reklama

Chcete dýchat čerstvý vzduch?

Čerstvý vzduch je nepostradatelný prvek pro regeneraci našeho organismu, duševních sil a udržení zdraví. Proto jezdíme na dovolené do hor nebo k moři a na víkendy ujíždíme z velkých měst nebo se vydáváme na procházku do přírody.

Chcete dýchat čerstvý vzduch?

Jak to ale vypadá s ovzduším ve vašem domě?

Zpravidla jsou tyto objekty během vaší nepřítomnosti neprodyšně uzavřeny a zajištěny proti vniknutí zlodějů či jiných nepovolaných osob. Přirozená výměna vzduchu je omezena na minimum. Proto se může stát, že se v bytě vytvoří stav, kterému říkáme „těžký vzduch“. Během vaší nepřítomnosti v domě nebo u přechodně užívaných staveb (chaty, rekreační domky) se zpravidla postupně zvyšuje vlhkost, která je hlavní příčinou zápachu, zatuchliny či vzniku plísní.

Chcete se cítit opravdu dobře?

K nejvýznamnějším faktorům ovlivňujícím kvalitu vzduchu patří: vlhkost, vznikající vařením, praním, vlastní přítomností a činností lidí, koncentrace oxidu uhličitého, který vydechujeme, různé pachy uvolňující se z používaných čisticích prostředků, nátěrů apod., prach, pyl či jiné látky způsobující alergie.V tom lepším případě první, co musíme udělat po příjezdu, je otevřít všechny možné větrací otvory a začít intenzivně větrat. V druhém, horším případě, musíme bojovat s plísní pomocí různých chemických prostředků, které nepříznivě ovlivňují kvalitu vzduchu v místnostech.Kvalita venkovního vzduchu je v drtivé většině případů vždy lepší než vzduch uvnitř místnosti, až na období, kdy je v něm obsaženo značné množství různých pylů nebo alergenů, které sužují lidi, trpící různými alergiemi. Venkovní prostředí v určitých lokalitách může mít pro obyvatele svá specifika (frekventované ulice, chemické závody, zvýšená prašnost apod.). Pro tyto případy jsou k dispozici různě účinné filtry venkovního vzduchu, které zabezpečí příjemné a zdravé vnitřní ovzduší. K dispozici jsou alternativy od poměrně hrubých základních filtrů po vysoce účinné filtry, které oddělují emise dopravy, bakterie, viry atd.

Co tedy dělat?

Firma Nativa nabízí jednoduchý a přitom velmi účinný systém základního podtlakového větrání maximálně přizpůsobivého vašim požadavkům. Větrací systém je tvořen odtahovými ventilátory Fresh Integra a přívodními prvky vzduchu.

Funkce unikátního větracího systému

Funkce unikátního větracího systému
Funkce unikátního větracího systému

Čerstvý venkovní vzduch je nasáván přívodními prvky vzduchu, které jsou umístěny zpravidla v obvodových stěnách budovy v místnostech jako jsou ložnice, dětské a obývací pokoje. Přesně nastavitelné množství venkovního vzduchu se směšuje se vzduchem uvnitř budovy a skrze netěsnosti mezi dveřmi a rámem či jinými stavebními prvky proudí do sociálních zařízení, koupelen a kuchyní. V těchto místnostech jsou umístěny odtahové ventilátory Fresh Integra, které odvádějí znečištěný vzduch se všemi škodlivinami ven z budovy nebo větraného prostoru.

Příjemné a svěží ovzduší

Příjemné a svěží ovzduší
Příjemné a svěží ovzduší
Příjemné a svěží ovzduší
Příjemné a svěží ovzduší

Výrobce pamatuje i na lidi trpícími alergiemi. Přívody vzduchu jsou vybaveny různými druhy filtrů (prachový, protialergický nebo pachový), které zajistí naprostou čistotu přiváděného vzduchu.

Prachový filtr

Prachový filtr
Prachový filtr
Prachový filtr
Prachový filtr
Prachový filtr
Prachový filtr
Prachový filtr
Prachový filtr

Je vyroben z pěnového polyuretanu, 20 PPI. Tento filtr slouží jako velmi vhodná náhrada eventuelní síťky proti hmyzu, kde je ztížený přístup pro čištění.

Pylový filtr

Pylový filtr
Pylový filtr

Filtr, který účinně zachycuje pyl, prachové částice atd. Vhodný pro prostory kde žijí alergici a jiné citlivé osoby. je vyroben z umělých vláken a je odolný teplotě do 100 °C. Filtr se nečistí. Po umytí by se snížila jeho účinnost. Po ukončení jeho cyklu se doporučuje vyměnit ho za nový (zpravidla po ukončení pylové sezóny). Třída filtrů EU 4.

Elektrostatický filtr

Elektrostatický filtr
Elektrostatický filtr

Filtr s extrémně vysokým stupněm oddělování. Používá se v kombinaci se standardním prachovým filtrem. Elektronicky nabitá vlákna, která fungují jako magnet. Účinně odděluje emise dopravy, bakterie, viry atd. Postupné zanášení snižuje účinnost filtrů. Výměna by měla být prováděna v pravidelných intervalech. Teplotní odolnost do 100 °C. Třída filtrů EU 7.0.

Flimmer filtr

Flimmer filtr
Flimmer filtr

Je švédským světovým patentem zcela výjimečné konstrukce. Má vysoký stupeň oddělování všech druhů a velikostí nežádoucích částic. Během dlouhého provozního cyklu je zachován nízký pokles tlaku. Časový interval mezi výměnami filtrů je 1 až 2 roky. Je vhodný pro nejuniversálnější přívodní prvky vzduchu Frsh TL-F.

Flimmer filtr
Flimmer filtr
Flimmer filtr
Flimmer filtr

Průměr otvorů pro přívod vzduchu (100, 125 nebo 150 mm – dle jednotlivých typů) zajišťuje dostatečnou ochranu proti vniknutí nepovolaných osob (úzký otvor). Snadno udržovatelné jemné mřížky zabrání všudypřítomnému hmyzu vletět do domu. Nenápadné krytky větracích otvorů neruší interiér místnosti.Můžete si tak užít příjemné večerní posezení v kruhu svých nejbližších, aniž byste seděli v průvanu od otevřeného okna.

Protihluková izolace zajišťuje dostatečné soukromí obyvatel tak, že nejste obtěžováni hlučnými sousedy či jinými zvuky, které vnikají dovnitř při otevření oken a které narušují váš klidný spánek.

Dlouholetá tradice prověřená drsným skandinávským podnebím je zárukou spolehlivosti těchto větracích systémů, které pomáhají vytvářet čisté a příjemné ovzduší v interiéru lidem na celém světě.

Více o filtrech se dozvíte na www.nativa.biz.

Publikováno: 30. 6. 2008, Autor: Nativa (text a foto) , Profil autora: Redakce