Se správnými nástroji bude úklid sněhu snadnější

Většina lidí ráda ve sněhu dovádí, při jeho úklidu se však často pořádně zapotíte. Abyste si práci v zimě usnadnili, máte na výběr pestrou paletu nástrojů na odklízení sněhu, jako jsou například shrnovače sněhu, lopaty na sníh, hrabla nebo dokonce skladné nástroje na odklízení sněhu a námrazy z automobilu. Věnujte proto pozornost pár důležitým parametrům při jejich výběru.

Se správnými nástroji bude úklid sněhu snadnější (Zdroj: Fiskars)

Společným jmenovatelem při výběru nástrojů na odklízení sněhu by měla být nízká hmotnost a ergonomické držadlo, které je dostatečně prostorné i pro uchopení v tlustých rukavicích. Shrnovače, lopaty a hrabla by měly mít odolnou hliníkovou hranu pro práci s namrzlým sněhem. Dále se při výběru nářadí řídíme velikostí uklízené plochy. Na parkoviště jistě použijeme větší hrablo než na 5 metrů dlouhou cestu k domovní brance.

11_Fiskars_Action_Garden_Car_tools_SnowXpert_Car_shovel_1019347 (2)
Nástroje na odklízení sněhu by měly být lehké a mít ergonomickou rukojeť (Zdroj: Fiskars)

Klíčové vlastnosti inovovaného nářadí na sníh Fiskars

Vynikající odolnost
Patentovaná pracovní hrana vydrží až 3x déle. Její přední část je naostřená pro jednoduché odstranění namrzlého sněhu a ledu. Hliníková hrana je vyztužena ocelovým drátem, aby byla dosažena maximální odolnost. 
Nové ergonomické držadlo
Nový vylepšený design držadla umožňuje lepší a pohodlnější držení. Držadlo je dostatečně prostorné i pro uchopení v tlustých rukavicích. Inovovaný sklon držadla pro zvýšení uživatelského komfortu.
Nízká hmotnost
Při tvorbě řady SnowXpert™ byl kladen zvýšený důraz i na nízkou hmotnost nářadí. Díky tomu je nyní odklízení sněhu snadnější než kdy dříve.

02_pracovni_hrana_SnowXpert_Blade_USP(2)
Detail pracovní hrany nářadí řady SnowXpert (Zdroj: Fiskars)

Uklízíte cestu k brance nebo rovnou celé parkoviště? Vyberte si správný nástroj!

Hrablo

Hrablo šířky 533 mm je ideální pro úklid sněhu na dvorcích a přístupových cestách. Je skvělou volbou pro odhazování a hrabání sněhu a usnadní vám odstranění i té největší sněhové nadílky.

Hrablo –  Roller

Roller má zesílenou polypropylenovou pracovní část, která je ideální pro čištění tenčích vrstev sněhu. Vlhký sníh se na čepeli snadno roluje. Sníh lze odklízet do úhledných hromad bez použití dalšího nářadí. Hrablo je vhodné pro úklid menších ploch či prohrnování cest. Pracovní čepel je opatřená novou patentovanou hliníkovou lištou, která je uvnitř vyztužená ocelovým drátem. Tím je zvýšena tuhost, odolnost a trvanlivost lišty. Naše hrablo Roller SnowXpert™ je skvělou volbou pro rychlé odstranění sněhové nadílky do výšky 10 cm.

04_hrablo_FB_Fiskars_Action_Garden_SnowXpert_Pusher_1003469
Hrablo snadní odhazování a hrabání sněhu (Zdroj: Fiskars)
06_rollerFiskars_Action_Garden_SnowXpert_Snow roller_1003471 (2)
Roller se hodí k odklízení tenčí vrstvy sněhu (Zdroj: Fiskars)

Lopata na sníh

Lopata šířky 350 mm je ideální pro úklid sněhu z menších ploch, jako je např. veranda nebo okolí auta. Díky kombinaci velké lžíce a lehké konstrukce je lopata SnowXpert™ nepřekonatelnou volbou pro rychlé a snadné odstraňování sněhu.

Shrnovač na sníh

Plastová čepel shrnovače je lehká, má vysokou tuhost a pevnost. Rám i držadlo z ocelových trubek je pevné a zaručuje pohodlné držení. Shrnovač je vhodný pro úklid sněhu na větších plochách a otevřených prostranstvích. Stejně jako u ostatního nářadí SnowXpert™ je pracovní čepel opatřená novou patentovanou hliníkovou lištou, která je uvnitř vyztužená ocelovým drátem. Tím je zvýšena tuhost a odolnost lišty a lišta má až třikrát delší trvanlivost proti opotřebení, než je u běžného nářadí. Shrnovač na sníh SnowXpert™ díky svému ergonomickému a lehkému provedení usnadní odklizení i těch největších zasněžených ploch.

03_lehke_naradi_Fiskars_Action_Garden_SnowXpert_Sledge_1003470 (6)
Shrnovač je vhodný pro úklid sněhu na větších plochách a otevřených prostranstvích (Zdroj: Fiskars)
07_lopata_Fiskars_Action_Garden_SnowXpert_Shovel_1003468 (4)
Lopata na sníh je ideální je ideální pro úklid sněhu třeba z verandy (Zdroj: Fiskars)

Nenechte se zaskočit na cestách

Smetáček a škrabka na led

Škrabka Fiskars se dvěma čepelemi vám umožňuje škrábat led v obou směrech a její flexibilní čepel je skvělá pro čištění zakřivených čelních skel. S našimi inovativními oboustrannými elastickými kartáči dokážete šetrně odstraňovat sníh a vlhkost z oken auta bez obav ze vzniku škrábanců. Lze ji rozebrat, takže se snadno vejde do každého auta.

09_Fiskars_Action_Car_tools_SnowXpert_Brush_Ice_scraper_1019352_(01)
Smetáček a škrabku na led by měl mít v autě každý řidič (Zdroj: Fiskars)

Lopata do auta

Díky čepeli z nerezové oceli vydrží lopata Fiskars déle než tradiční nástroje na odklízení sněhu a umožní vám snadno odstranit i tu nejzmrzlejší sněhovou nadílku. Je vyrobena ze stejného kompozitního materiálu jako celosvětově uznávané sekery Fiskars, takže je i neuvěřitelně odolná. Díky kompaktním rozměrům se snadno přenáší a vejde se i do toho nejmenšího zavazadlového prostoru.

11_Fiskars_Action_Garden_Car_tools_SnowXpert_Car_shovel_1019347 (2)
Lopata do auta umožní snadno odstranit i zmrzlý sníh (Zdroj: Fiskars)

Sněhová pokrývka má být letos vydatná, tak si pořiďte pořádné nářadí na úklid sněhu. Práce půjde od ruky sama a vám zbude spoustu času na postavení sněhuláka nebo pořádnou koulovačku s dětmi.

Autor: Fiskars (text a foto)

Související k tématu