reklama

Co by nemělo chybět ve správné kutilské dílně

Potřeba vyrábět, opravovat a předělávat svět kolem sebe provází lidstvo po tisíciletí. Každodenní zdokonalování domácnosti, víkendové kutilství na chalupě, trpělivá práce na renovaci krásných věcí, přirozená potřeba realizovat své plány a nápady. K tomu patří dobře vybavená dílna. Kouzlo dílny ale spočívá také v tom, že i tu lze stále zdokonalovat a podle potřeby nebo funkce doplňovat a rozšiřovat.

i (Zdroj: Mountfield)
Ve správné kutilské dílně by neměla chybět ani stolní bruska, která patří patří parametry, výbavou i zpracováním do vyšší střední třídy. Má opravdu tichý chod a je osazena 2 kotouči o průměru 150 mm (Zdroj: Mountfield)

Nenechte se zmást. Ruční nářadí je sice základ, ale k většině úkonů potřebujete také silné stroje. Ať už realizujeme své plány a nápady v rodinném domě, na chalupě nebo na chatě, vždy ke všemu tomu řezání, broušení, vyřezávání, hoblování, šroubování nebo leštění potřebujeme dlouhou řadu nejrůznějšího nářadí. Elektrickou vrtačku (např. s příklepem) a šroubovák, stolní nebo úhlovou brusku či kotoučovou pilu. Pouštíte se dokonce do úprav bytu nebo domu? Elektrické vrtací kladivo si poradí s bouráním příček, vysekáváním, strháváním obkladů nebo dlaždic, ale i s vrtáním dřeva, kovu nebo kamene. Krásnou vůní dřeva provoní dílnu práce s přímočarou pilou nebo elektrickým hoblíkem.  Jinými slovy potřebujeme výkonné a spolehlivé pomocníky, bez nichž by to prostě nešlo. A co si budeme říkat, každý mužský je na dobrou výbavu dílny, svého království, náležitě hrdý.

Kabely už ne

Stále více dílen pohání AKU technologie. Aby ne! Jediná baterie může spolehlivě pohánět celou flotilu vašeho dílenského nářadí, a tu můžete v rámci dané řady dle potřeby neustále rozšiřovat. AKU dílenská výbava dokáže zastat práci na kterémkoliv domácím projektu. S rozmachem AKU nářadí klesá i jeho pořizovací cena a už dávno neplatí, že je drahé.

20170425-BRI_7209_eCMYK_01 (1)
i (Zdroj: Mountfield)
AKU vrtačka Patriot AV0180 18V je velice výkonný a praktický pomocník, kterého ocení každý kutil. Disponuje Li-ion baterií s nadstandardní kapacitou 1,5 Ah

Z dílny tedy zmizí otravné kabely a prodlužovačky, o které člověk stále zakopává a které se všude kroutí jako klubka hadů. Jediné, co potřebujete, je nabíječka, která může mít v dílně své trvalé místo a nebude tak nikde překážet. I to je důvod, proč si začínající kutilové, kteří si nově vybavují dílnu pořizují už jen AKU nářadí a staří machři svou flotilu postupně obměňují – za vysloužilé kabelové nářadí volí moderní AKU.

20170425-BRI_7262
Úhlová bruska Patriot UB2200 je praktickým pomocníkem na stavbě i v domácnosti (Zdroj: Mountfield)
pila_web
AKU přímočará pila Patriot 18V je robustní stroj pro přesný řez dřevem i kovem (Zdroj: Mountfield)

Všechno na svém místě

Každý správný kutil potřebuje v dílně vlastní systém organizace, díky kterému bude mít vše své místo a dílna bude útulná, uklizená a připravena kdykoliv na okamžitou akci. Skvěle k tomu poslouží sestava dílenského nábytku. Základem je pracovní stůl s kvalitní pracovní deskou a dostatečnými odkládacími prostory. Velké zásuvky přímo v těle stolu vám ušetří spoustu času, a hlavně budete mít během práce vše po ruce. Menší nářadí snadno a přehledně uskladníte v závěsných skříňkách, veškerý drobný materiál pak na poličkách, ve speciálních držácích a organizérech. Většinu věcí tak máte na očích a hned víte, kam sáhnout. Pro ruční nářadí je ideálním místem praktický set boxů s kolečky, který vezmete bez problémů třeba i na chalupu.

Dilensky nabytek
i (Zdroj: Mountfield)
Dílenský nábytek Patriot nabízí kompletní sestavu vzájemně kombinovatelných prvků

Více produktů pro dílnu najdete na www.mountfield.cz.

Publikováno: 26. 1. 2021, Autor: Mountfield (text a foto), Profil autora: Redakce