reklama

GSM kamera: Chytré očko ochrání váš majetek

Ať už se nám to líbí nebo ne, statistiky Policie ČR hovoří jasně: Kamerové systémy jsou dnes významným pomocníkem v boji proti kriminalitě. Ta v nejbližší době nevymizí a její důsledky se nemusí vyhnout ani vám. Přitom existuje jednoduché a komplexní řešení, jak majetek ochránit. Účinnou prevenci i pomoc nabízí GSM kamera od firmy Jablotron.

GSM kamera: Chytré očko ochrání váš majetek

GSM kameru lze použít jako jednoduché zabezpečení menších objektů. Stejně dobře ochrání rekreační objekty, terasu, garáž, volně stojící auto nebo jen určitou část pozemku (altány, pergoly…) – odpadnou tak starosti s neustálým přemísťováním zahradního nábytku. S trochou nadsázky můžeme říct, že ji můžete instalovat prakticky kamkoli.

GSM kamera není závislá na pevné komunikační síti. Komunikuje bezdrátově pomocí GSM sítě odkudkoli, kde je signál. Jednou z největších výhod je její pořizovací cena. Oproti klasickému kamerovému systému ušetříte přibližně polovinu. Mezi nejdostupnější a nejspolehlivější na trhu patří GSM bezpečnostní a monitorovací kamera EYE-02 od Jablotronu. Další plus „Očka“ je snadná instalace a též zprovoznění, s nimiž si poradí i kutil-amatér: stačí vložit SIM kartu a baterii.

Jaké jsou výhody GSM kamery?
Jaké jsou výhody GSM kamery?

GSM kamera EYE-02 od Jablotronu

Neméně snadné je i samotné používání kamery. Stejně jako u běžných zabezpečovacích systémů, i u GSM kamery rozhoduje o zapnutí a vypnutí uživatel velmi jednoduše dálkovým ovladačem. K základním funkcím tohoto „Očka“ patří pohybový a zvukový detektor, detektor rozbití skla rozeznávající specifický zvuk rozbíjení okenního skla, detektor pohybu v obraze (kamera pravidelným porovnáváním pořízených snímků detekuje změny v obraze), pasivní infračervený detektor a též náklonový a vibrační detektor, který rozezná jakoukoli změnu polohy nebo natočení kamery.

Jaké jsou výhody GSM kamery?
Jaké jsou výhody GSM kamery?

Mobil + zloděj

Optimalizovat funkci jednotlivých detektorů je hračka. Podobně jako na mobilním telefonu stačí pouze zvolit správný profil. Zdatnější uživatelé si mohou navolit profil vlastní, ti ostatní mají na výběr z pěti přednastavených profilů. Kamera spolehlivě zabezpečí exteriéry a nemovitosti, ale pomůže též v interiérech a domácnostech, kdy lze „Očko“ použít například k hlídání starších nemohoucích osob nebo jako elektronickou chůvičku.

GSM kamera komunikuje s mobilním telefonem i internetem a pokud dojde k nežádoucí situaci, informuje uživatele zasláním SMS, MMS zprávy, e-mailem nebo zavoláním. Všechny obrázky a až několik měsíců videozáznamů se archivují na paměťovou SD kartu. Specialitou je přístup k záznamům v kameře pomocí JabloTool web serveru ze kteréhokoliv počítače připojeného na internet.

GSM kamerový systém je určen pro všechny, kteří chtějí dosáhnout většího pocitu bezpečí.

Připraveno ve spolupráci s firmou Jablotron www.jablotron.cz.

Publikováno: 25. 5. 2010, Autor: madl + Jablotron (text), Jablotron (foto), Profil autora: Redakce