reklama

Co vás spolehlivě ochrání i během chladných zimních měsíců?

Pracovní oděv určený do zimních měsíců vás díky materiálu, ze kterého je vyrobený, perfektně zahřeje, izoluje od vnějších vlivů a zima si na vás zkrátka nepřijde. Bez nadsázky lze říct, že by vás ideální zimní pracovní oděv měl zahřát lépe než práce samotná.

Co vás spolehlivě ochrání i během chladných zimních měsíců? (Zdroj: Cerva)

Výběr vhodného pracovního oděvu do chladných zimních měsíců je důležitou součástí pracovní přípravy. Zimní pracovní oděvy a obuv představují širokou škálu oblečení a doplňků, které vás spolehlivě zahřejí. Vyberete-li si správně, budete vybaveni i do nehostinných pracovních podmínek, a teploty pod bodem mrazu se na vaší výkonnosti nijak negativně neprojeví.

Výběr zimního pracovního oblečení je přitom poměrně široký a zajistí vám ochranu doslova každé části vašeho těla. Z čeho by se měl kompletní zimní pracovní oděv skládat? Základem je určitě pracovní bunda, kterou můžete doplnit zateplenými kalhotami. Zapomínat však nesmíte ani na ochranu rukou, dlaní a prstů v podobě zimních pracovních rukavic. Každý určitě také rád předejde promrzlým prstům na nohou, čemuž spolehlivě zabrání zimní pracovní obuv. V neposlední řadě pak nesmíte zapomenout na vhodné doplňky, jako jsou teplé zimní čepice nebo funkční ponožky.

Neurum_zb
Celopropínací zimní bunda s kapucí s prodlouženým zadním dílem (Zdroj: Cerva)

Zimní pracovní bundy

Základem zimního pracovního oděvu je jednoznačně svrchní část oděvu. Zimní bunda, kabát nebo kombinéza by měly nejenom zahřát – ochránit před chladem, rovněž by neměly omezovat v pohybu a zároveň být vyrobeny z dostatečně prodyšného materiálu.

V produktovém portfoliu CERVA naleznete hned celou řadu modelů zimních bund. Multifunkční zateplená zimní bunda 4 v 1 DRUMONE, pánská prošívaná bunda se stojáčkem OUSTON, případně zateplená zimní Hi-Vis bunda MONTROSE s reflexními pruhy.

Největší popularitě se však momentálně mezi zákazníky těší dva modely:

  • Zimní bunda DAYBORO – zimní bunda s odepínací kapucí a prodlouženým zadním dílem. Bunda je vybavena řadou multifukčních kapes, zipem krytým légou nebo nastavitelnou délkou rukávů.
  • Zimní bunda NEURUM – celopropínací zimní bunda s kapucí s prodlouženým zadním dílem. Bunda je vyrobená z prodyšného materiálu, který je však odolný proti větru i deště. Bunda je opět doplněná řadou multifunkčních kapes a nastavitelnou délkou rukávů.

Zmiňované zimní pracovní bundy, které jsou základem pracovního šatníku do chladného počasí lze samozřejmě doplnit i celou řadou pracovních kalhot.

Dayboro_zb
Zimní bunda s odepínací kapucí a prodlouženým zadním dílem (Zdroj: Cerva)

Rukavice

Ruce potažmo dlaně jsou části těla, které jsou na prochladnutí vůbec nejnáchylnější. V chladném počasí to jsou právě nedostatečně zahřáté periferie (ruce, hlava, chodidla), které často způsobují největší uniky tepla.

Se zkřehlými prsty je navíc jakákoliv manipulace s pracovními nástroji velmi nepříjemná ne-li nebezpečná. Proto je nesmírně důležité v případě poklesu teploty pod únosnou mezi chránit právě tyto partie těla. Výběr zateplených pracovních rukavic v nabídce CERVA je opět velmi široký, za všechny lze jmenovat tyto tři modely:

  • Nightjar - pletené bezešvé akrylové rukavice, které jsou polomáčené v přírodním latexu. Zdrsněná dlaň umožňuje pohodlnou manipulaci s kluzkými předměty.
  • Palawan Winter - zateplené bezešvé pracovní rukavice ze syntetické příze. Mikroporézní a paropropustný pěnový latex v dlani a na prstech opět umožňuje zručnou manipulaci s pracovními nástroji. Před unikem tepla chrání pružný náplet v oblasti zápěstí.
  • Turtur – další z řady zateplených rukavic, které jsou navíc voděodolné díky nánosu PVC v dlani a na prstech. Pocit komfortu přináší froté zateplení s pružnou manžetou.
palawan_winter
Zateplené bezešvé pracovní rukavice ze syntetické příze (Zdroj: Cerva)

Zimní pracovní obuv

Pro kompletní ochranu před zimou, je nutné doplnit pracovní outfit dále o zimní pracovní boty. Zimní pracovní obuv by měla ideálně hřát, být dostatečně prodyšná, a navíc být pohodlná. Atraktivní design pak už je jenom příjemná přidaná hodnota. Z celé řady modelů zimní pracovní obuvi vám můžeme doporučit například tyto:

  • Kotníková obuv BK - zimní pracovní obuv S3 s nekovovou tužinkou a aramidovou stélkou. Svršek z kvalitní kůže nubuk a vnitřní zateplení zajišťují pocit komfortu i během studených zimních dnů.
  • Cerbiatto – zimní pracovní boty, které zabezpečují úplnou tepelnou izolaci, a to i za extrémně chladného počasí, díky podšívce z vlněných vláken. Příměs FIBREgrip v pryžové směsi běhounu maximalizuje otěr při kontaktu s ledovými povrchy a přináší vynikající odolnost proti skluzu. Kompozitní špička a propichu odolná stélka minimalizují riziko nejčastějších poranění chodidla.
  • Orsetto – kotníkový model v klasickém designu, který dokonale spojuje praktičnost, pohodlí styl a odolnost vůči nízkým teplotám. Zimní pracovní obuv Orsetto je vybavená protiskluzovou podešví odolnou vůči kyselinám a vnitřní vlněnou podšívkou, přinášející naprostou tepelnou izolaci chodidla. Obuv tak lze nosit i v extrémně chladném prostředí. Ocelová špička a stélka zabraňují riziku poranění, zatímco kontrastní švy a reflexní prvky zvyšují viditelnost uživatele.
Obuv
Zimní pracovní obuv Orsetto je vybavená protiskluzovou podešví odolnou vůči kyselinám (Zdroj: Cerva)

Slovo závěrem

Nepodceňujte chladné počasí. Už během podzimních studených rán či podvečerů můžete nepříjemně prochladnout. Následně vám bude život znepříjemňovat "rýmyčka" v horším případě zalehnete s horečkou.

S naším pracovním oblečením a obuví se však budete schopni účinně chránit. Kromě výše zmíněných produktů pak také určitě oceníte i praktické doplňky vašeho pracovního outfitu jako jsou zimní čepice nebo teplé funkční ponožky.

Publikováno: 23. 11. 2020, Autor: Cerva (text a foto) , Profil autora: Redakce