reklama

Jak můžeme předejít nehodám s uraženým rohem u zdi?

Občas se to stane v každé domácnosti. Neopatrná manipulace s nábytkem, rychlý průjezd dítka na odstrkovadle či neopatrný pohyb u okna a roh zdi je uražený. Malé odlomky se dají opravit snadněji, ale v případě větších odlomených kusů je to problém. A co potom, když se nehoda s uraženým rohem stává častěji? Takovým situacím je potřeba předcházet.

i (Zdroj: Depositphotos)
Dřevěné obložení chrání i rohy stěn (Zdroj: Depositphotos)

Pokud se nehoda s uraženým rohem zdi stává opakovaně, vyplatí se pořídit si ochranný roh na stěny, který zabraňuje mechanickému poškození podkladu. Interiérové ochranné rohy zdi se nabízejí v profilu 30x30 mm nebo 40x40 mm a v délkách 145, 200, 240 a 275 cm. Plastové profily na rohy jsou potažené otěruvzdornou fólií – bílou nebo s dekorem dřeva a můžeme je použít oboustranně pro vnitřní a vnější roh. Chrániče rohů se vyrábějí i ze dřeva nebo kovu. Upevňujeme je lepidlem, například tekutými hřebíky.

Uražený roh
Nehoda s uraženým rohem se stane snadno (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)
Oloupaný roh
Pokud se opakuje, musíme tomu předejít (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)

Ochranné rohy z duropolymeru jsou vhodné k ochraně veškerých vnějších rohů i k zakrytí již oprýskaných a odloupaných rohů. Mají základní bílou barvu a lze je přetřít jakoukoliv vodou ředitelnou barvou. Duropolymer je extrudovaný syntetický  materiál, který je vysoce odolný vůči nárazu, vyznačuje se tvrdostí a odolností, dobře drží tvar. Navíc je vodě odolný, tudíž jej lze použít i do koupelny. 

Roh lze obložit duropolymerovými lištami
i (Zdroj: Depositphotos)
Roh lze obložit duropolymerovými lištami

Publikováno: 7. 7. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová (text a foto), Depositphotos (foto), Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.