reklama

Lepicí kotva Baumit získala titul výrobek roku 2009

Když v domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze byli slavnostně vyhlášeni a oceněni výherci soutěže Stavební výrobek – technologie roku 2009, mezi oceněnými se po roce opět objevila společnost Baumit - tentokrát s unikátními lepicími kotvami Baumit KlebeAnker.

Lepicí kotva Baumit získala titul výrobek roku 2009

Společnosti Baumit se podařilo se ctí navázat na loňský velmi úspěšný ročník. Tehdy byl oceněn nejlepší tepelně izolační systém Baumit open Premium. Ačkoliv se lepicí kotva Baumit v porovnání s tímto systémem může zdát jako maličkost, tato technologie výrazným způsobem zlepšuje naše zateplovací systémy, jejich celkové vlastnosti a vzhled.

Lepicí kotva Baumit KlebeAnker byla právem odbornou porotou zařazena mezi nejdůležitější inovativní technologie loňského roku. V případě novostaveb, které jsou dodatečně zateplovány, stačí izolant pouze lepit. Ale u složitých podkladových povrchů, zejména u starých omítnutých budov, se tepelněizolační desky musely kromě lepení zajišťovat dodatečným hmoždinkováním. V místech prostupu hmoždinky izolační deskou tak vznikaly nežádoucí tepelné mosty, jejichž odstranění zbytečně navyšovalo náklady. Dále se po klasických hmoždinkách na fasádě objevovaly nevzhledné stopy.

Vývojáři společnosti Baumit proto vymysleli speciální kotvy, které se v pravidelném rastru osadí přímo na nosné zdivo, pokryjí se lepidlem a poté se na ně pokládají tepelně izolační desky. Tento systém vytváří styčné body, pevně spojené s jádrem nosné stěny. Práce s nimi je jednoduchá a rychlá a také výsledné provedení je kvalitní a bezchybné, a to jak po technické, tak po estetické stránce.

Více informací o společnosti Baumit spol. s r.o. najdete na stránkách www.baumit.cz.

Publikováno: 17. 4. 2010, Autor: Baumit spol. s r.o. (text a foto) , Profil autora: Redakce