reklama

Praktik 11/09

Listopadový Praktik likviduje odpadní vody. Zabývá se žumpou, septikem i domácí čističkou, dokonce radí, jak si udělat kořenovou čistírnu šedé vody. V rubrice dům se zabýváme protihlukovým obložením stěn a stropu i novými druhy dýh na dveře. Také se dozvíme, co je nízkoenergetické bydlení.

Praktik 11/09

Vyrobíme si knihařský lis a půvabné doplňky do kuchyně. Budeme odstraňovat staré nátěry. Polystyrénovými lištami a rozetami vykouzlíme „štuky“ na stěnách a stropech. Seznámíme se s mininářadím vhodným například pro modeláře i s tím, jak funguje požární hlásič. Zazimujeme a ošetříme bazén, vysadíme živý plot z habrů a do bytu si pořídíme zelený osvěžovač vzduchu – Ledviník ztepilý. Dozvíme se, k čemu slouží v organismu lysin i jak skladovat hnojiva. Psím kamarádům pořídíme pelíšky. Ve starých řemeslech si počteme o kamenících a jejich těžké práci. O problémech spojených s bydlením si přečteme v pravidelné rubrice Bydlení a paragrafy. Vyluštíme si křížovku o ceny. Nakonec zjistíme, jak je výhodné předplatit si Praktika a co všechno díky tomu můžeme vyhrát.

Více na praktik.pvsp.cz

Publikováno: 23. 11. 2009, Autor: Časopis Praktik, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

16. díl, série 3 - Michal Gorec - výroba ručního papíru

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Michal Gorec si výrobu papíru osvojil na brigádě v malé papírně během studijního pobytu v Izraeli. Po svém návratu do Česka začal snít o vlastní dílně. Jeho sen se naplnil před osmi lety, kdy si založil firmu Papyrea. Nyní ručně vyrábí různé druhy papíru