reklama

Co vás spolehlivě ochrání i během chladných zimních měsíců?

Pracovní oděv určený do zimních měsíců vás díky materiálu, ze kterého je vyrobený, perfektně zahřeje, izoluje od vnějších vlivů a zima si na vás zkrátka nepřijde. Bez nadsázky lze říct, že by vás ideální zimní pracovní oděv měl zahřát lépe než práce samotná.

i (Zdroj: Cerva)
Co vás spolehlivě ochrání i během chladných zimních měsíců? (Zdroj: Cerva)

Výběr vhodného pracovního oděvu do chladných zimních měsíců je důležitou součástí pracovní přípravy. Zimní pracovní oděvy a obuv představují širokou škálu oblečení a doplňků, které vás spolehlivě zahřejí. Vyberete-li si správně, budete vybaveni i do nehostinných pracovních podmínek, a teploty pod bodem mrazu se na vaší výkonnosti nijak negativně neprojeví.

Výběr zimního pracovního oblečení je přitom poměrně široký a zajistí vám ochranu doslova každé části vašeho těla. Z čeho by se měl kompletní zimní pracovní oděv skládat? Základem je určitě pracovní bunda, kterou můžete doplnit zateplenými kalhotami. Zapomínat však nesmíte ani na ochranu rukou, dlaní a prstů v podobě zimních pracovních rukavic. Každý určitě také rád předejde promrzlým prstům na nohou, čemuž spolehlivě zabrání zimní pracovní obuv. V neposlední řadě pak nesmíte zapomenout na vhodné doplňky, jako jsou teplé zimní čepice nebo funkční ponožky.

Neurum_zb
i (Zdroj: Cerva)
Celopropínací zimní bunda s kapucí s prodlouženým zadním dílem

Zimní pracovní bundy

Základem zimního pracovního oděvu je jednoznačně svrchní část oděvu. Zimní bunda, kabát nebo kombinéza by měly nejenom zahřát – ochránit před chladem, rovněž by neměly omezovat v pohybu a zároveň být vyrobeny z dostatečně prodyšného materiálu.

V produktovém portfoliu CERVA naleznete hned celou řadu modelů zimních bund. Multifunkční zateplená zimní bunda 4 v 1 DRUMONE, pánská prošívaná bunda se stojáčkem OUSTON, případně zateplená zimní Hi-Vis bunda MONTROSE s reflexními pruhy.

Největší popularitě se však momentálně mezi zákazníky těší dva modely:

  • Zimní bunda DAYBORO – zimní bunda s odepínací kapucí a prodlouženým zadním dílem. Bunda je vybavena řadou multifukčních kapes, zipem krytým légou nebo nastavitelnou délkou rukávů.
  • Zimní bunda NEURUM – celopropínací zimní bunda s kapucí s prodlouženým zadním dílem. Bunda je vyrobená z prodyšného materiálu, který je však odolný proti větru i deště. Bunda je opět doplněná řadou multifunkčních kapes a nastavitelnou délkou rukávů.

Zmiňované zimní pracovní bundy, které jsou základem pracovního šatníku do chladného počasí lze samozřejmě doplnit i celou řadou pracovních kalhot.

Dayboro_zb
i (Zdroj: Cerva)
Zimní bunda s odepínací kapucí a prodlouženým zadním dílem

Rukavice

Ruce potažmo dlaně jsou části těla, které jsou na prochladnutí vůbec nejnáchylnější. V chladném počasí to jsou právě nedostatečně zahřáté periferie (ruce, hlava, chodidla), které často způsobují největší uniky tepla.

Se zkřehlými prsty je navíc jakákoliv manipulace s pracovními nástroji velmi nepříjemná ne-li nebezpečná. Proto je nesmírně důležité v případě poklesu teploty pod únosnou mezi chránit právě tyto partie těla. Výběr zateplených pracovních rukavic v nabídce CERVA je opět velmi široký, za všechny lze jmenovat tyto tři modely:

  • Nightjar - pletené bezešvé akrylové rukavice, které jsou polomáčené v přírodním latexu. Zdrsněná dlaň umožňuje pohodlnou manipulaci s kluzkými předměty.
  • Palawan Winter - zateplené bezešvé pracovní rukavice ze syntetické příze. Mikroporézní a paropropustný pěnový latex v dlani a na prstech opět umožňuje zručnou manipulaci s pracovními nástroji. Před unikem tepla chrání pružný náplet v oblasti zápěstí.
  • Turtur – další z řady zateplených rukavic, které jsou navíc voděodolné díky nánosu PVC v dlani a na prstech. Pocit komfortu přináší froté zateplení s pružnou manžetou.
palawan_winter
i (Zdroj: Cerva)
Zateplené bezešvé pracovní rukavice ze syntetické příze

Zimní pracovní obuv

Pro kompletní ochranu před zimou, je nutné doplnit pracovní outfit dále o zimní pracovní boty. Zimní pracovní obuv by měla ideálně hřát, být dostatečně prodyšná, a navíc být pohodlná. Atraktivní design pak už je jenom příjemná přidaná hodnota. Z celé řady modelů zimní pracovní obuvi vám můžeme doporučit například tyto:

  • Kotníková obuv BK - zimní pracovní obuv S3 s nekovovou tužinkou a aramidovou stélkou. Svršek z kvalitní kůže nubuk a vnitřní zateplení zajišťují pocit komfortu i během studených zimních dnů.
  • Cerbiatto – zimní pracovní boty, které zabezpečují úplnou tepelnou izolaci, a to i za extrémně chladného počasí, díky podšívce z vlněných vláken. Příměs FIBREgrip v pryžové směsi běhounu maximalizuje otěr při kontaktu s ledovými povrchy a přináší vynikající odolnost proti skluzu. Kompozitní špička a propichu odolná stélka minimalizují riziko nejčastějších poranění chodidla.
  • Orsetto – kotníkový model v klasickém designu, který dokonale spojuje praktičnost, pohodlí styl a odolnost vůči nízkým teplotám. Zimní pracovní obuv Orsetto je vybavená protiskluzovou podešví odolnou vůči kyselinám a vnitřní vlněnou podšívkou, přinášející naprostou tepelnou izolaci chodidla. Obuv tak lze nosit i v extrémně chladném prostředí. Ocelová špička a stélka zabraňují riziku poranění, zatímco kontrastní švy a reflexní prvky zvyšují viditelnost uživatele.
Obuv
i (Zdroj: Cerva)
Zimní pracovní obuv Orsetto je vybavená protiskluzovou podešví odolnou vůči kyselinám

Slovo závěrem

Nepodceňujte chladné počasí. Už během podzimních studených rán či podvečerů můžete nepříjemně prochladnout. Následně vám bude život znepříjemňovat "rýmyčka" v horším případě zalehnete s horečkou.

S naším pracovním oblečením a obuví se však budete schopni účinně chránit. Kromě výše zmíněných produktů pak také určitě oceníte i praktické doplňky vašeho pracovního outfitu jako jsou zimní čepice nebo teplé funkční ponožky.

Publikováno: 23. 11. 2020, Autor: Cerva (text a foto), Profil autora: Redakce