reklama

Vyrobte si praktickou skříňku na nářadí s lékárničkou

Pokud zařizujeme novou dílnu, občas nám chybí nějaká šikovná skříňka, do které si uložíme drobnosti, jako misky se šrouby či jiným spojovacím nebo jinak potřebným materiálem a nářadím. A část skříně může posloužit jako lékárnička. Pojďme se společně podívat na postup, jak si takovou skříňku na nářadí s lékárničkou vyrobit krok za krokem.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Vyrobte si praktickou skříňku na nářadí s lékárničkou (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Začátek můžete mít nejtěžší, protože taková stará dřevěná truhla či bedna od vína se shání poměrně obtížně. Jednou z cest je využití online bazarů, kde na takový stylový kousek sem tam narazíte. A i taková vkusná truhla může perfektně posloužit ve Vaší nově zařizované dílně jako skříňka na nářadí, materiál a jako místo pro lékárničku.

Potřebný materiál a nářadí

  • dřevěná truhla
  • šroubovák
  • okružní pila
  • bruska
  • tužka
  • pásmo
  • aku vrtačka
  • spojovací materiál
  • obsah polic a lékárničky

Nejprve odmontujte dvířka truhly. Šrouby opatrně vytočte pomocí šroubováku. Následně okružní pilou uřízněte dvířka na jejich požadovanou výšku. Předtím si ještě řádně naměřte, jak vysoká mají být.

Řezání
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Řezání dvířek pro spodní segment lékárničky

Pomocí vibrační brusky nebo jemného smirku obruste odřezaný kus dvířek, která namontujete přes jeden pant. Pak si pusťte do řezání a broušení jednotlivých polic, které původní truhlu přetvoří na vysoce funkční a stylovou skříňku s více sekcemi.

Broušení
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Obroušení zkrácených dvířek pomocí vibrační brusky

Následně vložte do jednotlivých pater police a přišroubujte je pomocí vrutů. Díky tomu se nikdy nestane, že by police při neopatrné manipulaci vypadly i s dalším materiálem, což by způsobilo zbytečný nepořádek.

Police
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Vkládání polic na svoje místo

Spodní zavírací část použijte jako lékárničku. Nezapomeňte také na její označení. Do vrchní části s policemi umístěte plastové bedýnky s materiálem a boční část umožní uklizení pilníku nebo pily, která se zde opravdu hezky uschová. A je hotovo.

Hotová skříňka
i (Zdroj: Prima DOMA)
Hotová skříňka s policemi a sekcí lékárničky před naplněním

Publikováno: 22. 4. 2021, Autor: Radoslav Ptáček (text), Prima DOMA a Archiv FTV Prima (foto), Profil autora: Radoslav Ptáček