reklama

Wienerberger na IBF pro nízkoenergetické domy

Výstavní expozice společnosti Wienerberger cihlářský průmysl na mezinárodním stavebním veletrhu IBF BRNO 2010 bude pro stavebníky i odbornou veřejnost zajímavou inspirací. Spolu s broušenou cihlou POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX pro výstavbu nízkoenergetických domů se zde představí i publikace „Navrhujeme nízkoenergetický a pasivní dům“, která odborníkům pomůže při navrhování i stavbě v tomto energetickém standardu.

Wienerberger na IBF pro nízkoenergetické domy

Prezentace společnosti Wienerberger se zaměřuje na aktuální trendy ve stavebnictví. Zohledňuje proto i nároky stavebníků na jednoduchou a rychlou výstavbu a kvalitu celkového řešení stavby.

Hrubá stavba nízkoenergetického domu za pět dní

Novinka POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX umožňuje zvládnout hrubou stavbu na již hotové základové desce do pěti dní. Místo malty se používá zdicí pěna DRYFIX, s níž lze stavět i v zimě do -5°C. Díky vysoké hodně tepelného odporu je POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX vhodná pro výstavbu nízkoenergetických domů ve formě masivní jednovrstvé konstrukce, tedy bez vnějšího zateplení.

Publikace o navrhování pro odborníky

Publikace „Navrhujeme nízkoenergetický a pasivní dům“, kterou s odborníky společností Wienerberger a Isover autorsky zpracoval Ing. Jiří Šála, CSc, podstatně ulehčí práci technikům, projektantům i architektům. Brožura přibližuje možnosti konstrukčního řešení těchto typů staveb při výstavbě z POROTHERMU a usnadňuje jejich navrhování. Konkrétní návrhy jsou připraveny jak pro zdivo s tepelnou izolací - cihly POROTHERM 24 Profi nebo POROTHERM 25 AKU, tak pro jednovrstvé masivní konstrukce zbudované z cihel POROTHERM 44 EKO+ splňujících požadavky na nízkoenergetické bydlení.

Poradenství i ukázky zdění

Tradičně se očekává velký zájem o ukázky zdění - tentokrát technologíí POROTHERM Profi DRYFIX System na pěnu, a také zdění na tenkovrstvou maltu, kdy se na broušené cihly nanáší speciální malta válcem, ale pouze v tloušťce 1 mm. K dispozici budou i techničtí poradci ze společnosti Wienerberger, kteří ochotně odpoví na dotazy týkající se výstavby či rekonstrukce bydlení.

Poradenství i ukázky zdění
Poradenství i ukázky zdění

Mezinárodní stavební veletrh IBF Brno 2010 proběhne od 13. do 17. dubna. Expozici společnosti Wienerberger cihlářský průmysl lze navštívit v pavilonu A2, stánku č. 23.

Více informací na www.porotherm.cz.

Publikováno: 11. 4. 2010, Autor: Wienerberger (text a foto) , Profil autora: Redakce