reklama

V prosincovém Praktiku najdete

Prosincový Praktik má v duchu přicházejících svátků vánoční atmosféru: čtenáři podle něj mohou dokončit dárek v podobě baru v hodinách a vyrobit poličku na lahve s vínem. Zjistí, jak vánočně vyzdobit domov, a to květinami řezanými i vánoční hvězdou, kaktusem, bramboříkem nebo azalkou v květináči a Praktik nezapomněl ani na barborky a jmelí.

V prosincovém Praktiku najdete

Vedle vchodových dveří s adventním věncem postavil polystyrenového sněhuláka a přináší návod také na zhotovení malého vánočního stromečku z větví. Pro přátele zhotovíme k Vánocům přání, vyrobíme si formy na svíčky a budeme lít olovo. Přitom si přečteme mnohé o vánočních zvycích a obyčejích i o tvůrcích betlémů.

Ve velkém tématu se Praktik tentokrát zabývá postelemi, rošty, matracemi, ale i lůžkovinami a povlečením – zkrátka vším, co potřebujeme pro dobré spaní a sladké sny. Časopis poradí i se sanačními omítkami a použitím kamene v domě. Kdo topí dřevem, uvítá informace, jak ho skladovat i jak s ním zacházet, aby vydalo co nejvíce tepla. A máme-li oprýskanou nebo zrezlou vanu, ukáže nám pan Koubek, jak ji natřít a její životnost prodloužit o dalších šest až deset let. Výrobu laťkového plotu i branky v tomto čísle dokončíme. Mnoho tipů patří zimní zahradě, vánoční cesmíně a léčivým bylinám. Pokračují rady pro domácí dílnu, odpovědi na dotazy čtenářů i právní poradna, věnována aktuálním otázkám bydlení. Praktik vyhlásil velkou soutěž Zlaté ručičky české, kde se mohou šikovní lidé nejen pochlubit, co si letos vyrobili, ale i vyhrát užitečné elektrické nářadí, a s nakladatelstvím ANAGRAM je také spoluvyhlašovatelem soutěže pro dospělé Ze starého nové a pro děti soutěže Nejkrásnější dárek. I prosincový Praktik prostě přináší spoustu inspirativní čtení pro aktivní lidi, kteří svůj domov budují, přetvářejí či krášlí vlastníma rukama.

Publikováno: 5. 12. 2007, Autor: PePa , Profil autora: Redakce