reklama

Co by měly umět sekačky na trávu a zahradní traktory?

Neoddělitelnou součástí každé zahrady je trávník, který samozřejmě vyžaduje příslušnou péči. Většina lidí se o zahradu stará svépomocí a nejinak je tomu i s údržbou trávníku. Dnes se budeme věnovat asi té nejčastější činnosti na zahradách, a tou je sekání trávy. A proto se podíváme blíže na sekačky na trávu a zahradní traktory.

Co by měly umět sekačky na trávu a zahradní traktory? (Zdroj: Honda)

Sekačky na trávu a zahradní traktory

Jak vybrat vhodnou sekačku pro vaši zahradu? Měli bychom zohlednit určité požadavky, které na výběr sekačky nebo zahradního traktůrku budeme vyžadovat. 

Sekačky

Sekačky na trávu se dělí podle:

  • způsobu sekání
  • šíře záběru
  • způsobu pohonu
  • typu pojezdu
  • úrovni vybavenosti
  • komfortu obsluhy a dalších vlastností
Sekačka
Na většinu zahrad je nejvhodnější motorová rotační sekačka (Zdroj: Honda)

Na drtivou většinu zahrad, s pravidelně udržovaným trávníkem je nejvhodnější motorová rotační sekačka. Na zahrady s větší rozlohou trávníku je potom vhodný zahradní traktůrek. 

Rovněž je nutné se zaměřit na způsob pojezdu sekačky a možnost mulčování. Např. řada sekaček Honda je vybavena jak jednorychlostním pojezdem, tak i variabilním pojezdem.

V současné době je moderní mulčování trávy. Pro dokonalý výsledek skutečného mulčování musí být usečená travní stébla co nejmenších rozměrů. Honda vyvinula a patentovala dvě technologie. První z nich se nazývá TwinBlade. Jedná se o použití dvou žacích nožů současně navzájem odsazených namísto jednoho nože, které zaručí dvojnásobné přeseknutí travního stébla. To zaručuje dokonalý sběr posečené trávy a co více, sběr i mokré či vlhké trávy.

Stříhání
V současné době je moderní mulčování trávy (Zdroj: Honda)
Nože
Použití dvou žacích nožů současně zaručuje dvojnásobné přeseknutí stébel (Zdroj: Honda)

Druhou z nich je integrovaný mulčovací systém. Jedná se o přívěru komínku výhozu trávy do sběrného koše s možností snadného ovládání pouze přesunutím jediné páky v horní části podvozku. 

Podvozku je vyroben z vylisovaného ocelového plechu. Jeho robustnost a pevnost zajišťuje dokonalou absorpci nepříznivých vibrací a díky tvarování žací komory "Optiflow“ je dosaženo ideálního toku vzduchu v prostoru žací komory. Proto sekačky Honda tvoří naprostou a bezkonkurenční špičku v kvalitě sběru a naplnění sběrného koše.

Zahradní traktory

Traktůrky jsou větší, silnější, výkonnější, zachovávají si schopnost perfektního střihu travního stébla, dokonalého sběru a vyčištění travnaté plochy a hlavně pohodlně a bez námahy posekáte i rozlehlou plochu. Každý zahradní traktor Honda je standardně dodáván s veškerým vybavením, nutným pro základní pracovní činnost zahradního traktoru, tzn. sekání a sběr trávy.

Přepínač
Snadné ovládání pouze přesunutím jediné páky v horní části podvozku (Zdroj: Honda)

Dvouválcové zážehové motory Honda "V - Twin" poskytují nejvyšší možnou míru uhlazeného a konstantního výkonu a spolehlivosti. Traktůrky disponují třemi režimy- sekání a sběr trávy a spadaného listí, sekání trávy se zadním výhozem a nakonec režim mulčování. Díky originální konstrukci žací komory a sekacích nožů s podpůrnými ventilátory patří traktory Honda ke špičkovým strojům s dokonalou výbavou. 

Řazení
Vlevo umístěnou pákou nastavíte výšku sekání (Zdroj: Honda)

Zahradní traktory Honda jsou rovněž vybaveny mulčovacím systémem. Jedná se o přívěru komínku výhozu trávy do sběrného koše s možností snadného ovládání. Plynulá regulace rychlosti jízdy pojezdovým pedálem umožňuje měnit rychlost jízdy. Široká nabídka příslušenství dělá z traktoru víceúčelový stroj, který je možné využívat doslova celoročně.

Displej
Široká nabídka příslušenství dělá z traktoru víceúčelový stroj (Zdroj: Honda)

Publikováno: 23. 5. 2021, Autor: Martina Pilzová (text), HONDA (foto) , Profil autora: Martina Pilzová