reklama

I zahradu můžete sladit s vaším interiérem, poradíme vám jak na to

Je váš domov vaší oázou klidu? Preferujete čisty a jednoduchý severský styl? A co byste řekli na to, že tento váš oblíbený styl můžete vnést i do vaší zahrady? Chcete propojit váš interiér se zahradou a nevíte jak? A my vám poradíme jak na to.

i (Zdroj: Primalex)
S novými šedými odstíny lazur Primalex si můžete severský styl a atmosféru přenést i na zahradu či terasu (Zdroj: Primalex)

Skandinávský styl je již několik let velice oblíbený ve spoustě domácností. Aby ne, severské domovy bývají zařízeny ležérně a prakticky, ale stále neobyčejně útulně. Vše v interiéru je zkombinováno s citem a dávkou minimalismu. S nebývalou elegancí jsou spojovány tradiční přírodní materiály s těmi moderními. S novými šedými odstíny lazur Primalex si můžete tento styl a atmosféru přenést i na zahradu či terasu. Hrát prim budou přírodní materiály, které podtrhnou krásu okolních květin, keřů a stromů. Vše pak doladí dřevěné prvky v šedých odstínech.

Kůlna před
Zvolte alespoň dvě vrstvy nátěru (Zdroj: Primalex)
Kůlna po
U ošetřování nových dřevěných povrchů doporučujeme vrstvy tři (Zdroj: Primalex)

Funkce lazur však není jen otázkou designu. Déšť, slunce a další rozmary počasí snadno zanechají na dřevě nevítané stopy. Každý dřevěný prvek by tak měl být správně ošetřen. Když dřevěným prvkům na zahradě dopřejete kvalitní nátěr, budou vás těšit mnohem delší dobu. Lazury Primalex nechává vyniknout přirozeným strukturám dřeva a zachovává jejich přírodní krásu. Vybírat můžete z lazur tenkovrstvých a silnovrstvých.

Základním rozdílem je to, že tenkovrstvá lazura nezanechává na povrchu dřeva film a je celá vsáklá do vrchní vrstvy dřeva. Je tak vhodná zejména na konstrukční prvky kolem domu, jako jsou pergoly, trámy nebo plotové prvky.

Zahradní domek před
Tenkovrstvá lazura nezanechává film na povrchu dřeva (Zdroj: Primalex)
Zahradní domek po
Vsákne se do vrchní vrstvy dřeva (Zdroj: Primalex)

Silnovrstvá lazura na povrchu dřeva zanechá silnější vrstvu a vytváří tak ještě odolnější bariéru proti povětrnostním vlivům. Hodí se tak na stavebně-truhlářské výrobky, jakými jsou okna a dveře, je také vhodná pro lavičky a další posezení.

Lavička před
Silnovrstvá lazura na povrchu dřeva zanechá silnější vrstvu (Zdroj: Primalex)
Lavička po
Vytváří tak ještě odolnější bariéru proti povětrnostním vlivům (Zdroj: Primalex)

Ať už se rozhodnete pro tenkovrstvou či silnovrstvou lazuru, zvolte alespoň dvě vrstvy nátěru.
U ošetřování nových dřevěných povrchů doporučujeme vrstvy tři. Vždy však záleží na tom, v jakém stavu je předmět, který se chystáte ošetřit.

Publikováno: 22. 5. 2021, Autor: PPG Deco a.s. (text a foto), Profil autora: Redakce