reklama

FOR ARCH slaví jubileum

Fakt, že čas letí jako voda, potvrzuje i skutečnost, že stavební veletrh FOR ARCH oslaví v září dvacáté narozeniny. Ano, ve dnech 22. – 25. září se uskuteční ve veletržním areálu Letňany jubilejní dvacátý ročník největšího stavebního veletrhu v Praze FOR ARCH. Protože se v poslední době vše točí okolo šetření energiemi, i tento veletrh proběhne ve znamení energeticky úsporného bydlení. Pořadatelé připravili na každý veletržní den jedno stěžejní téma z této oblasti.

FOR ARCH slaví jubileum
Veletrh FOR ARCH slaví jubileum
Veletrh FOR ARCH slaví jubileum

Pozvánkou pro veřejnost jsou témata jako Vytápění a úspory energie, Dřevostavby a nízkoenergetické bydlení a Budoucnost dopravy v Praze. Z připravovaných témat je patrné, že organizátoři se snaží vyjít vstříct firmám, které musejí v současné složité situaci hledat možnosti, jak podpořit své podnikání a vědí, že účast na veletrzích je jedním z nejefektivnějších způsobů prezentace, a i v této ekonomicky náročné době zůstávají vystavovatelé veletrhu FOR ARCH věrni.

Pořadatel veletrhu, společnost ABF, organizuje ve spolupráci a agenturou pro podporu podnikání a investic Czechinvest, CzechTrade a zahraničními obchodními komorami partnerských zemí návštěvu zahraničních odborníků na veletrhu.

Vzhledem k dvacátému ročníku plánujeme více odborných akcí, firemních prezentací a praktických ukázek“, řekl ředitel veletrhu Daniel Bartoš. Jeho slova potvrzuje i skutečnost, že na veletrhu FOR ARCH bude vystavovat rovněž Státní fond životního prostředí, který ve své expozici bude provozovat poradenské centrum. Návštěvníci zde získají například informace o dotaci Zelená úsporám.

Významní vystavovatelé zde budou prezentovat novinky, jmenujme například společnost Wienerberger s novým trendem ve výrobě cihel - Porotherm Eko - které jsou určeny pro stavbu energeticky úsporných domů.

Veletrh FOR ARCH slaví jubileum
Veletrh FOR ARCH slaví jubileum
Veletrh FOR ARCH slaví jubileum
Veletrh FOR ARCH slaví jubileum

Souběžně s veletrhem FOR ARCH budou probíhat veletrhy FOR ELEKTRO, FOR INVEST a FOR WOOD, kde dřevostavby a sruby představí mimo jiné také společnost ELK Domy pro život, které se daří významně se prosazovat také na českém trhu.

FOR ELEKTRO se bude souběžně s veletrhem FOR ARCH konat již podruhé a klade si za cíl zaměřit se na řešení problémů, vyvolaných stále rostoucími cenami energií. Pořadateké očekávají zvýšený zájem firem, zabývajících se také výrobou elektroinstalační techniky, která je důležitým prvkem při kompletaci stavby a dále osvětlením nebo třeba vytápěním objektu. Zde jmenujme například firmy ABB Praha nebo Stiebel Eltron, které své záměry představily na tiskové konferenci.

Veletrh spolupracuje také s celou řadou odborných médií, v nichž budou až do jeho zahájení probíhat soutěže o hodnotné ceny. Pořadatelé veletrhu se v letošním roce více zaměřili také na nábor nových firem v zahraničí. Své obchodní zastoupení má FOR ARCH ve dvaceti zemích světa. Do pořádání tiskové konference byla zatím nejvzdálenějším vystavovatelem, přihlášeným na letošní veletrh, firma se zaměřením na sanitu, která do Prahy přijede z Číny, a to z oblasti Zhejiang.

Více informací najdete na FOR ARCH

Publikováno: 28. 6. 2009, Autor: TZ, FOR ARCH (foto) , Profil autora: Redakce