reklama

Děláme kutilství dostupnějším

Nacházíme se v časech přelomu mezi generacemi. Mezi generací, pro kterou bylo řemeslo nezbytnou součástí vzdělání, a generací, která se zabývá spíše úvahami a pokrokovými, každý den se zdokonalujícími, technologiemi. Mladí lidé už ke zručnosti a kutilství nejsou vedeni vzhledem k tomu, že už to není nepostradatelná schopnost. Nastává tedy pokles v počtu kutilů.

i (Zdroj: ASIST)
Děláme kutilství dostupnějším. Nářadí ASIST (Zdroj: ASIST)

Sestavit si například skříň z masivu nikdy nebylo jednodušší. Dnes je to vlastně stavebnice pro starší, která obsahuje obrázkový návod, spojovací materiál a sem tam nějaký ten šroub. Ovšem když se člověk nesetká s poličkou nebo jiným kusem nábytku, který by plně odpovídal jeho představám, často svěsí hlavu, sáhne po krabici se zbožím, které nejméně rozporuje s představami daného jedince, a svůj žal posléze utápí v slavných masových kuličkách s bramborovou kaší nebo hranolky. Stejně tak dochází k zaražení se jedince, když je za potřebí na chalupě či chatě něco opravit, přivrtat nebo nedejbůh vyrobit. V těchto případech se často chodí za sousedem nebo se obvolávají známí a příbuzní.

hoblík ASIST
i (Zdroj: ASIST)
Nikdy není pozdě na to, aby se z vás stal domácí kutil a kutilství se stalo vaším koníčkem

Bezbariérové kutilství

Vzhledem k neustálému zužování se sociální propasti mezi pohlavími a možnosti práce s různorodými materiály, se díky nářadí ASIST stává lidská představivost jedinou překážkou k tvorbě. Nářadí ASIST totiž není jen dostupné po stránce finanční, ale i po té zkušenostní. Toto hobby nářadí není náročné na údržbu a k jeho použití není zapotřebí ani titul ing. před jménem. Výkonnost strojů a jejich specializace umožňuje použití bez jakéhokoli bádání nad tím, co jaký knoflík dělá a jakým směrem a co kde uchopit.

pájka ASIST
i (Zdroj: ASIST)
Nářadí ASIST je ideální volbou pro drobné řemeslníky i kutily amatéry

Ženy už nadále nemusejí čekat, než muž doma přivrtá slíbená dvířka od skříňky v kuchyni, a muž už nadále nemusí trávit dlouhé hodiny v práci ve snaze se úkolu vyhnout, protože si s ním sám nevěděl rady. Zlatá střední cesta značky ASIST umožňuje, abyste vyšli vstříc vašim tvůrčím impulsům bez toho, abyste se kvůli tomu museli kdovíjak plácnout přes kapsu.

sekerka Gardenius
i (Zdroj: ASIST)
Kutění na zahradě se neobejde bez zahradnického nářadí

První krůčky ke kutilství

Mít impuls, inspiraci nebo býti osvícen je skvělé, ale k tomu, aby výtvory přišly na svět, je zapotřebí někde začít. Naštěstí pro vás spolu s FTV Prima připravujeme pořad 'Libovky Pepy Libického‘, ze kterého můžete čerpat inspiraci, rady a znalosti. Zároveň si můžete nářadí a chování různých materiálů osahat s video-manuálem, když byste se rozhodli spolu s Pepou něco vyrobit.

nářadí ASIST
i (Zdroj: ASIST)
Nářadí ASIST koupíte na e-shopu gigamat.cz

S vašimi výtvory se nám můžete pochlubit na našem Facebooku Gigamat. Vaše nápady s tím, co byste chtěli vidět dále, nebo zdali byste měli zájem o různorodé akce jako například workshopy, krátké semináře či prohlídky dílny, nám zasílejte na emailovou adresu info@asist.cz. Velice nás zajímají vaše názory, otázky i nápady. Za každou zpětnou vazbu budeme jen rádi. Tak neváhejte! Chopte se vrtaček a hurá do tvoření.

Publikováno: 28. 8. 2020, Autor: ASIST (text a foto), Profil autora: Redakce