reklama

Vyrobte si praktickou skříňku na nářadí s lékárničkou

Pokud zařizujeme novou dílnu, občas nám chybí nějaká šikovná skříňka, do které si uložíme drobnosti, jako misky se šrouby či jiným spojovacím nebo jinak potřebným materiálem a nářadím. A část skříně může posloužit jako lékárnička. Pojďme se společně podívat na postup, jak si takovou skříňku na nářadí s lékárničkou vyrobit krok za krokem.

Vyrobte si praktickou skříňku na nářadí s lékárničkou (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Začátek můžete mít nejtěžší, protože taková stará dřevěná truhla či bedna od vína se shání poměrně obtížně. Jednou z cest je využití online bazarů, kde na takový stylový kousek sem tam narazíte. A i taková vkusná truhla může perfektně posloužit ve Vaší nově zařizované dílně jako skříňka na nářadí, materiál a jako místo pro lékárničku.

Potřebný materiál a nářadí

  • dřevěná truhla
  • šroubovák
  • okružní pila
  • bruska
  • tužka
  • pásmo
  • aku vrtačka
  • spojovací materiál
  • obsah polic a lékárničky

Nejprve odmontujte dvířka truhly. Šrouby opatrně vytočte pomocí šroubováku. Následně okružní pilou uřízněte dvířka na jejich požadovanou výšku. Předtím si ještě řádně naměřte, jak vysoká mají být.

Řezání
Řezání dvířek pro spodní segment lékárničky (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Pomocí vibrační brusky nebo jemného smirku obruste odřezaný kus dvířek, která namontujete přes jeden pant. Pak si pusťte do řezání a broušení jednotlivých polic, které původní truhlu přetvoří na vysoce funkční a stylovou skříňku s více sekcemi.

Broušení
Obroušení zkrácených dvířek pomocí vibrační brusky (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Následně vložte do jednotlivých pater police a přišroubujte je pomocí vrutů. Díky tomu se nikdy nestane, že by police při neopatrné manipulaci vypadly i s dalším materiálem, což by způsobilo zbytečný nepořádek.

Police
Vkládání polic na svoje místo (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Spodní zavírací část použijte jako lékárničku. Nezapomeňte také na její označení. Do vrchní části s policemi umístěte plastové bedýnky s materiálem a boční část umožní uklizení pilníku nebo pily, která se zde opravdu hezky uschová. A je hotovo.

Hotová skříňka
Hotová skříňka s policemi a sekcí lékárničky před naplněním (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 22. 4. 2021, Autor: Radoslav Ptáček (text), Prima DOMA a Archiv FTV Prima (foto) , Profil autora: Radoslav Ptáček