reklama

Ochrana proti vloupání před vznikem škody

Klasické zabezpečovací systémy jsou dnes celkem běžné. U většiny z nich ovšem dochází k poplachu, popřípadě k varování majitele, až ve chvíli, kdy lupič vnikne do objektu a tím pádem už způsobí škodu.

Ochrana proti vloupání před vznikem škody (Zdroj: REHAU)

Okna - zranitelné místo stavby

Statistika hovoří jasně – až v 80 % dochází k pokusu o vloupání okny, proto se vyplatí investovat do kvalitních oken vyšší bezpečnostní třídy. Například okna z profilů GENEO firmy REHAU, jejichž profily jsou vyrobeny z kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, takovou podmínku hravě splňují.

Právě pevnost a tuhost GENEO rámu umožňuje, že profily nemusí mít u většiny rozměrů (v závislosti na velikosti a hmotnosti prvku) ocelovou výztuhu, a tak jeho vnitřní komory nabízí prostor k dalšímu využití. Například pro instalaci některých doplňkových komponent.

ochrana před vloupáním smart guard
Instalace čidla SMART GUARD je rychlá, jednoduchá a přitom velmi účinná (Zdroj: REHAU)

SMART GUARD ochrání váš majtek ještě před tím než dojde k jeho poškození

Jednou z nich je další „stupeň zabezpečení“ s názvem SMART GUARD. Jde o nenápadné čidlo, které ve chvíli, kdy zaznamená podezřelý pohyb cca 20 cm od okna, spustí nejdříve vizuální předběžné varování prostřednictvím červené kontrolky, následované akustickým signálem. Integrovaný snímač otřesů pak vyhodnotí, zda i přesto dochází k manipulaci s oknem a spustí sirénu uvnitř domu.

ochrana před vloupáním
Čidlo SMART GUARD vyšle varovný signál ještě před tím, že dojde k rozbití okna a poškození majetku (Zdroj: REHAU)

Za velkou částí vloupání nestojí profesionál, a proto je často neškodné a mírné varování dostatečným obranným mechanismem. Toto zabezpečení lze navíc integrovat i do systému SMART HOME, který může například varovat majitele pomocí zprávy nebo okamžitě spustit předokenní žaluzie či rolety. Instalace zabezpečení SMART GUARD je rychlá a jednoduchá, napájení je bateriové, zařízení komunikuje pomocí radiových vln a není třeba žádný zásah kvůli instalaci kabeláže. Po vizuální stránce tak není nijak narušena estetická kvalita stavby. Zařízení lze zabudovat do okenních systémů SYNEGO a GENEO a lze ho namontovat i dodatečně!

Více informací www.rehau.cz

zabezpečení oken
Ochrana majetku SMART GUARD zaznamená nežádoucí pohyb ještě před tím, než dojde k poškození majetku (Zdroj: REHAU)

Publikováno: 17. 7. 2020, Autor: Rehau (text a foto) , Profil autora: Redakce