reklama

Plastová stěrka je malým velkým pomocníkem při rekonstrukci koupelny

Pokud rekonstruujete koupelnu, nebo jen potřebujete opravit okolí vany či umyvadla, budete určitě pracovat se silikonem. Silikonová pasta je dostupná v kartuši s aplikátorem. Práce nemůže být snadnější. Pro dokonalou finální úpravu se vám bude určitě hodit šikovná plastová stěrka, která vám usnadní závěrečnou práci a výsledek bude naprosto dokonalý.

Plastová stěrka, malý velký pomocník při rekonstrukci koupelny (Zdroj: Prima DOMA)

Se silikonem se pracuje velmi snadno. Pro koupelny a místa s vyšší vlhkostí zvolte vždy sanitární silikon, který odolá proti plísni. Jednoduše ho lze aplikovat pomocí protáhlého nástavce se špičkou, která je již součástí kartuše. Pracuje se s ním podobně jako s cukrářskou špičkou. Upravíte tak velmi snadno a elegantně okolí vany, umyvadla či toalety. Po aplikaci je ale nutné povrch uhladit, a to dřív, než silikon zaschne. Postaru se to dělá namočeným prstem, kterým protáhnete celý povrch silikonu. Na rovinu, není to vždy nejlepší výsledek. Mnohem efektivnější a přesnější práce je pomocí malé plastové stěrky. 

Místo přechodu umyvadla a zdi je potřeba utěsnit silikonem (Zdroj: Prima DOMA)

Aplikace silikonu a práce se stěrkou

Po nasazení umyvadla na své místo vám zůstane přechodová spára. Tu je potřeba upravit. Vyřešíte to jednoduše pomocí silikonu. Ten místo jednak opticky upraví, ale hlavně dosáhnete voděodolné izolace. 

Uzávěr kartuše se silikonem otevřete pomocí odlamovacího nože. Nasaďte aplikační špičku, kartuši vložte do vytlačovací pistole a můžete začít pracovat.

(Zdroj: Prima DOMA)

Silikon naneste rovnoměrně na všechna místa, kde potřebujete upravit a utěsnit styk sanity s dalším povrchem jako je zeď, skříňka, obklady apod. Pracujte pomalu, nedávejte silikonu málo, ale ani zbytečně hodně. Následné odstranění by mohlo být velmi pracné. 

Silikon nanášíme v jednolité vrstvě bez přerušení (Zdroj: Prima DOMA)
(Zdroj: Prima DOMA)

Hned po nanesení, než silikon začne schnout upravte jeho povrch pomocí plastové stěrky. Jednoduše hrot stěrky protáhnete povrchem silikonu a přebytečný silikon odstraňte. Proces můžete opakovat, až dosáhnete hladkého a rovnoměrného povrchu. 

Plastová stěrka vytlačí bublinky vzduchu i zarovná povrch do hladka (Zdroj: Prima DOMA)
Použití silikonové stěrky bez umazání rukou (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 1. 3. 2021, Autor: Silva Pokorná (text), Prima DOMA (foto) , Profil autora: Silva Pokorná