reklama

Jednoduché a praktické řešení natírání většiny povrchů

Kvalitní vodou ředitelné barvy dnes zvládnou a vydrží opravdu hodně. Nespornou výhodou je jejich ekologická přívětivost (šetrnost), vysoká odolnost vůči působení UV záření a povětrnosti a velmi rychlé zasychání. Jasným příkladem je i barva COLORNAL mat od společnosti COLORLAK.

i (Zdroj: Prima Doma Media)
Vodou ředitelná barva na různé povrchy (Prima Doma Media)

Vodou ředitelná matná rychleschnoucí barva - COLORNAL mat

Receptura postavená na nových akrylátových disperzích vytváří z COLORNALu velmi odolný a houževnatý ochranný nátěr, který je vhodný na nátěry různých povrchů, jimž zajišťuje vysokou a dlouhodobou životnost. Z drobnou nadsázkou můžeme říci, že překryje téměř všechno. Praktickou výhodou COLORNALu je, že je dodán přímo v aplikační konzistenci. Tedy pro nátěr štětcem nebo stříkání není potřeba ředit, barvu zamícháš a již aplikuješ. A nátěr po štětci je velmi hladký, slitý a kryvý (nejsou prakticky vidět tahy po štětci jako u jiných vodou ředitelných barev na trhu).

barva na různé povrchy
i (Zdroj: COLORLAK)
Barvu COLORNAL je možné využít na různé druhy povrchů

Přednosti:

 • jedna barva na různé povrchy - na kov (pozink, hliník, ocel, měď), dřevo, beton, keramiku
 • také přímo na pozink a měď (i nový) - bez základní barvy
 • na vybrané plasty - umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén
 • na úpravu střech - plechových, betonových nebo vláknocementových krytin
 • vysoká odolnost vodě - např. nátěry neglazované keramiky, umakartu
 • rychlé zasychání - za den máte vše hotovo
 • snadná aplikace bez nutnosti ředění
 • vysoce pružný a odolný ochranný film
 • atest na přímý styk se suchými potravinami
 • na nenáročné betonové podlahy - atest na protiskluznost podlah
 • hladký matný vzhled
 • výborná kryvost
 • bez zápachu
barva COLORNAL
i (Zdroj: COLORLAK)
Barva COLORNAL je vodou ředitelná barva použitelná na různé druhy povrchů

S COLORNALem odpadá dlouhé čekání na zasychání jednotlivých vrstev nebo dokonce samostatného základu. Už po několika minutách je povrch suchý na dotek a běžné zasychání a vyzrávání netrvá více než 4-5 hodin. Při vícevrstvém nátěru lze aplikovat další vrstvu již po cca 5 hodinách. Práce je tak velmi rychlá a celý nátěr lze stihnout za jediný den či víkend.

COLORNAL V2030 se používá k nejrůznějším matným a hladkým (novým i opravným) venkovním i vnitřním nátěrům kovů (pozink, hliník, mě, ocel), dřeva, dřevěných materiálů, minerálních podkladů (beton, zdivo, omítky, kámen), vláknocementových desek, neglazované keramiky, papíru, lepenky. Na většinu těchto materiálů se V2030 může aplikovat přímo, bez základu. Toto platí například u přímého nátěru na starší i nový pozink nebo měď, a na vybrané druhy plastů (jako umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén).

Při požadavku zajištění antikorozní ochrany (na ocel a litinu), nebo přilnavosti na problematické kovy (přilnavost na hliníku je nutné předem odzkoušet) je doporučeno použít specializovaný AQUAREX V2115.

V případě požadavku broušení dřeva doporučujeme použít AQUACOL PRIMER V2070 s možností rychlého broušení a kvalitního vyrovnání velmi drobných nerovností.

COLORNAL je možno použít také pro nátěry betonových podlah, kde působí jen mírné pochozí (mechanické) zatížení (má atest na protikluznost podlah), jako jsou např. sklepy, spíže nebo různé komory.

O odolnosti COLORNALu svědčí i atest na přímý styk se suchými potravinami.

V2030 má vysokou odolnost povětrnosti a UV záření (nežloutne), rychle zasychá a vytváří trvale vysoce pružný a odolný film, který je vhodný například i pro povrchovou úpravu střech (plechových, betonových nebo vláknocementových krytin).

Zcela mimořádná je odolnost COLORNALu vodě, a zvýšené vlhkosti v kombinaci s teplem. To má praktické využití např. při nátěru ploch nebo i umakartu v koupelnách nebo prádelnách.

žlutá barva
Pohodlně můžete barvu nanášet válečkem, ale i stříkací pistolí (Zdroj: Prima Doma Media)
modrá barva
Nátěr lez provádět klasicky štětcem (Zdroj: Prima Doma Media)

V2030 se nanáší štětcem, válečkem, stříkáním v 1-3 vrstvách, v intervalu po 5 hodinách (20°C) při optimální teplotě (okolního vzduchu, podkladu i barvy) 15-25 °C a optimální relativní vlhkost vzduchu 50%. Při aplikaci nesmí teplota klesnout pod 12 °C a překročit 30 °C a max. relativní vlhkost vzduchu je 75%.

COLORNAL MAT je nabízen v základní škále 18 odstínů.

Publikováno: 12. 5. 2020, Autor: Colorlak (text a foto), Prima Doma Media (foto), Profil autora: Redakce