reklama

Stylová kočičí toaleta: jak na to krok za krokem

Pokud chováme doma kočku, pak pro ni máme také kočičí toaletu. Spousta z nás ale řeší to, že ona plastová nádoba na vykonání potřeby našeho zvířecího oblíbence je poněkud nevzhledná. Stylovou kočičí toaletu si však je možné vyrobit během několika kroků, které jsou uvedeny na následujících řádcích.

Stylová kočičí toaleta: jak na to krok za krokem (Zdroj: Prima DOMA)

Jak vyrobit elegantní kočičí toaletu

Potřebný materiál a nářadí:

  • dřevěná přepravka na ovoce a zeleninu
  • prkno pro výrobu poličky
  • hřebíky a vruty
  • kladívko
  • vrtačka
  • AKU šroubovák
  • přímočará pilka
(Zdroj: Prima DOMA)

Nejprve se zamyslete nad tím, jak se vypořádat s nehezkým vzhledem kočičí toalety. Pokud máte domácnost či vnitřní prostor chalupy vybaven v retro stylu, pak se pro výrobu stylové kočičí toalety hodí dřevěná přepravka na ovoce a zeleninu, kterou najdete například na sklepě, půdě a nebo se zeptejte u prarodičů.

(Zdroj: Prima DOMA)

Z bedýnky vyřízněte pomocí přímočaré pilky prkénka boční stěny. Tyto však nevyhazujte, protože jejich využití přijde vhod při budování vchodové sekce.

Vchod
Budování vchodu do kočičí toalety (Zdroj: Prima DOMA)

Vyřezaná prkénka nakraťte na potřebnou délku a připevněte je za pomocí kladívka a krátkých hřebíků. Tím je základ konstrukce vyřešen.

Boční přihrádka
Připevnění hotové přihrádky (Zdroj: Prima DOMA)

Určitě přemýšlíte nad tím, jak se poprat s umístěním předmětů a věcí, které používáte při čištění kočičí toalety. Jde o lopatku, sáčky a podobné drobné předměty. Z prkna si vyrobte jednoduchou přihrádku na tyto drobnosti. Před upevněním přes vruty jej doporučujeme předvrtat. Následná montáž tak bude jednodušší.

Kočičí WC
Čištění toalety je jednodušší, pokud využijete papír na pečení jako podklad (Zdroj: Prima DOMA)

Tím je konstrukce kočičí toalety hotová. Do plastové toalety, kde celá vyrobená dřevěná část poslouží jako stylové zakrytí, nasypte stelivo. Pokud si chcete významně usnadnit čištění, sáhněte po papíru na pečení, který eliminuje nutnost mytí toalety na úplné minimum. A je hotovo!

Boční stěna
Boční stěnu vyřízneme přímočarou pilkou (Zdroj: Prima DOMA)
(Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 28. 1. 2021, Autor: Radoslav Ptáček (text), Prima DOMA (foto) , Profil autora: Radoslav Ptáček