reklama

Led ani sníh vás nepřekvapí budete-li mít sypké zimní řetězy

Všichni se určitě moc těšíme na sníh a na hory. Věřme, že zase napadne a budeme lyžovat, ať už u nás, nebo třeba v sousedním Rakousku. Přesto všechno těšení občas zapomeneme na jednoho neocenitelného pomocníka. Už jste slyšeli o sypkých sněhových řetězech?

i (Zdroj: Liapor)
Led ani sníh vás nepřekvapí budete-li mít sypké zimní řetězy (Zdroj: Liapor)

Chumelí se, chumelí...

Už se vám určitě přihodilo, že jste se ráno probudili do zasněžené krajiny se spoustou sněhu. Auto, stejně jako příjezdová cesta k chalupě, zapadlo desítkami centimetrů čerstvého sněhu, ale vy pospícháte na sjezdovku nebo na běžky. První, co vás napadne, že to přece projedete. Jenže ouha, může se stát, že přijde problém, zejména, máte-li pohon zadních kol. Takže sáhnete po sněhových řetězech? Pravda, jsou spolehlivé, ale taky něco stojí a jejich nasazení chvíli trvá, pak je zas musíte sundávat. A nebudeme si nalhávat, ne každý řidič nebo řidička si se sněhovými řetězy snadno a rychle ve sněhové závěji poradí. Když se něco podobného přihodilo nám, sáhli jsme do kufru vozu a vzali na pomoc sypké zimní řetězy.

_ISS4501
i (Zdroj: Liapor)
Všichni se určitě moc těšíme na sníh a na hory

Jednoduchý ale účinný pomocník

Co to proboha je, ty sypké sněhové řetězy? Jsou to jednoduše malé keramické kuličky, které jsme dříve znali pod názvem keramzit – dnes Liapor. Při vyprošťování posypeme kluzkou plochu ledu nebo sněhu posypem z Liaporu a pomalu se rozjedeme. Účinek se dostavuje vzápětí. A pozor! Tento inertní posyp je 100 % ekologický, bez chemických přísad, a nevadí ani zvířatům, například tlapkám pejsků. Je možné jej používat i na údržbu komunikací v historických centrech, v blízkosti pitné vody, v parcích, a samozřejmě v okolí rodinných domů. Účinnost zimního posypu nezaniká ani když povrch komunikace přes den roztaje a večer zase zmrzne.

Efektivita je až 3,5 x vyšší při teplotách minus 15 °C ve srovnání s ostatními inertními posypy. Třecí vlastnosti zůstanou zachovány, protože keramické kuličky vždy vzlínají na povrch. Zimní posyp z Liaporu (v obchodním názvu balení najdete EkoGrit) je velmi lehký materiál, který koupíte v 10, 50 nebo i 1000 litrovém balení. Pro svoji nízkou hmotnost je tento zimní pomocník vstřícný i k dámské části populace. Mít pytel zimního posypu Liapor celou zimu v autě se prostě vyplatí, protože sníh ani led vás nemůže zastavit.

OBR 3
Při vyprošťování posypeme kluzkou plochu ledu nebo sněhu posypem z Liaporu a pomalu se rozjedeme (Zdroj: Liapor)
pytel posyp
Mít pytel zimního posypu Liapor celou zimu v autě se prostě vyplatí (Zdroj: Liapor)

Jistě se ptáte co pak na jaře s ním? Posyp díky svým vlastnostem neucpe kanalizaci a tak jej jednoduše spláchnete vodou. Ekologicky šetrný výrobek je k dostání na firemním e-shopu nebo v prodejnách stavebnin apod. Případné další informace lze čerpat na www.zimniposyp.cz.

OBR5
i (Zdroj: Liapor)
Posyp díky svým vlastnostem neucpe kanalizaci a tak jej jednoduše spláchnete vodou

Publikováno: 21. 12. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce