reklama

Vyrobte si s námi praktický příborník na terasu z plechovek

Blíží se jaro a s ním grilování a posezení na terasách a zahradách. Pro pohodlné stolování venku se vám bude hodit přenosný příborník, který si snadno vyrobíte z plechovek od jídla. Můžete tak prakticky využít kovové obaly ještě dále a nemusí se vyhazovat. Stačí vám k tomu jenom plechovky, menší dřevěná deska a pár šroubků. A pokud přidáte pevnější pruh pro přenášení, bude celý příborník maximálně pohodlný pro manipulaci.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Vyrobte si praktický příborník (Zdroj: Prima DOMA)

Pokud také rádi recyklujete a minimalizuje odpad, máme pro vás nápad na příborník z plechovek. Výroba je velmi snadná a oceníte ho hlavně v létě, kdy se přesouvá stolování na terasu či zahradu.

Co budete potřebovat:

  • 6 plechovek, například od kompotu, fazolí apod.
  • barvu vhodnou na kovové a dřevěné povrchy
  • dřevěnou desku
  • kousek popruhu
  • vruty a podložky
  • šrouby a nářadí
Plechovky a nářadí
i (Zdroj: Prima DOMA)
Potřeby pro výrobu příborníku

Prázdné plechovky vymyjte, sundejte z nich etikety a vyvrtejte jednu dírku pod horním okrajem. Na tomto místě budeme plechovku přidělávat k základní desce.

Vrtání do plechu
i (Zdroj: Prima DOMA)
Vrtání díry do plechovky

Plechovky a dřevěnou desku natřete vhodnou barvou, ideálně do exteriéru. Nechte pořádně zaschnout na volném prostranství nebo v dobře větrané místnosti.

Natírání barvou
i (Zdroj: Prima DOMA)
Natírání plechovky modrou barvou

Na desku přidělejte pomocí vrutů a podložek z obou stran popruh na přenášení. Ponechte mezi deskou a popruhem volný prostor pro zasunutí ruky, aby se příborník přenášel pohodlně.

Přidělání popruhu
i (Zdroj: Prima DOMA)
Přidělání popruhu na dřevěnou desku

Přidělejte 3 plechovky na jednu stranu desky těsně vedle sebe.

Pak přidělejte zbylé tři plechovky na druhou stranu desky, opět těsně vedle sebe. Dávejte pozor, abyste měli spodní okraj všech plechovek a desky v jedné rovině a příborník mohl rovně a pevně stát na podložce.

Přidělání plechovek
i (Zdroj: Prima DOMA)
Přidělání plechovek k desce

Příborník je v tuto chvíli hotový. Stačí ho jen naplnit. Využijete ho pohodlně na jednotlivé příbory a také na vyšší kořenku a slánku.

Publikováno: 24. 3. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.