reklama

Děláme kutilství dostupnějším

Nacházíme se v časech přelomu mezi generacemi. Mezi generací, pro kterou bylo řemeslo nezbytnou součástí vzdělání, a generací, která se zabývá spíše úvahami a pokrokovými, každý den se zdokonalujícími, technologiemi. Mladí lidé už ke zručnosti a kutilství nejsou vedeni vzhledem k tomu, že už to není nepostradatelná schopnost. Nastává tedy pokles v počtu kutilů.

Děláme kutilství dostupnějším. Nářadí ASIST (Zdroj: ASIST)

Sestavit si například skříň z masivu nikdy nebylo jednodušší. Dnes je to vlastně stavebnice pro starší, která obsahuje obrázkový návod, spojovací materiál a sem tam nějaký ten šroub. Ovšem když se člověk nesetká s poličkou nebo jiným kusem nábytku, který by plně odpovídal jeho představám, často svěsí hlavu, sáhne po krabici se zbožím, které nejméně rozporuje s představami daného jedince, a svůj žal posléze utápí v slavných masových kuličkách s bramborovou kaší nebo hranolky. Stejně tak dochází k zaražení se jedince, když je za potřebí na chalupě či chatě něco opravit, přivrtat nebo nedejbůh vyrobit. V těchto případech se často chodí za sousedem nebo se obvolávají známí a příbuzní.

hoblík ASIST
Nikdy není pozdě na to, aby se z vás stal domácí kutil a kutilství se stalo vaším koníčkem (Zdroj: ASIST)

Bezbariérové kutilství

Vzhledem k neustálému zužování se sociální propasti mezi pohlavími a možnosti práce s různorodými materiály, se díky nářadí ASIST stává lidská představivost jedinou překážkou k tvorbě. Nářadí ASIST totiž není jen dostupné po stránce finanční, ale i po té zkušenostní. Toto hobby nářadí není náročné na údržbu a k jeho použití není zapotřebí ani titul ing. před jménem. Výkonnost strojů a jejich specializace umožňuje použití bez jakéhokoli bádání nad tím, co jaký knoflík dělá a jakým směrem a co kde uchopit.

pájka ASIST
Nářadí ASIST je ideální volbou pro drobné řemeslníky i kutily amatéry (Zdroj: ASIST)

Ženy už nadále nemusejí čekat, než muž doma přivrtá slíbená dvířka od skříňky v kuchyni, a muž už nadále nemusí trávit dlouhé hodiny v práci ve snaze se úkolu vyhnout, protože si s ním sám nevěděl rady. Zlatá střední cesta značky ASIST umožňuje, abyste vyšli vstříc vašim tvůrčím impulsům bez toho, abyste se kvůli tomu museli kdovíjak plácnout přes kapsu.

sekerka Gardenius
Kutění na zahradě se neobejde bez zahradnického nářadí (Zdroj: ASIST)

První krůčky ke kutilství

Mít impuls, inspiraci nebo býti osvícen je skvělé, ale k tomu, aby výtvory přišly na svět, je zapotřebí někde začít. Naštěstí pro vás spolu s FTV Prima připravujeme pořad 'Libovky Pepy Libického‘, ze kterého můžete čerpat inspiraci, rady a znalosti. Zároveň si můžete nářadí a chování různých materiálů osahat s video-manuálem, když byste se rozhodli spolu s Pepou něco vyrobit.

nářadí ASIST
Nářadí ASIST koupíte na e-shopu gigamat.cz (Zdroj: ASIST)

S vašimi výtvory se nám můžete pochlubit na našem Facebooku Gigamat. Vaše nápady s tím, co byste chtěli vidět dále, nebo zdali byste měli zájem o různorodé akce jako například workshopy, krátké semináře či prohlídky dílny, nám zasílejte na emailovou adresu info@asist.cz. Velice nás zajímají vaše názory, otázky i nápady. Za každou zpětnou vazbu budeme jen rádi. Tak neváhejte! Chopte se vrtaček a hurá do tvoření.

Publikováno: 28. 8. 2020, Autor: ASIST (text a foto) , Profil autora: Redakce