Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci, to jsou slova už téměř klasická. Dobrým důkazem je pár levných zahradních nůžek, které jsem schválně na zkoušku koupil. Chtěl jsem zjistit, zda nůžky, které vypadají hezky, jsou barevné a stojí kousek nad sto korun a některé i méně, jsou kvalitní a jestli je lepší si koupit každé dva až tři roky jiné nebo raději jedny opravdu pořádné.


S barvami si výrobce pohrál, to ano.
Výsledek je samozřejmě jasný. Čtvery nekvalitní zahradnické nůžky nenahradí jedny kvalitní a cenově už jste pak tam, kde byste za peníze utracené za aušus měli něco pořádného, co funguje. Co mají tyto nůžky společného? To, že vypadají jako zahradní nůžky. Chvíli stříhají a některé jsou barevnější, aby zaujaly. Barevný potisk je ale odolnějšími opravdu nedělá. Koupil jsem je před rokem ve třech potravinových řetězcích k sekané. Kaufland, Lidl a Tesco. Ty čtvrté jsou od kamaráda. Chtěl jsem po nich to, co od opravdových zahradnických nůžek, tedy aby ustřihly kromě uschlé květiny i nějakou tu větvičku. Nepřežily ani rok, ale byly levné.




Mají polámané rukojeti nebo čelisti, zkroucené a tupé ostří, nefungující pružiny a pohybující se části. Myslím, že když se zakazují dětské hračky kvůli ftalátům, stejně tak by se měl zakazovat kvůli zdraví a bezpečí i tento druh a kvalita nářadí. Že by k potravinovému inspektorovi přibyl i nářaďový.


Máte-li doma podobný aušus a už vás stihl zradit, pošlete fotku nebo se pochlubte na našem facebooku. Lepší nůžky, které opravdu stříhají a také nějakou chvíli vydrží, pořídíte od tříset korun výše a nehrozí, že by se vám při stříhání růžiček zlomily a poranily vás. Mezi kvalitní patří například Fiskars, Gardena, Wolfgarten.
Publikováno: 12. 6. 2017, Autor: Pavel Zeman (text a foto)
, Profil autora: Redakce