reklama

Ytong motivuje mladé studenty

Společnost Xella CZ vyhlašuje další ročník středoškolské soutěže, která je určena pro studenty 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol se stavebním zaměřením. Předmětem soutěže je vypracování studentského projektu rodinného či bytového domu s využitím systému Ytong.

Ytong motivuje mladé studenty

Cílem soutěže je uvést materiál Ytong do širšího povědomí studentů a seznámit je tak s jeho vlastnostmi a správným použitím. Budoucí stavitelé a projektanti mají příležitost využít své teoretické znalosti v praktickém návrhu, za který budou náležitě oceněni v případě úspěchu.

Jednotlivým školám výrobce Ytongu nabízí řadu zajímavých doprovodných akcí, které mohou prohloubit zájem a znalosti studentů o obor. Techničtí poradci společnosti mohou studenty seznámit se stavebním systémem Ytong formou zajímavých přednášek a nabízí jim také individuální konzultace a odborné vedení ročníkových prací. Střední školy se mohou zúčastnit odborné exkurze do výrobního závodu, kde jsou studenti detailně obeznámeni s technologií výroby pórobetonu Ytong. Partnerským školám výrobce zdarma poskytuje nejrůznější studijní pomůcky, technickými brožurami počínaje a vzorky materiálů konče. Velmi účinným učebním nástrojem mohou být pro studenty i profesory také předváděcí akce společnosti.

Středoškolská soutěž Ytong bude v roce 2010 probíhat ve dvou kolech – v kole regionálním a celostátním. Do celostátního kola budou postupovat vždy tři nejlepší studentské práce ze čtyř republikových regionů. Uzávěrka pro odevzdání soutěžních projektů v jednotlivých školách proběhne v 15. týdnu 2010. Podrobnosti k soutěži, soutěžní pravidla a registrační formulář naleznou zájemci na stránkách společnosti.

Více informací naleznete na www.xella.cz.

Publikováno: 24. 9. 2009, Autor: Xella CZ (Tisková zpráva) , Profil autora: Redakce