reklama

ROSTEX – kování pro bezpečný domov

S teplými dny přichází nejen pro kutily doba víkendových výjezdů na chaty a chalupy. S postupem času se také blíží doba dovolených a ta znamená žně pro bytové zloděje. Řada lidí odjíždí z domova, aniž by si svá obydlí řádně zabezpečila nebo nechala hlídat.

ROSTEX – kování pro bezpečný domov

Zloděje tak přilákají třeba zatažené žaluzie nebo nevybrané schránky v nájemních domech, kde se lidé vzájemně ani moc neznají. Vylomení zámku je pak většinou otázka několika vteřin, pokud není na dveřích kvalitní kování vyšší třídy s odolným zámkem. Proto je vhodné si byt řádně zajistit bezpečnostním kováním.

ROSTEX – kování pro bezpečný domov
ROSTEX – kování pro bezpečný domov
ROSTEX – kování pro bezpečný domov
ROSTEX – kování pro bezpečný domov

Široký sortiment kvalitního a odolného kování z nerezavějící oceli nabízí také společnost ROSTEX VYŠKOV, s.r.o. Všechna kování jsou odolná proti odvrtání, vylomení a proti mechanickému poškození. Při výrobě dveřního kování výrobce spolupracuje především s Policií ČR. Proto mají ve firmě zjištěno, že se zloději dveřím s jejich produktovým kováním raději vyhnou. Vědí, že na otevření takovýchto dveří by potřebovali zhruba 20 min., a také elektrické nářadí, které dělá hluk. Raději si vyberou dveře, kde toto kování není a mohou je otevřít do 10 vteřin.

Alarmující informace Policie České republiky hovoří o celkovém počtu téměř 55 000 vloupání v loňském roce. Vykradených privátních domů a bytů z tohoto počtu bylo více než 10 000. Statistiky přitom jasně dokazují, že do přízemních bytů se zloději dostávají dveřmi i okny, ve vyšších patrech si nejčastěji vybírají cestu špatně zajištěnými dveřmi. Tyto části nemovitostí je tedy třeba zabezpečit primárně.

ROSTEX – kování pro bezpečný domov
ROSTEX – kování pro bezpečný domov

Firma se proto s úspěchem specializuje na různé typy kování, vedle bezpečnostního vyrábí ještě kování stavební a nábytkové. Jen za poslední tři roky v ROSTEXU bezpečnostních kování vyrobili přes půl milionu kusů. Mezi nejkvalitnější na českém trhu bezesporu patří bezpečnostní kování s označením ASTRA nebo OFFICE, kde se využívají ty nejkvalitnější materiály. Výrobce doporučuje používat speciální cylindrickou vložku odolnou proti odvrtání.

Při zabezpečování bytu a domu je třeba dodržet určité zásady. Především se jedná o použití výrobků stejné kategorie. Bezpečnostní kování by mělo být vždy namontováno v bezpečnostních dveřích spolu s bezpečnostními zámky. Kvůli lepší přehlednosti ROSTEX využívá při označování svých výrobků systém zvaný Pyramida bezpečnosti. Čtyři barevně odlišené stupně reprezentují jednotlivé úrovně zabezpečení a definují odolnost výrobku proti odvrtání, vyhmatání, vytržení, hrubému násilí, atd. Hodnocení a certifikaci výrobků zajišťuje nezávislá akreditovaná zkušební laboratoř a certifikační orgán. Systém certifikace výrobků podle Pyramidy bezpečnosti akceptují všechny pojišťovny, které jsou členy České asociace pojišťoven. ROSTEX všemi atesty kvality bezpečnostního kování prošel a v současné době dodává na trh kování ve 3 a 4 stupni Pyramidy bezpečnosti.

Kování společnosti ROSTEX patří mezi špičku na českém trhu. Firma nabízí širokou škálu různých barev a povrchových úprav. U všech těchto provedení bezpečnostního kování máte navíc jistotu, že budou splňovat požadovanou úroveň zabezpečení majetku a kvalitu.

Na zabezpečení domu a bytu není nikdy pozdě. Konkrétní výrobky najdete na www.rostex.cz.

Publikováno: 19. 4. 2009, Autor: Elena a Rostex (text), Rostex (foto) , Profil autora: Redakce