reklama

Byli v šoku a naráželi do nemovitostí aneb přímo ze života

Žádosti o výplatu pojistného plnění mohou mít někdy kuriózní podobu. Představíme vám tři příklady přímo z praxe.

Byli v šoku a naráželi do nemovitostí aneb přímo ze života

Jeden liberecký motorista například uplatnil nárok na odškodnění za zničené kabely v motoru, které rozkousala rozzuřená kočka, nedopatřením uzamčená v garáži. Jiní pojištění žádali o náhradu škody, způsobené na talíři satelitu na střeše obytného vozu. Poškodila jej kuna, která tam skočila z nedalekého přístřešku. Prozradily ji otisky tlapek ve sněhu.

Nedávno nám jeden motorista oznámil pojistnou událost: jeho syn s kamarádem si vypůjčili automobil rodičů Jeep Grand Cherokee. Při orientační dechové zkoušce oba nadýchali více než 1,3 promile alkoholu, navíc jim bylo pouze 16 let a neměli řidičský průkaz ani na malý motocykl. Výsledkem jejich vyjížďky byla škoda na 3 dalších vozidlech, 5 oplocených zahradách, betonové skříňce Hlavního uzávěru plynu a kovové nádobce na komunální odpad.

Řidič i spolujezdec utekli a našel je až psovod se služebním psem. Do České pojišťovny tuto pojistnou událost majitel vozidla (= otec „řidiče“) nahlásil takto: „Syn s kamarádem si půjčili naše auto, havarovali s ním a protože byli v šoku, naráželi do dalších nemovitostí.“

Z archivu České pojišťovny.

Publikováno: 24. 11. 2008, Autor: Česká pojišťovna (text a foto) , Profil autora: Redakce