reklama

11 odstínů šedé: přineste si domů kus severu

Skandinávské země prosluly svým minimalistickým, ale útulným stylem bydlení. Kombinace přírodních materiálů a světlých barev působí nadčasově. Balakryl drží krok a představuje 11 nových šedých odstínů vodou ředitelných lazur Dixol a Telux. Novinka ochrání dřevo, ale také dodá vašim domovům severský šmrnc.

Šedou můžete díky její neutralitě kombinovat se všemi barvami a materiály (Zdroj: Balakryl)

Inspirace čistým severským stylem

Řada z nás se při zařizování bydlení stále více inspiruje trendem severských zemí. Co nás na skandinávském stylu tolik okouzluje? Je to zejména jeho čistota, jednoduchost, vzdušnost a pohodlí. Rychle si ho zamilovali také ti, kteří mají blízko k přírodě. Využívá totiž přírodních materiálů, jako jsou kámen, sklo, vlna, kůže či dřevo. Protože si na severu neužijí denního světla tolik jako my, jsou skandinávské interiéry plné světlých odstínů barev – vedle bílé je to nejčastěji béžová a světle šedá.

Vytvořit si skandinávské prostředí i u sebe doma je nyní zase o něco snazší. Balakryl totiž představuje 11 nových šedých odstínů vodou ředitelných lazur Telux a Dixol. „Lazury jsou určené pro nátěry všech druhů tvrdého i měkkého dřeva v interiéru i exteriéru. Nehodí se jen na modřínové dřevo, které obsahuje pryskyřici a samo časem zešedne,“ upřesňuje Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce značky Balakryl.

Do města i na zahradu

Lazury brání pronikání vody, a tak jimi můžete oživit svůj interiér a současně ho sladit s venkovními prvky. S šedými lazurami Balakryl jednoduše zrenovujete komodu nebo skříň po babičce a uděláte z ní nepřehlédnutelný skvost vašeho obývacího pokoje. Lazury Telux a Dixol mají navíc atest pro natírání dětských hraček, rychle schnou a nezapáchají. Venkovní použití barev oceníte, pokud máte zahradu či balkon – hodí se na plot, kůlnu, zahradní nábytek, ale také dětský domeček, houpačku nebo pískoviště.

Dixol
Dixol zvýrazňuje kresbu dřeva a má atest na dětské hračky (Zdroj: Balakryl)
Zahradní domek
Zahradní domek z nového dřeva jsme zevnitř natřeli tenkovrstvou lazurou Dixol (Zdroj: Balakryl)

S šedými odstíny nemusíte být šedá myš

Proč se právě šedé odstíny staly trendem při zařizování domácnosti? Šedá je směsí světla a tmy, evokuje vyváženost, působí nekonfliktním a uklidňujícím dojmem. Díky její neutralitě ji lze kombinovat se všemi barvami a materiály. Dokonale ladí i s pestrými doplňky (např. trendy žlutými polštáři, dekami či koberci), aniž by interiér působil extravagantně.

Pro zvýraznění barevného odstínu doporučujeme zvolit silnovrstvou lazuru Balakryl Telux, která je ideální pro nové i renovační nátěry. Zahradnímu a staršímu nábytku dodá kromě jedinečného vzhledu i patřičnou ochranu před vodou i UV zářením. Nátěr navíc dlouho vydrží, nepraská ani se neloupe. Chcete-li naopak zachovat kresbu dřeva, zvolte tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol. Ta dodá dřevěnému nábytku, hračkám či dekoracím lehký barevný nádech a podtrhne jejich přírodní vzhled.

Jak správně postupovat

„Abyste dosáhli dokonalého výsledku, doporučujeme nanášet lazury v neředěném stavu na podklad, který je čistý, vybroušený a zbavený vosku, mastnoty a pryskyřice, a to ve více vrstvách s časovým odstupem 2 hodin,“ radí Radek Kříž. Mezi jednotlivými vrstvami je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem. Při natírání první vrstvy na neošetřené dřevo v interiéru lze lazuru zředit vodou. Pro venkovní a více namáhané povrchy doporučujeme nejprve použít Balakryl Napouštědlo. Teplota podkladu a okolí by neměla klesnout pod 10 °C.

