reklama

Grilujte nebo kempujte s pomocí vesmírné technologie

Grilovací sezóna je konečně tady! Kdo doma nemá ještě gril, a hodlá si jej pořídit, má možnost velkého výběru. Mezi grily je pravděpodobně největší výběr v kategorii plynových grilů. Proč tomu tak je vyplývá z několika výhod.

i (Zdroj: Tomegas)
Grilujte nebo kempujte s pomocí vesmírné technologie (Zdroj: Tomegas)

Grilování a kempování s plynovým grilem

První a stěžejní je rychlost přípravy grilu na požadovanou provozní teplotu, která nemá konkurenci. Přidejme k tomu navíc plynulou regulaci výkonu, absenci odpadu a jednodušší čištění. Proto je o plynové grily velký zájem a rozhodně neplatí, že by zdroj tepla ovlivnil chuť pokrmu, protože ta vzniká působením tepla a odpařováním tuků z povrchu paliva a jejich následném zachycení na povrchu pokrmu. Ke grilování na plynovém grilu potřebujete ovšem tlakovou lahev s plynem. Zkuste některou z řady TOMEGAS Premium.

Společnost TOMEGAS je tradiční distributor zkapalněných plynů včetně zásobníků a tlakových lahví. Nejen pro milovníky grilování uvádí v letošním roce na trh inovovanou řadu tlakových lahví s názvem TOMEGAS PREMIUM. Jedná se o novou generaci "bezpečných" lahví od světových výrobců, která nabízí oproti svým předchůdcům atraktivnější vzhled a vynikající bezpečnostní standardy. Díky odlehčeným materiálům také pohodlnější manipulaci. Některé lahve z této prémiové řady jsou vyrobeny z kompozitu, vyvinutého firmou HPC Research z Horní Břízy u Plzně, která v nedávné době vyvinula a dodala palivové nádrže ze stejných materiálů pro družici, která od poloviny ledna 2021 krouží na oběžné dráze kolem Země.

Ekonomičtější lahve z odlehčené oceli i moderní kompozitové

Nová řada TOMEGAS PREMIUM nabízí 3 velikosti lahví – 7,5 kg, 8 kg a 10 kg. Ekonomicky nejvýhodnější variantou je 8kg lahev z odlehčené oceli, která v prázdném stavu váží okolo 9 kg. Skvěle se hodí do malých i velkých grilů a pro všechny typy spotřebičů. Pokud hledáte velmi odolnou lahev s nízkou hmotností, sáhněte po velikosti 7,5 nebo 10 kg. Obě jsou, stejně jako jejich 8 kg kolegyně, vybaveny bezpečnostním a pojistným ventilem a jsou vhodné pro všechny typy spotřebičů. Menší 7,5 kg varianta váží bez plynu jen 4,5 kg a je ideální pro menší grily.

Lahev, která pojme až 10 kg plynu je naopak vhodná pro obytné vozy a karavany, kde se samozřejmě počítá každé kilo zátěže – prázdná lahev váží jen 5,4 kg. Kompozitní lahve jsou vyrobeny progresivní technologií, při které se z připraveného polotovaru vyfoukne polyethylenová lahev (podobně, jako se vyrábí PET lahve na pití) a ta se následně obalí skleněnými vlákny. Toto jádro lahve je pak ještě vloženo do polyethylenového obalu.

Čistý propan je efektivnější, navíc funguje i ve velkém mrazu

Všechny lahve prémiové řady TOMEGAS PREMIUM jsou plněny čistým propanem té nejvyšší kvality. Proto je možné používat prémiové lahve i v extrémních podmínkách až do – 42 °C. Pro svůj maximální výkon a efektivitu má lahev celkově větší výdrž a čistý plamen, který usazeninami (vznikají při spalování) neničí citlivější spotřebiče – to je například u kempingového vybavení obrovský benefit. Čistý propan je možné rovněž používat u všech typů spotřebičů na propan–butan. Pro grilování jsou nejlepší varianty 7,5 a 8 kg, popřípadě z klasické nabídky i 5 kg lahev z oceli, která ale nedisponuje novým bezpečnostním ventilem. 10 kg lahev, určená především pro kempování, se do klasických grilů se svou výškou 52 cm většinou nevejde.

Více informací najdete na www.tomegas.cz

Publikováno: 3. 5. 2021, Autor: Tomegas (text a foto), Profil autora: Redakce