reklama

Proč je hypotéka on-line výhodná?

Nebaví vás chodit na úřady nebo někde něco zařizovat? Trávíte volný čas raději s rodinou? Pořizujete si rádi věci přes internet, protože tím ušetříte čas i peníze? A napadlo vás, že takhle jednoduše si můžete z domova pořídit i hypotéku?

Proč je hypotéka on-line výhodná?

Sami si určíte podmínky

Hypoteční banka, která se specializuje na poskytování hypoték, totiž nabízí produkt s názvem hypotéka on-line. Naleznete ji na webových stránkách banky a probíhá v několika jednoduchých krocích. Nejprve se rozhodnete, jak drahou nemovitost si chcete pořídit, jakou částku na ni potřebujete půjčit, kolik let plánujete splácet a jaká fixace je pro vás nejvhodnější. Ihned zjistíte, jak vysoké budete mít splátky. Všechny parametry však můžete libovolně upravovat, až si sami nastavíte takové podmínky, jaké vám nejvíc vyhovují. V dalším kroku si můžete zvolit i další službu, a sice neúčelovou část hypotečního úvěru. Díky ní získáte až 20 % z výše hypotéky na cokoliv – na nábytek, novou kuchyň nebo třeba drahý obraz či saunu. Výhodou oproti spotřebitelskému úvěru je nižší úrok.

Sami si určíte podmínky
Sami si určíte podmínky
Sami si určíte podmínky
Sami si určíte podmínky

Získáte výhodnější podmínky

Ve třetí části hypotečního úvěru se dozvíte spoustu užitečných informací, např. jaké podklady po vás bude banka při vyřizování hypotéky požadovat. Pokud budete chtít, můžete v této fázi poslat do banky nezávaznou objednávku a sjednat si schůzku s hypotečním specialistou. Jestliže potom sepíšete žádost o hypoteční úvěr, získáte ho za výhodnějších podmínek. Navíc ušetříte čas a banka hypotéku po dodání dokladů vyřídí během tří až pěti pracovních dnů.

Co přiložit k žádosti o hypotéku?

A co byste si tedy měli přinést do banky, když jdete žádat o hypoteční úvěr? Především platný občanský průkaz a potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Pokud podnikáte, bude chtít banka vidět daňová přiznání za poslední dvě zdaňovací období a potvrzení o daňové bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu. Dalším dokumentem je nabývací titul k nemovitosti, např. kupní smlouva nebo smlouva o smlouvě budoucí kupní.

A v případě, že chcete koupit byt, je to všechno. Ano, čtete dobře, všechno. K vyřízení hypotéky sice banka ještě potřebuje výpis z katastru, ale ten zdarma zajistí za vás díky dálkovému přístupu. Stejně tak si sama obstará odhad nemovitosti. Stačí, když bankéři na pobočce sdělíte několik technických údajů (adresa, velikost bytové jednotky, podlaží atd.) a on na počkání zjistí cenu bytu. V případě, že kupujete dům nebo pozemek, budete muset dodat odhad sami, banka vám však nabídne seznam externích a interních odhadců, ze kterého si vyberete.

Publikováno: 21. 5. 2008, Autor: Komerční prezentace (Hypoteční banka) , Profil autora: Redakce