reklama

Bližší pohled na mobilní klimatizace aneb Proč jim dát přednost před jinými druhy

V dnešní době existuje jen málo moderních domácností, které by nebyly vybaveny klimatizací nebo ochlazovačem vzduchu. Převážně v letních dnech dokáže toto zařízení značně ulehčit život. Někteří z nás bohužel nepatří mezi ty šťastlivce, kteří mají nově postavené nebo zrekonstruované bydlení, to ale neznamená, že se musíme rozloučit s příjemným chládkem. Naopak. Je načase seznámit se s mobilní klimatizací.

i (Zdroj: Viktor Holas)
Bližší pohled na mobilní klimatizace aneb Proč jim dát přednost před jinými druhy (Zdroj: Viktor Holas)

V čem spočívá rozdíl?

Použili jsme pojmy jako klimatizace, mobilní klimatizace a ochlazovače vzduchu. Prodejce Vzdušín.cz má ve svém sortimentu bohaté zastoupení všech těchto chladicích jednotek. Nejdříve však musíte zjistit odpovědi na své otázky. Čemu dát při výběru přednost? A v čem spočívá rozdíl?

Klimatizace, která jsou napevno uchyceny na zdi, spadají do kategorie nástěnných montovaných klimatizací. Již z podstaty názvu je zřejmé, že tato jednotka ochlazuje předem určenou místnost a není možné s ní manipulovat a přesouvat ji.

Vzhledem k tomu, že klimatizace fungují na tom principu, že z pokoje odvádějí teplý vzduch zcela ven a nahrazují jej vzduchem chladným, potřebuje zařízení také venkovní jednotku, přes kterou vzduch proudí. Pokud si z nějakých důvodů nemůžeme venkovní jednotku dovolit, existuje také varianta se vzduchovými průduchy.

Mobilní klimatizace pak žádné takové uchycení nepotřebuje. Je oblíbená hlavně v panelových domech, kde by instalace stacionární (nástěnné) klimatizace byla problematická, ale svou práci odvede v jakékoli domácnosti. Potřebujete se jen rozhodnout, ze kterého okna vyvedete trubici, kterou bude odcházet teplý vzduch.

Na první pohled se může zdát mobilní klimatizace velmi podobná ochlazovačům vzduchu, mezi nimi je však zásadní rozdíl. Jak už bylo řečeno, klimatizace z pokoje zcela odvádí teplý vzduch. Ochlazovače snižují pocitovou teplotu. Fungují na principu studené vody, kterou v mikročásticích rozptylují pomocí ventilátoru do místnosti.

Sníží tak teplotu pouze v takovém okruhu, do jakého ventilátor dokáže chladnější vzduch rozptýlit, a vy tím pádem nedocílíte celoplošného ochlazení. Ani samotný ochlazovací efekt není tak výrazný, jak jej dokáží zařídit klimatizace.

olimpia splendid air pro klimatiace
i (Zdroj: Viktor Holas)
Mobilní klimatizace zajistí efektivní rozptyl chladného vzduchu

Mobilní klimatizace jako vhodné řešení pro přírodu i peněženku

Panuje názor, že klimatizace zatěžují jak rodinný rozpočet, tak i ekologický systém. Pokud však zvolíte mobilní klimatizaci, vůbec tomu tak být nemusí.

Oproti nástěnným montovaným klimatizacím, které potřebujete do každé místnosti, vám bude stačit pouze jedna jednotka. Tu jednoduše umístíte do toho pokoje, ve kterém chcete právě trávit čas.

Díky moderním výrobcům, jako je například Olimpia Splendid, kteří si zakládají na efektivním rozptylu chladného vzduchu, máte jistotu, že dosáhnete ideální teploty ve velmi krátkém čase. Nemusíte tedy zbytečně plýtvat energiemi na její dlouhý provoz.

Pro ty z vás, kteří si zakládáte na co nejúspornějších domácích spotřebičích, doporučujeme model Olimpia Splendid DOLCECLIMA AirPro 13 A+. Vyznačuje se opravdu výbornou energetickou úsporou. Kromě toho vám pomůže také v boji s plísněmi, a to díky automatickému odvlhčování.

Další výhodou je technologie Blue Air, která se stará o rychlé chlazení a co nejefektivnější rozptyl vzduchu. Pro snadnou manipulaci můžete zvolit ovládání jednotky přes Wi-Fi – k tomu vám postačí aplikace v telefonu. 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

A ani to není zdaleka všechno. Pozitiv, které nejen tato mobilní klimatizace přináší, je opravdu spousta. Pokud si nejste jistí, které vlastnosti chladicí jednotky upřednostňujete a nechcete dělat zbytečné kompromisy, před konečným rozhodnutím využijte poradenství, které nabízí Vzdušín.cz.

Publikováno: 13. 7. 2020, Autor: Viktor Holas (text a foto), Profil autora: Redakce