reklama

Nebojte se obrátit na bytového architekta

Vybavujete nový byt nebo váš stávající potřebuje změnu a vy si chcete být jistí, že bude nejenom vyladěný podle vašich představ, ale také funkční a bude dýchat energií a pohodou? Vsaďte na služby bytového architekta, který vám se vším pomůže.

i (Zdroj: Depositphotos)
Nebojte se obrátit na bytového architekta (Zdroj: Depositphotos)

Co vás čeká na schůzce s bytovým architektem?

Pokud už jste se pro bytového architekta rozhodli, čeká vás několik schůzek, abyste si společně domluvili, sdělili mu své představy a probrali vše potřebné.

  • Osobní schůzka – je potřeba se s architektem sejít, poznat vzájemné sympatie a sdělit mu své představy a očekávaný výsledek. Bude potřeba probrat nejen výslednou podobu vašeho bydlení, ale také podobu aktuální, velikost místností a a rovněž vaše finanční možnosti.
  • Po úvodní schůzce a možná několika upřesňujících telefonátech či emailech dostanete cenovou  nabídku – rozpočet. Bytový architekt dokáže dobře posoudit, které prvky vynechat tak, abyste se do rozpočtu vešli, ale aby byt zároveň neztratil na své funkčnosti a pohodlnosti.
Půdorys barevně
i (Zdroj: Depositphotos)
Bytový architekt vám ukáže projet návrhu bytu v barevné i 3D formě
  • Architekt vás také navštíví u vás doma, aby si udělal o prostoru dokonalou představu, udělá si několik náčrtků či fotek, místnosti si přeměří.
  • Na základě návštěvy pro vás vytvoří půdorys a také trojrozměrný návrh, který bude obsahovat vše od nábytku po doplňky. Nad tímto návrhem spolu proberete vaše poznámky, které vám buďto odůvodní a rozmluví, případně je zapracuje do návrhu. Ten pak dostane konečnou podobu. Po jeho odsouhlasení z vaší strany je možné se pustit do realizace.
  • Architekt vám může pomoci i s dohledem ve fázi realizace, ale také si to můžete pohlídat sami. Výhodou architekta je ovšem to, že přesně zkontroluje, aby návrh odpovídal skutečnosti a může vhodně řešit nastalé komplikace.
Půdorys
i (Zdroj: Depositphotos)
Základem v pro práci bytového architekta je zaměření bytu a vytvoření půdorysu

Cena

Obecně se dá říci, že bytový architekt dostane odměnu zhruba 10 až 15 % z celkových nákladů, které za rekonstrukci vynaložíte. Cena se samozřejmě liší podle okresu, objemu poskytnutých služeb a podobně.

  • Neberte ovšem cenu jako určující kritérium – o výběru konkrétního člověka mají rozhodovat sympatie, zkušenosti a také reference a ukázky z již realizovaných projektů. Stejně tak každý nabídne jiný rozsah služeb i výstupy, takže i zde byste si měli vybrat toho, který vám bude v tomto směru co nejvíce vyhovovat.
  • Počítejte také s tím, že vypracování návrhu bude trvat několik týdnů a kvalitní architekt bude mít v kalendáři na dlouho dopředu plno, s jeho hledáním tedy neotálejte.
3D projekt
i (Zdroj: Depositphotos)
Bytový architekt vám dá k dispozici i 3D návrhy jednotlivých místností

Proč zvolit jeho služby?

Mnoho z vás si asi pomyslí, že služby bytového architekta jsou zbytečné, že rekonstrukci či proměnu interiéru zvládnete sami a ušetříte. Opak ale bývá pravdou.

  • Je to člověk se vzděláním a zkušenostmi, které se do návrhu promítnou – najde kombinace, možnosti a vychytávky, na které byste zřejmě nepřišli.
  • Má přehled o nových trendech, materiálech a jejich životnosti – použije tedy na vhodných místech vhodný materiál.
  • Zejména v malých prostorech najde efektivní řešení, použije barvy i jejich kombinaci a vybavení, které prostor zvětší a vám se zde bude lépe bydlet.
Architekti
i (Zdroj: Depositphotos)
Bytový architekt vás navštíví doma, aby si udělal přesný obrázek o prostoru

Publikováno: 21. 5. 2020, Autor: Lenka Tajbrová (text), Depositphotos (foto), Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.