reklama

Kuchyně – nejfrekventovanější je v prosinci

Nadcházející měsíc prověří nejen výdrž, schopnosti a kreativitu kuchařky, ale také kvalitu vybavení kuchyně. Příprava vánočních svátků totiž dá nejvíce zabrat kuchyňským spotřebičům, vysavači a samozřejmě již zmíněné hospodyňce. Je vaše kuchyně připravena na předvánoční kolotoč?

Kuchyně – nejfrekventovanější je v prosinci

Je nabíledni, že kvalitní spotřebiče s mnoha funkcemi a snadnou údržbou zpříjemní a zkrátí dobu přípravy pokrmů. Velké nároky jsou v prosinci kladeny hlavně na trouby, protože téměř ve všech domácnostech se udržuje tradice pečení vánočního cukroví a každá paní domu se chce před rodinou a přáteli navíc pochlubit nějakým skvělým pokrmem, připravovaným právě v troubě. Ty již většinou poskytují několik možností pečení a také kombinují schopnosti více přístrojů dohromady. Multifunkční trouby mají kromě funkce pečení, grilu a horkého vzduchu třeba také funkce páry nebo kombinace pečení a mikrovlnné trouby.

Jak vybrat vybavení do kuchyně?
Jak vybrat vybavení do kuchyně?

Výrobci se předhánějí v nabídkách, a tak můžete mít i speciální rozměry, boční otevírání, výsuvné vozíky, pojezdy a další speciality. K nim patří i ošetřování a čištění pečicího prostoru, z něhož se připečené nečistoty odstraňují obzvláště namáhavě, pokud nevlastníte troubu s funkcí samočištění.K výrobcům, kteří nabízejí u pečicích trub čištění tzv. pyrolýzou patří také Fagor, člen Mondragonského korporativního sdružení (MCC), kde zaujímá vedoucí postavení ve výrobní divizi. Do obchodních sítí dodává více než 1 000 položek v osmi základních sortimentních skupinách: chladničky, pračky a sušičky, varná technika, myčky, malé spotřebiče, inteligentní spotřebiče a kuchyňský nábytek. Výrobky se prodávají rovněž na našem trhu, a tak se třeba objevují i ve vaší kuchyni.

Pyrolytické trouby usnadňují čištění vnitřního prostoru i plechů. Pyrolytické čištění je založeno na principu spálení všech nečistot při teplotách nad 500 °C na prach, který následně vytřete hadříkem. Systém by měl být natolik bezpečný, že dvířka trouby nejdou otevřít, dokud trouba nevychladne.Pyrolýzou jsou dnes většinou vybaveny dražší trouby. Podle provedení nabízejí pyrolytické trouby od Fagoru zákazníkům šest až sedm programů pečení. Ve výbavě jsou například zamačkávací ovládací knoflíky, LCD displej s teplotou a časovým údajem, elektronická kontrola teploty, pyrolytický samočisticí smalt, vnitřní strana dvířek s vyjímatelným sklem, 2 způsoby paralytického čištění: eco a turbo, katalytický filtr odváděných výparů, ventilovaný odvod par, automatické blokování dvířek při procesu pyrolýzy a speciální funkce: Eco a údržba.

DOBRÁ RADA:

Při výběru spotřebiče se vždy informujte na snadnou údržbu. Výrobci nabízejí již zmíněné pyrolytické čištění, dále čištění katalytické – v tomto případě je mastnota absorbována do speciálních plechů instalovaných po stranách trouby a při vyšších teplotách se sama vypaluje. Plechy lze po jejich naplnění (znečištění) vyměnit nebo vyčistit. Nebo například také Aqua Clean Program – při aktivaci této funkce vložíte do prázdné trouby plech s vodou a spustíte její samočisticí proces. Zbytky nečistot potom jednoduše utřete suchým hadříkem.

Více se dozvíte i na www.fagorcz.cz

Publikováno: 26. 11. 2010, Autor: Elena a Fagor (text), Fagor (foto) , Profil autora: Redakce