reklama

Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou

Společnost Husqvarna se může pyšnit prvenstvím v dalším dřevorubeckém klání, které proběhlo 25. - 26. června v Ralsku Skelné Huti. Vítězem se stal Jiří Vorlíček, který již tradičně soutěží za barvy švédské jedničky ve výrobě řetězových pil, zahradní techniky a benzínových ručních strojů - firmu Husqvarna.

Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou

Nejlepší čeští dřevorubci se na mistrovství ČR v práci s motorovou pilou sešli již po čtyřiatřicáté. Pořádaly ho Vojenské lesy a statky ČR, partnerem akce byla mimo jiné Husqvarna.

Na mistrovství se účastníci závodu utkali v pěti disciplínách (kácení, výměna řetězu, kombinovaný řez, přesný řez a odvětvování), přičemž byli rozděleni do třech kategorií (profesionálové, amatéři, junioři do 23 let). Současně proběhla soutěž tříčlenných družstev, do které se sčítají výsledky jednotlivců. Vítězství z loňského ročníku obhájil tým Husqvarny pod názvem HUSKY GO! ve složení: Jiří Vorlíček, Hubert Barták a Jaroslav Čech.

Mistrovství ČR v práci s motorovou pilou
Mistrovství ČR v práci s motorovou pilou

Nejen samotní účastníci závodu však měli o zábavu postaráno. Pro přihlížející publikum byla připravena řada dalších aktivit, jako dětské soutěže, trubačské představení, přehlídka loveckých psů, ukázka leteckého hašení požárů nebo vystoupení sokolníků.

Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou je současně kvalifikačním závodem na Mistrovství světa (World Logging Championship), které se uskuteční v chorvatském Záhřebu koncem září. Na závod se nominují tři závodníci z domácího mistrovství, kteří v součtu výsledků za poslední dva roky dosáhnou nejlepšího umístění.

Více informací na www.husqarna.cz

Publikováno: 25. 7. 2010, Autor: Tisková zpráva - Husqvarna (text a foto) , Profil autora: Redakce