reklama

S bezpečným elektrickým nářadím bude kutění zábavou!

Máte sklony k hravému kutilství nebo seriózní výrobě? Je vaší motivací vášeň, zábava nebo hmotná nouze? Nezbytnou součástí úspěchu a také zásadním rozdílem mezi potěšením a utrpením z práce, je kromě inspirace a určité dávky trpělivosti i to správné, vhodné, kvalitní a bezpečné elektrické nářadí.

Kutění svépomocí? S bezpečným elektrickým nářadím žádný problém! (Zdroj: Asist)

Kvalitní a bezpečné elektrické nářadí vám dodá jistotu

V Čechách klesá zájem o tvorbu svépomocí a je to velká škoda. Přestože se šikovnost českých ručiček stále projevuje v mnoha oblastech, skutečnost je taková, že vášniví kutilové pomalu stárnou či ztrácejí energii. Spousta lidí má navíc z práce s elektrickým ručním nářadím strach, a to nejen z úrazu, ale i nechtěného poškození věci, na které pracují. Tato obava je ale často způsobena pouhou nezkušeností, a tudíž nedostatkem jistoty ve vlastní dovednost. Začarovaný kruh, v němž česká ručička nezlátne…

Tato skutečnost je reflektovaná rostoucími sazbami řemeslníků za své služby, spojené s delšími čekacími lhůtami a často i prudce klesající kvalitou odvedené práce.

Cvičení dělá mistry a i vy postupně získáte při práci s elektrickým nářadím jistotu a budete se moci pustit do jakéhokoliv projektu (Zdroj: Asist)

Naštěstí je ale mezi námi stále ještě dostatek lidí, kteří se doma a na zahradě spoléhají více na vlastní ruce, než na pomoc druhých. Vzhledem k české nátuře neustále něco vyrábět, vylepšovat a upravovat, je pěstovaní manuální šikovnosti zakořeněné v nás samých. To je přinejmenším užitečné nejen z hlediska ekonomického, ale i z hlediska zachovaní národní identity, a jako prostředku sebevyjádření.

Opatrnost a respekt se při práci s elektrickým nářadím vyplatí

Trendem v elektrickém nářadí je důraz na bezpečnostní prvky stroje, které mají za cíl chránit jak uživatele před zraněním, tak nástroj před poškozením. Ani jedno ovšem nemůže být zaručeno bez svědomitosti pracující osoby. Obecně pro práci s elektrickým nářadím platí: není třeba se bát, ale je nutné mít respekt. S respektem a opatrností při práci se častým používáním vytvoří sebejistota a z nářadí se stanou dobří sluhové a pomocníci, pro které nebude realizace žádného nápadu problém.

rozbruška, úhlová bruska
Opatrnost s respekt se při práci s elektrickým nářadím vždy vyplácí (Zdroj: Asist)

Praxe dělá mistra

Na internetu dnes existuje nepřeberné množství detailních video návodů téměř na vše, co si kdo jen dovede představit. I zde platí, že některé návody jsou více, jiné méně kvalitní. Toto posouzení však vyžaduje zkušenost. Ovšem krása domácího kutilství je mimo jiné i v jakési neškodnosti postupovat v nejasných krocích stylem pokus-omyl pro účel zjištění správné metody.

bezpečné elektrické nářadí do dílny
Při vybavování dílny byste měli volit kvalitní a bezpečné elektrické nářadí (Zdroj: Asist)

Pokud se vydáte cestou zábavy nebo výroby zlepšováků svépomocí, určitě byste si postupně měli začít vybavovat svoji dílnu, kůlnu nebo kamrlík kvalitním a bezpečným elektrickým nářadím. Volit byste měli takové nářadí, které je pro vaše potřeby vhodné.

Platí, že s ohledem na četnost a způsob využití by měl každý investovat do co nejvíce kvalitního, trvanlivého a bezpečného nářadí.

bruska Asist
Pro více i méně náročnou práci potřebujete kvalitní a bezpečné elektrické nářadí (Zdroj: Asist)
vrtačka Asist
Nářadí Asist je spolehlivým parťákem pro každou práci (Zdroj: Asist)

Nároky na výkon, životnost a přesnost se budou s rostoucími zkušenostmi zvyšovat a stejně tak vaše schopnost zhodnotit kvalitu přístroje, či instruktážního videa na internetu. Zvyšovat se bude také vaše povědomí o tom, jak si pomocí těch správných druhů nástrojů usnadnit práci a vylepšit její výsledky. I kouzla se dají naučit s bravurní lehkostí. K učení je toho hodně, a čím dříve se začne, tím lépe.


Značka Asist, výrobce kvalitního hobby nářadí pro začátečníky i pokročilé, není na českém trhu žádným nováčkem a již 23 let neustále vylepšuje své stroje podle požadavků náročného českého zákazníka, a to kvalitou i cenou.

Nabídkou širokého sortimentu elektrického ručního nářadí, poskytne snadné řešení a zpříjemní realizaci vašich nápadů, projektů a údržbových prací, které nikdy nekončí. S 3 letou zárukou na většinu strojů je to jen na Vás, jak dlouho vydržíte tvořit.


 

vrtačka Asist
Mezi základní vybavení dílny patří vrtačka, Asist je značka kvalitního nářadí pro kutily i profíky (Zdroj: Asist)

Publikováno: 19. 8. 2020, Autor: Asist (text a foto) , Profil autora: Redakce