reklama

Pojištění domácích mazlíčků

Česká pojišťovna již déle než rok nabízí chovatelům psů pojištění MAZLÍČEK, které kromě jiného kryje také náklady veterinární léčby při náhlém onemocnění nebo úrazu. Z tohoto titulu pojištění přijal dosud Klientský servis ČP přes 500 registrací psích úrazů nebo akutních onemocnění za více než milión korun. Nejčastěji zdravotní problémy svých mazlíčků hlásili chovatelé z Prahy a jižní Moravy a mezi nejvíce „nemocná“ psí plemena patřili retrívři, labradoři a také jorkšírští teriéři. Nyní si stejné pojištění mohou nově uzavřít i majitelé koček.

Pojištění domácích mazlíčků

„Pojištění se vztahuje na léčení akutní nemoci nebo úrazu kočky. Česká pojišťovna uhradí v takovém případě 70 % nákladů, které chovatel za veterinární léčbu zaplatil. Pouze v případě léčení nemoci u koček starších deseti let se procento hrazených nákladů snižuje, u úrazu se hradí 70 % nákladů vždy. Cena pojištění závisí na zvolených limitech plnění a také na vstupním věku kočky, nejvýhodnější je pojistit kočku ve věku do jednoho roku s 10% slevou po celou dobu trvání pojištění,“ představuje nový produkt ředitel odboru neživotního pojištění Jan Šepek.

Pojištění domácích mazlíčků
Pojištění domácích mazlíčků

K tomu, aby kočka mohla být pojištěna, musí být zdráva, označena mikročipem a mladší osmi let. Její chovatel tedy musí znát alespoň rok narození a sám také uvede prohlášení o jejím zdravotním stavu. Kočku s průkazem původu lze navíc pojistit i pro případ uhynutí nebo utracení. Pojištění lze sjednat jak po telefonu na lince Klientského servisu České pojišťovny, tak osobně na každé přepážce nebo přes pojišťovacího poradce. A to nejen pro léčení v tuzemsku. V rámci cestovního pojištění je možné nově sjednat i pojištění veterinární léčby při cestách do zahraničí na území Evropy, včetně některých dalších států, jako je např. Maroko, Egypt, Tunisko nebo Turecko.

Pojištění domácích mazlíčků
Pojištění domácích mazlíčků

Pojištění již pomohlo mnoha majitelům řešit úraz nebo akutní nemoc jejich pejska. „Příkladem může být příběh dvouleté fenky Parson Russell teriéra Agáty z Prahy 9, která byla jedním z našich prvních psích klientů. V říjnu loňského roku ji porazilo auto a v kritickém stavu byla přijata ve veterinární klinice, prodělala čtyři operace a komplikovanou léčbu, jejíž cena přesáhla 40 tisíc Kč. Naštěstí byla úspěšná a jejímu majiteli jsme uhradili sjednaný limit plnění 20 000 Kč,“ uvádí produktový manažer pojištění Mazlíček Václav Vilhelm.

Mezi plemena, se kterými se při likvidaci pojistných událostí Česká pojišťovna nejčastěji setkává, patří zlatý retrívr a labrador, často i jorkšírský teriér. „Valná většina případů se týká léčení nemocí, časté jsou také nejrůznější záněty ucha, střev, očí, dělohy, ale i průjmová onemocnění, zaznamenali jsme rovněž několik případů torze (přetočení) žaludku, která vyžaduje okamžitý a poměrně náročný veterinární zákrok. A nejčastější úrazy? Pokousání jiným psem, různá poranění končetin a sražení autem,“ doplňuje V. Vilhelm.

Nejvíce hlášených nemocí nebo úrazů pojištěných psů léčili veterináři v Praze, a to téměř 200. Na druhém místě s více než 70 případy je jižní Morava, dále jsou kraje Středočeský, Moravskoslezský, Liberecký a Ústecký. Výrazně méně hlášení, v řádu desítek, je pak z krajů Plzeňského, Jihočeského, Královehradeckého, jednotlivé případy eviduje ČP z Olomoucka, Zlínska a Vysočiny.

Více o pojištění se dozvíte na www.ceskapojistovna.cz.

Publikováno: 15. 1. 2009, Autor: Česká pojišťovna (text a foto), PePa (foto), Profil autora: Redakce