reklama

Vyrobte vašemu psímu kamarádovi boudu s osvětlením

Chtěli byste vašemu psíkovi vyrobit boudu s praktickým osvětlením a nevíte jak na to? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, který vás provede celým procesem. S chutí do toho a brzy bude hotovo!

i (Zdroj: 3Dsimo)
Vyrobte svému psu boudu s osvětlením (Zdroj: 3Dsimo)

Podle našeho návodu si nyní můžete rychle vyrobit jednoduchou, ale velmi originální psí boudu. Nejprve vše důkladně naplánujte. Rozkreslete si na papír jednotlivé části boudy – přední a zadní část, boky a střechu. Množství materiálu pak přizpůsobíte velikosti vašeho mazlíčka, kterého potřebujete ubytovat.

Připravte si:

  • dřevěnou překližku
  • barevnou pěnovou desku
  • vruty
  • LED pásek na baterie
  • mulitool 3Dsimo MultiPro s jednotlivými nástavci na řezání, vrtání, šroubování, gravírování, kreslení a pájení
Multitool
i (Zdroj: 3Dsimo)
Multitool

Řezání
i (Zdroj: 3Dsimo)
Pomocí řezacího nástavce vyřízněte tvar

Přišel čas řezat. Na překližku si tužkou nejdříve nakreslete požadovaný tvar a pomocí řezacího nástavce vyřízněte. Takto si připravte všechny potřebné díly boudy.

Gravírování
i (Zdroj: 3Dsimo)
Využijte gravírovací nástavec

Přední část boudy můžete ještě před sestavením originálně ozdobit. Využijte gravírovací nástavec a vypalte do dřeva jméno vašeho čtyřnohého společníka. Nezapomeňte si předem tužkou načrtnout obrysy jména.

Vyřezávání
i (Zdroj: 3Dsimo)
Do jednotlivých dílů vyvrtejte otvory

Do jednotlivých dílů vyvrtejte otvory v místech, kde budete části spojovat. Pomůže vám vrtací nástavec, se kterým můžete i gravírovat či brousit. 

Šroubování
i (Zdroj: 3Dsimo)
Spojte jednotlivé díly boudy

Pomocí šroubovacího nástavce a vrutů spojte jednotlivé díly boudy. Začněte čelním a zadním dílem s boky, a nakonec připevněte střechu. Hrubou stavbu máte nyní hotovou a můžete se pustit do zdobení.

Vyřezávání tašek
i (Zdroj: 3Dsimo)
Na barevnou pěnu předkreslete střešní tašky

Připravte si barevnou pěnu a předkreslete na ni střešní tašky ve tvaru půloválu. Rozměry si rozpočítejte tak, aby tašky pokryly celou šířku střechy. Vyříznete je jednoduše pomocí nástavce s pilkou. 

Lepení tašek
i (Zdroj: 3Dsimo)
Tašky přilepte na střechu

Použijte kreslicí nástavec a na každou tašku postupně naneste trochu filamentu, kterým tašky přilepíte na střechu. Lepit začněte odspoda a postupujte vzhůru. Boudu můžete samozřejmě nechat i bez tašek a dozdobit ji jakýmkoliv jiným způsobem. 

Montáž LED pásku
i (Zdroj: 3Dsimo)
LED pásek připevněte pod střechu

Pusťte se do osvětlení. K LED pásku v délce odpovídající delšímu rozměru boudy připevněte pájecím nástavcem jednoduchý ovladač a pásek poté připevněte pod střechu. 

Bouda je nyní hotová a váš pejsek se může hned nastěhovat. Obdobným způsobem zvládnete s MultiPro vyrobit i přístřešek pro další domácí mazlíčky – fantazii se meze nekladou.

3Dsimo MultiPro je světový unikát české výroby. Jedná se o plně funkční dílnu do dlaně, která v jednom nástroji spojuje hned sedm funkcí. S MultiPro můžete pomocí vyměnitelných nástavců kreslit ve 3D, gravírovat, vypalovat, pájet, řezat, pilovat, vrtat a šroubovat. Doma vám nahradí řadu nástrojů a pomůže například při opravách a kutilských pracích, kdy se často stane, že nemáme potřebný nástroj po ruce. S jednotlivými nástavci zvládnete přivrtat poličku, uříznout dřevo, opravit prasklý sifon či připevnit ulomenou plastovou nožičku.

MultiPro se ale hodí se také na kreativní práci a tvoření. Jeho kreslicí nástavec funguje jako 3D pero, se kterým mohou pracovat i starší děti a vyrobit si třeba vlastní ozdoby nebo akční figurky. Gravírovacím nástavcem si zase ozdobí nudné tenisky vlastním obrázkem nebo podpisem. Kromě toho, že se při tvoření zabaví, také rozvíjejí zručnost, představivost a technické myšlení. MultiPro tak ocení všechny věkové generace.

Zde se můžete podívat na video výroby psí boudy.

Publikováno: 17. 4. 2021, Autor: 3Dsimo (foto a text), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.