reklama

IXO – oblíbí si jej i ženy

Kutilové ocení v domácí dílně pomocníky v podobě akumulátorových šroubováků. A protože dnes nejsou výjimkou ženy, které nečekají na pomoc partnera kutila a raději se spoléhají na vlastní zručnost, určitě si je oblíbí také. Akumulátorové šroubováky IXO a PSR 7,2 LI jsou vybaveny baterií s lithium-iontovou technologií, úhlovým a excentrickým nástavcem.

IXO – oblíbí si jej i ženy

S jarem přichází doba generálního úklidu, malování a případného doplňování bytu novým nábytkem. A samozřejmě nastává čas venkovních prací kolem domu a zahrady. Takže víc než jindy potřebujeme například demontovat lustr nebo otevřít okenní rámy, abychom je mohli umýt, utáhnout povolené šroubky u výsuvů zásuvek a kování ve dveřích skříní, či k montáži nového nábytku nebo třeba plotových dílců. Aby ruce nebolely, přijde vhod aku šroubovák.

Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy
Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy
Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy
Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy

Například Bosch nabízí dva modely IXO a PSR 7,2 Li., s lithium-iontovou baterií. Její výhody spočívají v tom, že nedochází k samovolnému vybíjení, nevzniká paměťový efekt, a tak je nástroj vždy připravený k použití. 10stupňová předvolba krouticího momentu, indikace směru otáčení a stavu nabití zajistí, že šroubovák bude mít při práci vždy správnou sílu. Mimořádně dlouhou životnost lithium-iontových článků zaručuje elektronická ochrana článků Bosch (ECP).

Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy
Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy

Ve výbavě je úhlový nástavec zajišťující optimální flexibilitu při šroubování na špatně přístupných místech a excentrický nástavec pro optimální flexibilitu při šroubování blízko okrajů. Výhodou je také intenzivní osvětlení PowerLight, které zajišťuje vestavěná světelná dioda, díky které vidíte vždy dobře osvětlené pracovní místo.

Kontrolka LED indikuje směr otáčení a stav nabití, k dalším funkcím patří také automatická aretace vřetena na ruční utahování a povolování šroubů. Systém Softgrip umožňuje nářadí lépe a pohodlněji držet. Ve výbavě je dále nabíječka, držák bitů s 10 bity (včetně bitu Ikea).

IXO zvládne šrouby do průměru 5 mm, má volnoběžné otáčky 180/min, krouticí moment 3 Nm, napětí článku 3,6 V a doba nabíjení se pohybuje okolo 5 hodin, ve výbavě je také magnetický držák mbitů s šestihranným upínáním. Produkt má hmotnost pouze 300 g. K dostání je i v levnějším provedení bez nástavců.

Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy
Šroubovák IXO – oblíbí si jej i ženy

Pokud jde o model PSR 7,2 LI, je určen pro průměr šroubů 6 mm, volnoběžné otáčky 240 min-1, max. krouticí moment měkký/tuhý šroubový spoj je 6 / 10 Nm, napětí článku je 7,2 V. Baterie se plně nabíjí asi 5 hodin, magnetický držák bitů s šestihranným upínáním, stupně krouticích momentů 10 a hmotnost je 500 g.

Více se dozvíte na www.bosch.cz.

Publikováno: 3. 4. 2009, Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto) , Profil autora: Redakce