reklama

Přetírání starých radiátorů

Natírání radiátorů není složitá práce, ale je potřeba dodržet několik pokynů, aby byla vaše práce kvalitní a ne zbytečná. Také je podstatné, abyste nešetřili na barvě a koupili si takovou, která je právě na radiátory. Obyčejná akrylová nebo lazura budou sice také držet, ale působení tepla jim nebude vůbec prospívat a taková barva velmi brzy popraská a oloupe se.

i (Zdroj: Barvy Sokrates)
Přetírání starých radiátorů (Zdroj: Barvy Sokrates)

Pokud budete přetírat staré radiátory, na kterých bude již místy prosvítat koroze, vodou ředitelnou barvou SOKRATES® Proradiátory, tak musíte dodržet následující postup:

  • Povrch celého radiátoru dokonale omyjte vodou, nejlépe se saponátem a opláchněte.
  • Prorezlá místa očistěte až na čistý kov smirkovým papírem a natřete základní antikorozní barvou SOKRATES® Anticor.
  • Po zasychání cca 4 hodiny opatřete těleso radiátoru, nebo rozvodů teplé vody, vrchním lesklým emailem SOKRATES® Proradiátory.

Pokud pronikající, červeně zabarvenou rez neočistíte a přetřete přímo vrchním emailem, tak počítejte s tím, že může dojít k probarvení bílého emailu vymytým oxidem železitým  –  rzí. Vznikne hnědá skvrna. Pokud tuto skvrnu necháte několik dnů zasychat, tak máte šanci, že další nátěr již zůstane bílý, ale s tím rizikem, že pokud na takto „opraveném“ nátěru budete sušit vlhké věci, může se barevný průnik opakovat.

Poznámka:    Nikdy nenatírejte topná tělesa a rozvody v průběhu topení. Barva rychle zasychá a jsou silně znát tahy štětcem. Během práce větrejte.

radiátor
i (Zdroj: Barvy Sokrates)
Natřít radiátor zvládne i laik

SOKRATES® Proradiátory

- vrchní, vodou ředitelná barva na radiátory a rozvody topného média, krycí

SOKRATES® proRADIÁTORY je určena pro vnitřní i venkovní prostředí, přednostně k nátěrům topných těles - radiátorů a rozvodů teplé vody s tepelnou odolností do +100 ˚C. Poskytuje tvrdé, ale pružné nátěry s vynikající omyvatelností, které se vyznačují velmi dobrou adhezí  k podkla­du, odolností proti odlupování, praskání a příjemným leskem nad 65 %. Extrémní zesíťování zabrání korozi železného podkladu při sušení vlhkých věcí na radiátorech – utěrky, ručníky apod. Je přiměřeně tixotropní s velmi dobrou stabilitou v ploše.Je bez zá­pachu, chemicky neutrální  a je odolný proti UV záření. Není typickou antikorozní barvou.

SOKRATES® proRADIÁTORY se vyrábí v barevných odstí­nech:  bílý 1000  a slonová kost 6003 – lesklý.

SOKRATES® proRADIÁTORY se nanáší štětcem nebo stříkáním při minimální teplotě nátěrové hmoty, vzduchu i podkladu  + 10 °C a dále po celou dobu schnutí.  Doporučená teplota pro aplikaci: + 18 °C až + 23 °C.

Proradiator
i (Zdroj: Barvy Sokrates)
Použijte barvu, která je určena přímo na radiátory

Příklad nátěrového postupunový radiátor

  1. Dokonalé odstranění rzi, nečistot a odmaštění.
  2. 1x SOKRATES®  Anticor bílý v tl. nátěru 125 mikronů mokrého filmu,  tj. 6 až 8 m²/ 1 kg barvy
  3. Zasychání podle teploty 4 – 6  hodin.
  4. 1x až 2x  SOKRATES® proRADIÁTORY  v časovém odstupu podle teploty povrchu a prostředí, v tl. každé vrstvy mokrého filmu 120 až 150 mikronů, to je 6 až 8 m²/1 kg barvy. Zasychání podle teploty 4 – 6  hodin.

Více informací na www.barvy-sokrates.cz

Publikováno: 22. 11. 2020, Autor: Barvy-Sokrates (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.