reklama

Antikutil - kdyby stromy mohly mluvit

Dnešní antikutil je vlastně takovým nechtěným dědictvím nových majitelů chaty ve Středních Čechách. Chatu s pozemkem koupili od bývalého majitele, který byl svým okolím určitě nazýván „kutilem“ a řádně se o tuto reputaci staral. A myslíme si, že stromy na zahrádce by mohly vyprávět své...

Antikutil - kdyby stromy mohly mluvit

Po delší odmlce začínáme zase pravidelně na stránkách Českého kutila ukazovat kutilské „zázraky“, prostě ukázky toho, jak by se kutit asi nemělo.

Dnešního antikutila jsme nenašli uvnitř chaty, kde jsme byli na návštěvě, ale zůstali jsme před prahem na zahrádce. Během deseti minut, co jsme byli s pánem chaty venku tzv. „na cigárko“, se nám podařilo získat několik zajímavých pohledů do duše bývalého majitele „kutila“.

Když pomineme kout s metrovými základy (nebo spíš zákopy) pro venkovní saunu, nebo úžasný (do země zakopaný) „sklípek“ na brambory, který spíš připomínal opevnění v Normandii těsně před sběrem úrody hlívy ústřičné, zaujaly nás dva stromy. Dá se i říci stromy chudáci.

I ptáci rádi sledují televizi

Tato drsnost přímo bije do očí. Je potřeba dostat satelit co nejvýše, aby byl dobrý signál pro večerní seriály. Není nic jednoduššího, než ho přibít na břízu. A proč to příště neřešit nějakou objímkou, kterou mohu časem povolit dle toho, jak strom roste? Anebo rovnou dát satelit třeba na střechu? Co jediného na to říci, než „fuj“.

Anebo tu televizi sledují ptáci v budce pod satelitem? Kdo ví.

I ptáci rádi sledují televizi
I ptáci rádi sledují televizi
I ptáci rádi sledují televizi
I ptáci rádi sledují televizi

Těsně vedle

Tady zase někdo jednou měřil a pak musel za čas bohužel řezat. Je jasné, že volbu, co půjde pryč, vyhrála chata. Určitě však muselo autora zahrádkáře před výsadbou této dříve statné borovice napadnout, zda jí nebude muset někdy přesadit od chaty, aby minimálně nestínila.

Dnešní majitel však říká, že už ví, co bude s tímto torzem dělat. Vždy se zašije do koutu zahrady a vytesá z tohoto smrku totem pro svého synka. Určitě je to dobrý nápad. Určitě lepší, než dosavadní role pahýlu, kdy slouží jen k porůstání břečťanem.

Těsně vedle
Těsně vedle
Těsně vedle
Těsně vedle

Publikováno: 23. 12. 2013, Autor: sk (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.