Broušení
Lazuru nanášejte na čistý obroušený podklad (Zdroj: Balakryl)
Lakování
Abyste dosáhli dokonalého výsledku, lazuru nanášejte neředěnou (Zdroj: Balakryl)

Šedé lazury Balakryl jsou k dostání ve všech prodejnách Dům barev.

Další projekty a inspiraci na víkend najdete na: projektnavikend.cz

Výhody vodou ředitelných barev:

  1. Rychle schnou: Během dne zvládnete klidně i dva nátěry a ještě tentýž den je povrch suchý.
  2. Jednoduše se aplikují: Barvu pouze promícháte, neředíte a hned natíráte.
  3. Jsou bez zápachu: Při aplikaci ani po ní barvy nezapáchají.
  4. Jsou zdravotně nezávadné: Mají atesty na dětské hračky a pro styk s potravinami za sucha.
  5. Jsou trvanlivé: Odolávají popraskání vlivem tepelné roztažnosti podkladu v interiéru i exteriéru.
  6. Neškodí prostředí: Prázdné obaly je možné likvidovat jako běžný odpad.
  7. Nežloutnou: Nátěr nežloutne v tmavých prostorech ani na radiátorech.
  8. Jsou bezpečné: Nevyžadují speciální skladování, nehrozí požár ani výbuch.
  9. Neničí pomůcky: Po natírání štětce jednoduše umyjete vodou a můžete je opakovaně použít.

 Balakryl Dixol je tenkovrstvá lazura pro nové i renovační nátěry všech druhů dřeva v interiéru i exteriéru. Rychle zasychá, dřevo chrání před UV zářením a pronikáním vody. Lazura Dixol je vhodná k ochranným a dekorativním nátěrům plotů, štítů, dveří, podhledů, altánů, zahradního i domácího nábytku atd.  Zvýrazňuje kresbu dřeva a má atest na dětské hračky. Nátěr vydrží až 3 roky. Vydatnost barvy Balakryl Dixol je asi 12-18 m2/kg v 1 vrstvě podle savosti podkladu. Loňskou novinkou je bílý odstín. Prodává se v balení o hmotnosti 0,7, 2,5 a 9 kg.

Balakryl Telux je silnovrstvá lazura pro nové i renovační nátěry všech druhů dřeva a dřevěných prvků v interiéru i exteriéru. Je rychleschnoucí, nepraská, neloupe se, brání pronikání vody a obsahuje UV filtr. Životnost nátěru je až 5 let. Hodí se k ochranným a dekorativním nátěrům plotů, štítů, oken, dveří, zahradního nábytku, dřevostaveb, altánů, pergol, dřevěných obložení apod. Vydatnost lazury je asi 8–12 m2/ kg na 1 vrstvu podle savosti podkladu. Balakryl Telux se prodává ve velikostech o hmotnosti 0,7 a 2,5 kg.

Balakryl Telux
Abychom prodloužili životnost houpačky, sáhli jsme po silnovrstvé lazuře Telux, stejně jako v případě truhly, která zdobí dětský pokoj (Zdroj: Balakryl)
Telux na stole
Je rychleschnoucí, nepraská, neloupe se, brání pronikání vody a obsahuje UV filtr (Zdroj: Balakryl)

Značka Balakryl

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let min. století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

Více se dozvíte na www.balakryl.cz. Balakryl najdete i na Facebooku, Instagramu a YouTube.

(Zdroj: Balakryl)
Telux
Balakryl Telux je silnovrstvá lazura pro nové i renovační nátěry všech druhů dřeva a dřevěných prvků v interiéru i exteriéru (Zdroj: Balakryl)

Publikováno: 29. 5. 2021, Autor: Balakryl (text a foto) , Profil autora: Redakce