reklama

Tip pro kutily – předváděcí centra Scheppach

Jste profesionální truhlář, milujete práci se dřevem nebo jen máte rodinný domek a topíte dřevem? Potom by Vás mohli zajímat následující řádky. Představte si ideální svět, ve kterém si zákazník před koupí může stroj pečlivě prohlédnout, osahat a dokonce i vyzkoušet. Takový obchod by byl pro zákazníka rájem, protože by si mohl výrobek otestovat přesně tak, jak ho bude později používat a nabyl by jistoty, že je to právě to, co potřebuje. Je to úplná utopie nebo něco podobného na trhu již funguje?

Tip pro kutily – předváděcí centra Scheppach

Máme pro Vás dobrou zprávu. Minulý rok vstoupila na český trh s dřevoobráběcími stroji německá společnost Scheppach, která se svojí prodejní filozofií Scheppach center tomuto ideálu přibližuje. A protože nás vždy nové nápady a myšlenky zajímají, rozjeli jsme se do některých z nich zjistit, jak doopravdy fungují.

Jak to v Scheppach centrech funguje?

Vyzkoušeli jsme si

Společnost Scheppach funguje již 81 let a patří mezi firmy, které se vždy dokázaly prosadit svojí kvalitou. Nicméně my si její výrobky pamatujeme jako spíše konzervativněni laděné, které ne úplně vždy šly s dobou. O to příjemnější bylo naše překvapení, kdy jsme po příchodu do jednoho hezky vyzdobeného Scheppach centra na západě Čech viděli změnu, kterou Scheppach od roku 2000 prošel.

Při rozhovoru s prodavačem jsme zjistili, že jen za posledních 8 let společnost představila více než 160 nových modelů, zásadních inovací a vylepšení strojů a vlastní více než 37 celosvětově chráněných patentových řešení. Pro demonstraci nás hned „odtáhnul“ k poslední generaci formátovacích pil Forsa a začal nám názorně ukazovat všechny její benefity a patentová řešení. Potom ještě přinesl několik desek různých materiálů a názorně nám ukázal, jak precizně pila řeže, co to udělá, pokud použijete předřez atd. Nakonec jsme si mohli, pod jeho dohledem, vyzkoušet stroj i sami.

Vyzkoušeli jsme si
Vyzkoušeli jsme si
Vyzkoušeli jsme si
Vyzkoušeli jsme si

A to už se dostávám k samotnému jádru věci. Z katalogu nebo pouhou prohlídkou stroje nikdy nezjistíte, jak se Vám s ním bude pracovat v reálu, jak ergonomicky jsou vyřešené ovladače, jak obtížná je s ním manipulace, jak zpracovává přesně ten materiál, který u sebe v dílně nejvíce využíváte atd. To všechno v Scheppach centru můžete.

Samozřejmě, že nemají na zkoušení všechny stroje, které Scheppach nabízí, ale typový přůřez sortimentu, na kterém se dají nasimulovat vlastnosti podobných strojů tam najdete. Takže si můžete vyzkoušet legendární protahovačky Scheppach (údajně nejlepší na trhu), stolové pily, formátovací pily, pásové pily, pokosové pily, různé typy brusek, odsavače a spostu dalších drobnějších strojů patřících do sortimentu dílna. A tím to nekončí.

Scheppach před několika lety začal i se sortimentem tzv. zahradní techniky, do které zahrnuje komletní řadu špičkových štípačů na dřevo, stolových pil (něco, co vzdáleně připomíná cirkulárky), farmářských kolébkových pil, zahradních drtičů nebo prosívačů na sypké materiály. Je libo rozdrtit větev, která spíš připomíná malý strom? Žádný problém, větev okamžitě mizí v útrobách drtiče Biostar (mimochodem s patentovaným uložením nožů) a zbyde po ní krásně nadrcený materiál. Tomu se říká pádný prodejní argument v praxi!

A jak je to se servisem, ptáme se ještě. Dozvíme se, že záruční i pozáruční servis dělá každé Scheppach centrum. Těžší stroje není problém dovézt a smontovat přímo u zákazníka a to samé se týká i oprav. „Kdybychom se chtěli živit servisem, jsme bez práce“ prohodí ještě prodavač, čímž potvrzuje pověstnou kvalitu těchto strojů.

Nakonec se ještě ptáme, jestli dokáží uspokojit i zákazníka s nižšími nároky nebo ty, co mají omezenější rozpočet. „Ke konkurenci je nepošleme“ odpovídá ochotně prodavač. Pro tyto zákazníky, vyžadující výbornou hobby kvalitu, nabízíme produkty značky Woodster. To je dceřiná firma společnosti Scheppach, takže zákazník ví, že si ve svém segmentu kupuje špičkový výrobek.

Ze Scheppach centra odcházíme spokojeni. V současnosti se můžete přesvědčit sami v 11 Scheppach centrech po ČR.

Další informace naleznete na www.scheppach.cz.

Publikováno: 24. 6. 2008, Autor: PePa, Garland (foto, video) , Profil autora: Redakce