reklama

Tři drobné rady pro domácí kutily aneb Začátky někdy bývají trnité

Všichni víme, že nikdo učený z nebe nespadl, takže se amatérským kutilům možná budou hodit moje dobře míněné rady. Ale on někdy i ostřílený pracant potřebuje oprášit základní věci.

Naše rady pro kutily jsou jednoduché leč efektivní (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zatloukání hřebíků

Pro méně šikovné to může být nepříjemný zážitek. Mají strach, že se praští do prstů držících hřebík, což se jim mnohdy také podaří. Řešení je přitom naprosto jednoduché, stačí držet přitloukaný hřebík něčím jiným než prsty. Možností je docela hodně, například se hodí kleště, kolíček na prádlo, ale i obyčejný hřeben.

Když je hřebíků více

Jestliže zatloukáte více hřebíčků, je dobré mít je po ruce. Položíte-li je přímo na prkno, do kterého je hodláte zatlouct, začnou s každou ránou létat a skákat po místnosti, takže je musíte sbírat. Ke zdržování dochází i v případě, že hřebíky zatloukáte do svislé stěny. Dát si hřebíky do pusy mezi rty není zrovna ideální řešení (nelze komunikovat s okolím) a není to právě příjemné.

Využijte sílu magnetu
Využijte sílu magnetu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud hřebíčky dáte do kapsy, můžete se popíchat. Nejlepší je použít obyčejný malý magnet. Když ho přilepíte na konec topůrka, získáte skvělý držák na hřebíčky. Magnet také můžete vložit do kapsy trička (košile) a zvenčí k němu hřebíčky na kapsu přiložit. Nepopícháte se, ani nepotrháte látku oděvu.

Zašroubování vrutu

Potřebujete něco přišroubovat, ale vrut nám z ručního nebo elektrického šroubováku, případně vrtačky, stále padá, smeká se, nebo zajíždí nakřivo. Jedním řešením je nákup magnetického šroubováku, ale pokud máte doma úplně obyčejný magnet, tak nemusíte za nové nářadí vůbec utrácet peníze. Stačí jen magnetek přiložit k hrotu nebo k bitu a ejhle, i vrut či samořezný šroub vám krásně drží a nikam nepadá.

Zdroj informací: rady-navody.cz

Publikováno: 7. 8. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce