reklama

Sporáky – vyberte si podle chuti

Váháte při nákupu trouby mezi vestavbou a volně stojícím sporákem? Také sporáky vám nabízejí možnost vybrat si z několika typů a modelů, které se přizpůsobí jak preferovanému médiu (elektřina, plyn), tak funkcím, jež umožňují přípravu pokrmů, které konkrétní rodina upřednostňuje.

Sporáky – vyberte si podle chuti

Sporáky Fagor představují kombinaci nejprogresivnějších vnitřních technologií s moderním vnějším designem. Široká škála modelů nabízí řešení všech požadavků a umožňuje vám zvolit si různé velikosti, vzhled a barvy. Vyrábějí se v podobě modelů se sklokeramickou či elektrickou deskou nebo jako kombinované sporáky s plynovou deskou a elektrickou troubou, podle typů jsou ve smaltovaném nebo nerezovém provedení a trouby se liší rovněž výbavou. Užitný objem trub se pak podle modelu pohybuje od 51 do 59 l.

Sporáky – vyberte si podle chuti
Sporáky – vyberte si podle chuti

Sporák (bílý – EAN 8413880131856) má ve výbavě: 4 varné plotny – 1 rychlovarná, elektrická trouba – objem 59 l, multifunkční elektrická trouba – 2kW, termostat, elektrický gril – 2 kW, dvířka – 2 skla, osvětlení v troubě, schránka na skladování plechů, kovový příklop, výbava: smaltovaný plech, mřížka;rozměry V/Š/H – 850/500/600 mm, váha btto/ntto 55/49 kg, energetická třída A.

K mání jsou modely s multifunkční nebo horkovzdušnou troubou vybavenou snadným čištěním nebo katalytickým samočištěním. Se zabudovaným termostatem i bez něj, s otočným rožněm, digitálním displejem nebo s elektronickými hodinami s programováním.

Sporáky – vyberte si podle chuti
Sporáky – vyberte si podle chuti

Sporák (nerez – EAN 8413880154541) – zákazníky potěší: sklokeramická deska High Light, 1 zóna – přední levá High Light Ø 180/120 mm/1,7 kW, 1 zóna – zadní pravá High Light Ø 140/250 mm/2,0 kW, 2 zóny High Light Ø 145 mm/1,2 kW, elektronický programátor, multifunkční elektrická trouba – 2 kW, 8 programů, kruhové topné těleso, spodní a horní topné těleso, gril regulovaný termostatem – 2 kW, otočný rožeň, osvětlení v troubě, dvířka – 3 skla, spodní výsuvná zásuvka, výbava: 2× plech, 1× mřížka, rozměry V/Š/H – 850/500/600 mm, váha btto/ntto 49,5/43,5 kg, energetická třída A.

Funkce podle přání spotřebitelů

Podle typu jídel, které preferujete, lze vybírat z modelů s rozdílnými funkcemi. U elektrických sporáků jde o následující možnosti:

Turbo Plus

Trouba je ohřívána centrálním kruhovým topným tělesem. Díky ventilátoru obíhá horký vzduch uvnitř celé trouby.

Silné grilování s otočným rožněm + ventilátor

Grilování pokryje celou plochu plechu a díky ventilátoru je teplo rovnoměrně rozložené po celém okolí potraviny. Pro větší drůbež a bílé či červené maso.

Silné grilování s otočným rožněm

Grilování probíhá na celé ploše plechu a umožňuje gratinování velkých kusů potravin. Ideální pro větší drůbež a červená nebo bílá masa s rovnoměrným opečením dozlatova.

Tradiční ohřev + ventilátor

S tímto programem lze péct jakýkoli druh potravin: maso, ryby nebo cukrářské výrobky. Lze také současně připravovat více pokrmů najednou, aniž by se smíchaly chutě či vůně.

Tradiční ohřev

Pro pečení chleba, pečiva, dortů a zákusků. Doporučuje se rovněž pro pečení libového masa.

Spodní ohřev + ventilátor

Ventilátor zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla vznikajícího ve spodní části trouby. Tato funkce je určená pro přípravu paelly.

Spodní ohřev

Teplo přichází ze spodní části trouby. Tato funkce je vhodná pro přípravu pokrmů ve vodní lázni nebo pro jejich dopečení.

Vrchní ohřev

Teplo přichází z horní části trouby. Tato funkce je vhodná k dosažení zlatavě vypečených povrchů koláčůa dortů.

Celeris

Určená pro pokrmy, které vyžadují předehřátí trouby. Trouba dosáhne nastavené teploty za minimální možný čas, aniž by došlo ke zvýšené spotřebě energie.

Tradiční ohřev Eco

Ideální program pro kynutí těsta na chléb nebo cukroví díky velmi jemnému teplu, které působí zvrchu i zespodu.

Sporáky s plynovými deskami

Společnost Fagor nezapomíná ani na ty spotřebitele, kteří upřednostňují vaření na plynu. Kombinované plynové sporáky s elektrickou troubou se rovněž vyrábějí v nerezovém a smaltovaném provedení. Plynové desky jsou vybaveny elektronickým zapalováním. Snadněji se čistí a bezpečněji se zapínají. Trouby mají kvalitní vnitřní smalt, jenž usnadňuje čištění prostoru běžnými prostředky a přispívá tak k vysokému uživatelskému komfortu při údržbě spotřebiče. Většina plynových desek má hořáky, které se zapalují automaticky pouhým pootočením ovládacího knoflíku.

Trouby mají například tyto funkce:

Spodní ohřevTeplo přichází ze spodní části trouby. Tato funkce je vhodná pro přípravu pokrmů ve vodní lázni nebo pro jejich dopečení.

Vrchní ohřevTeplo přichází z horní části trouby. Tato funkce je vhodná k dosažení zlatavě vypečených povrchů koláčůa dortů.

Tradiční ohřevPro pečení chleba, pečiva, dortů a zákusků. Doporučuje se rovněž pro pečení libového masa.

Silné grilováníStejné jako mírné grilování, avšak na celé ploše plechu. Velmi vhodné pro všechny druhy zapékání: těstoviny, soufflé a bešamelová omáčka.

Víte, že:

Společnost Fagor permanentně inovuje sortiment a exkluzivní technologie umožňuje propojení prostřednictvím jakékoli současné nebo budoucí komunikační sítě nabízející nové možnosti, např. vzdálenou diagnostiku a řízení pomocí telefonu či internetu.

Víte, že:
Víte, že:

Kombinovaný nerezový sporák (EAN 8413880154602) nabízí: 4 plynové hořáky (zemní plyn), přední pravý – 3,1 kW (95 mm), přední levý – 1,1 kW (50 mm), zadní pravý – 2,0 kW (70 mm), zadní levý – 2,0 kW (70 mm, elektrické zapalování hořáků; multifunkční elektrická trouba – 2 kW, termostat, gril – 2 kW, dvířka – 2 skla, osvětlení v troubě, spodní výsuvná zásuvka, výbava: 1× plech ,1× mřížka, rozměry V/Š/H – 850/500/600 mm, váha btto/ntto 51/45 kg, energetická třída B.

Připraveno ve spolupráci se společností Fagor.

Publikováno: 13. 12. 2010, Autor: Elena a Fagor (text), Fagor (foto), Profil autora: Redakce