Praktické rady k montáži a údržbě sálavých panelů s potiskem

Sálavé panely ECOSUN GS s potiskem jsou v poslední době velmi žádaným artiklem. Kromě jejich vzhledu (panel je ze skla a je bezrámový) a tepelnému komfortu oceňují zákazníci i možnost individuálního potisku.

Praktické rady k montáži a údržbě sálavých panelů s potiskem

Atraktivní je také jejich cena. V nabídce je provedení černé nebo mléčně bílé sklo, nové jsou od loňska i čtyři odstíny Wine Red, Basalt, Graphite a Platinum Grey. Tyto panely jsou dostupné s příkony 300, 500, 600 a 850 W. Nabídku doplňuje zrcadlové provedení s příkony 300, 500 a 600 W. Místnostem s omezeným prostorem je přizpůsoben typ ECOSUN GS 500, který se svými rozměry hodí k instalaci na výšku. Zejména v koupelnách, je-li doplněn o nerezové madlo, se stává velmi praktickým doplňkem.

Praktické nástroje do auta Fiskars SnowXpert
Praktické nástroje do auta Fiskars SnowXpert

Potisk panelů ECOSUN GS je prováděn vysoce kvalitním tiskem keramickou barvou přímo na vnitřní povrch skleněné čelní desky panelu, potisk je tak chráněn před mechanickým poškozením. Vzhled panelu tak může být maximálně přizpůsoben Vašim požadavkům. Panel ECOSUN GS s potiskem je určen k pevné instalaci na stěnu. Jak je to s montáží, čištěním a ovládáním těchto panelů? O tom už více na dalších řádcích.

Obecná doporučení pro instalaci a umístění

V žádném případě panely nezakrývejte. Jakýkoliv materiál, kterým je zakryt panel může způsobit požár. Před panel se také nesmí stavět žádný nábytek ani věšet záclony a musí být zaručena volná cirkulace vzduchu.

Montáž

Označte místa otvorů dle tabulky (obr. 4), vyvrtejte otvory, vsuňte hmoždinky a zašroubujte šroub, tak aby nebyl úplně zašroubován a vyčníval asi 5 mm. Panel zavěste vždy za všechny 4 úchyty. Panel nasuňte na šrouby. Odstup spodní hrany spotřebiče od podlahy nesmí být menší než 50 mm, doporučeno je 150 mm. Odstup na stranu, např. k nábytku, musí být minimálně 100 mm a směrem nahoru minimálně 100 mm (viz. obr. 2). V koupelnách smí být panel umístěn v souladu s obr. 1.

Montáž
Montáž
Montáž
Montáž
Montáž
Montáž
Montáž
Montáž

Při montáži věnujte pozornost výběru správného typu kotvících prvků (hmoždinek), zejména u sádrokartonových / sádrovláknitých a pórobetonových konstrukcí.

Ovládání

Panely ECOSUN GS jsou vybaveny omezovacím termostatem, který zajišťuje jejich bezpečnou funkci. Ale nejsou vybaveny zařízením pro kontrolu teploty místnosti. Vhodné je proto zajistit ovládání panelu externím prostorovým termostatem s vypínačem. Prostorový termostat udržuje nastavenou teplotu vzduchu v místnosti.

Čištění

Pravidelně, minimálně pokaždé před zahájením topné sezóny odstraňujte prach z panelu. Plochu skla čistěte vždy celoplošně, nikdy ne bodově. Čištění je nutné provádět za vlhka! Doporučené jsou čistící přípravky na sklo s obsahem alkoholu, například čistič oken Clin. Po nanesení čisticího prostředku používáme měkký, čistý, netřepící se bavlněný hadřík.

Co panelům škodí

Veškeré výrobky obsahující kyselinu fluorovodíkovou nebo deriváty fluoru mohou zničit povlak a povrch skla. Vysoce kyselým a zásaditými, stejně jako abrazivním prostředkům, se při čištění také vyhýbejte. Skleněný panel musí být chráněn před agresivními látkami typu vápna, sody, cementu apod., nesmí přijít ani do styku se všemi druhy barev a laků.

Autor: Fenix Trading (text a foto)

Související k tématu