reklama

Držák na kočičí misky s úložným prostorem

Misky na kočičí krmení nebo pití jen tak pohozené na podlaze nejsou nic hezkého. Taky si je občas kočky dokážou posunout úplně jinam nebo vodu vycákat. Proto pro ně uděláme šikovný stojánek. A to takový, který nám pomůže schovat v něm i rezervní granule nebo pamlsky. Nemusíme tak dávat kočičí a „člověčí“ jídlo dohromady.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Držák na kočičí misky s úložným prostorem (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Držák na kočičí misky s úložným prostorem  

Materiál a nářadí

  • Smrková spárovka o síle 2 cm,
  • misky s přesahem do stran,
  • malé panty,
  • vruty do dřeva,
  • stolní a přímočará pila,
  • bruska nebo smirek na špalíčku,
  • akuvrtačka a šroubovák,
  • úhelník.
Materiál a nářadí
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Materiál a nářadí, které budeme na výrobu stojánku potřebovat

Postup výroby

Základem jsou dvě nerezové misky, které si obkreslíme na prkénko. Misky musí mít malý límec, za který je bude možno do stojánku zavěsit. Límec při obkreslování odečteme.  Podle velikosti misek si také navrhneme celkovou velikost stojánku.

Obkreslení
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Podle velikosti misek obkreslíme na prkno potřebné rozměry

Nařežeme si jednotlivé díly stojánku s úložným prostorem – bedýnkou. Bedýnka bude mít odklápěcí víko s mírným přesahem, plocha, držící misky bude podepřená dvěma trojúhelníkovými podpěrami.

Nejprve si uřízneme základ držáku na misky. Podle obkreslených misek vyřízneme přímočarou pilkou s jemným plátkem otvory. Na předních okrajích ještě zaoblíme rohy.

Řezání
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Uřízneme naměřenou délku prkna na stojánek

Vyříznuté kruhové otvory i zaoblení rohů obrousíme pomocí vibrační brusky stejně tak, jako hrany všech dalších dílů. K broušení jsme použili brusku Scheppach CFS135-20Li. Je to moderní, lehká a kompaktní akumulátorová vibrační bruska, která se ideálně hodí na broušení různých povrchů, jemné dokončovací práce nebo odstraňování starých nátěrů. Díky velkému orbitálnímu rozsahu je materiál odstraněn rychle a efektivně. Trojúhelníkový tvar brusné plochy brusky umožňuje broušení hran i rovin a rovněž broušení v rozích a stísněných nebo úzkých prostorech. Komfortu při práci pomáhá i systém pomalého startu Soft Start. Brusný papír lze pomocí systému suchého zipu připevnit nebo vyměnit velmi rychle. Díky odsávání prachu do nádobky nemusíte řešit nepořádek na pracovišti.

Broušení
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Všechny hrany obrousíme do kulata

Ze zbylého kusu prkénka uřízneme dvě trojúhelníkové části, které budou sloužit jako podpěry. Výška této podpěry je přizpůsobena velikosti celé bedýnky a také velikosti budoucího kočičího majitele. Kočka musí do misek pohodlně dosáhnout.

Sestavení
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Sestavíme stojánek na misky

Podpěry přišroubujeme k desce s otvory. Je to proto, abychom pak mohli spojit bok korpusu s přední stěnou.

Detail
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Detail upevnění nožek ke stojánku

Nejprve si připevníme desku s miskami k přední straně korpusu, pak teprve spojíme zbylé části úložného boxu.

Kompletace
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Z nařezaných dílů sestavíme úložnou skříňku na krmivo

Jako úložný box vyrobíme korpus ze spárovky,  ve kterém můžeme mít uskladněné ostatní zásoby a pamlsky.

Bedýnka
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Zkompletujeme úložný prostor

Horní plocha, která představuje víko, bude s přesahem a připevněná na panty, aby se víko dalo dobře otevírat.

Panty
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Na víko a skříňku připevníme panty

Z boku korpusu a víka připevníme na háčky provázek tak dlouhý, aby se víko dalo pohodlně otevřít a při tom nevyvrátilo panty.

Víko
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Úložný prostor opatříme víkem, aby se kočka neobsluhovala sama

Hotovo, zbývá naplnit zásoby a zavolat kočičí strávníky. Zásoby k doplnění misek a pamlsky budeme mít vždy po ruce a při tom bezpečně ukryté. Granule nesypeme nikdy rovnou do boxu, vždy je tam vložíme v uzavřené nádobce.

Hotovo
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
A můžeme pozvat kočku na oběd

Náš tip: Scheppach CCS165-20Li je akumulátorová okružní pila vhodná na provádění dlouhých přímých řezů, vyřezávání dílů z dřevěných desek, krácení kuchyňských a pracovních desek, řezání podlahových krytin, příčné řezání trámů apod. Díky výkonnému motoru, vysokým otáčkám, pevné kovové základně ze slitiny hliníku a kvalitnímu řeznému kotouči 165 mm s 24 zuby z tvrdokovu, jsou řezy přesné a čisté. K nastavení hloubky a úhlu řezu nepotřebujete nářadí a obě operace indikují snadno čitelné stupnice integrované na stroji. Rukojeť má protiskluzové zóny, rychlost otáček je elektronicky regulovatelná a díky prachové přípojce můžete pilu připojit k odsavači a využít možnosti práce v bezprašném prostředí. Stroj lze používat s bateriemi Scheppach 1,5/2/4 Ah. Stroj se dodává bez baterie a nabíječky.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Náš tip II.: 

Řada elektrického nářadí Scheppach byla vyvinuta s velkou pečlivostí k požadavkům jeho uživatelů. Takže ať už jste běžný hobby uživatel nebo náročný řemeslník, vždy si budete jist, že koupí nářadí Scheppach volíte ideální mix příznivé ceny, kvalitních komponentů, vyspělé technologie a dlouhé životnosti. Navíc dostanete 4-letou záruku a kvalitní záruční i pozáruční servis. Pomocníky do dílny značky Scheppach získáte na www.garland.cz.

Publikováno: 22. 3. 2021, Autor: Pavel, Profil autora: Pavel "Kutil" Zeman

Mohlo by vás dále zajímat