reklama

Pojďte si s námi vyrobit praktickou poličku na víno

Posedět s přáteli nebo rodinkou a dát si skleničku něčeho dobrého je vždy příjemný zážitek. Mít víno, skleničky i otvírák ve vkusné poličce přímo po ruce je příjemné jak v kuchyni, tak na terase nebo pod pergolou. Na výrobu přitom postačí pár prkének.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Vyrobte si praktickou poličku na víno (Zdroj: Archiv FTV Prima)

K výrobě potřebujeme:

  • 9 smrkových prken o síle 2 cm a šířce 10 cm, délku si zvolíme podle toho, jak chceme mít polici širokou, my jsme zvolili 70 cm
  • pilka
  • vrták na panty
  • akuvrtačka a šroubovák
  • úhelník
  • vosk na povrchovou úpravu
Nářadí a materiál
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Připravte si vše potřebné

Vrtání do dřeva
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Zakraťte si prkna a spojte je zezadu dvěma lištami

Pět prken si zakrátíme na délku 70 cm a spojíme zezadu dvěma lištami o šířce cca 4 cm.  Vrtací šroubovák Scheppach CID27-12Li je lehký, kompaktní a skvěle vybavený akumulátorový příklepový vrtací šroubovák pro vrtací a šroubovací práce v dílně nebo domácnosti. Má dvě rychlosti, elektronicky nastavitelnou rychlost otáček a silný příklep. Pracovní plocha je osvětlená jasným LED osvětlením. Rukojeť má protiskluzové zóny. Výměna nástrojů je rychlá díky modernímu kovovému rychloupínacímu sklíčidlu. Utahovací moment se dá nastavit v mnoha stupních, podle druhu materiálu, se kterým pracujete. Samozřejmostí je možnost přepnutí na pravý a levý směr otáčení. O pohon se stará kvalitní akumulátor 12 V. Indikace stavu jeho nabití je integrovaná ve stroji.

Dřevěná deska
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Na horní hranu zadní stěny přišroubujte další prkno

Na horní hranu vzniklé zadní stěny přišroubujeme další zakrácené prkno pomocí vrutů se zápustnou hlavou.

Připevněte vzpěry
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Aby horní prkno nepadalo, opřeme jej ze strany malými trojúhelníky uříznutými ze zbytků prken.

Skleničky na prkně
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Vyvrtejte otvory na skleničky

Od okrajů si odměříme na prkně, které bude tvořit závěs na skleničky, odstup na sílu materiálu z každé strany. Pak vyvrtáme z každé strany otvor v místě, kde bude první sklenička tak, aby pak šla zavěsit za nožku.

Hloubení otvoru
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Provrtejte otvory na panty,

Zbylý prostor rozměříme pro zbylé skleničky podle toho, kolik jich chceme v polici mít.  Provrtáme otvory pomocí vrtáku na panty, prořízneme z jedné strany pomocí pilky k otvoru. Otvory pro skleničky obrousíme do hladka.

Vrtání
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Připevněte prkno s otvory pro sklenice

Připevníme prkno s otvory pro sklenice ke spodní hraně desky přes zadní stranu pomocí vrutů se zápustnou hlavou.

Připevnění boku
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Připevněte boky spodní poličky

Pak připevníme boky spodní poličky tak, že je postavíme na část s otvory a přivrtáme zespoda.

Výřezy na skleničky
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Připevněte police pro lahve

Do poloviny výšky boků vložíme další prkno zkrácené o dvě síly, které bude tvořit police pro lahve. K němu pak ještě připevníme další prkno jako zábradlí.

Kutilové s poličkou
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Zvolte povrchovou úpravu

Povrchovou úpravu si vybereme podle uvážení, my jsme zvolili přírodní vosk na dřevo. Poličku si můžeme odekorovat nápisem, který si na poličku naneseme přes šablonku. Nezapomeneme ani na dva závěsy, přes které poličku přichytíme na stěnu.

Náš tip: Akumulátorové ruční nářadí Scheppach

Řada elektrického nářadí Scheppach byla vyvinuta s velkou pečlivostí k požadavkům jeho uživatelů. Takže ať už jste běžný hobby uživatel nebo náročný řemeslník, vždy si budete jist, že koupí nářadí Scheppach volíte ideální mix příznivé ceny, kvalitních komponentů, vyspělé technologie a dlouhé životnosti. Navíc dostanete 4letou záruku a kvalitní záruční i pozáruční servis garantovaný jedním z největších evropských výrobců dílenského nářadí – německou společností Scheppach. Toto nářadí garantuje vynikající kvalitu, vyspělé technologie, skvělou ergonomii a příznivou cenu. Více se o nářadí Scheppach dočtete na www.garland.cz.

Publikováno: 12. 4. 2021, Autor: Pavel, Profil autora: Pavel "Kutil" Zeman

Mohlo by vás dále zajímat