Bezpečnostní dveře vs. hvězdný tým

V roce 2011 odstartovala SHERLOCK Hockey tour exhibicí úvodního zápasu s národní reprezentací. Začal tak seriál utkání, který nemá obdoby. Prestižní hokejová tour vznikala za velmi dramatických podmínek a tlaku ze všech stran.

Zájem o angažmá svých hráčů v týmu projevilo hned několik předních klubů z celé republiky. Mezi nimi například HC BAF Nové Zámky, SK PANT Hlubočepy i HC Futro Vratov. Dokonce se hlásily i týmy ze zahraničí – výtahem SK Pakľúč Dolné Zatvorené ze Slovenska. Obsadit kandidátku nebylo vůbec jednoduché, přihlíželo se k ligové zkušenosti týmů i osobnosemi jednotlivých hráčů.

Nakonec se trenér Josef Klika rozhodl pro hostování několika hráčů z Ruska pro posílení základní sestavy, konkrétně to jsou: Valerij Petlicov, Ivan Kovanečkin a Dmitrij Oceloprahin (pravé křídlo, centr a bek).

Soupiska zahajovací sestavy tedy vypadla takto: - Brána: Pavel Závora - Beci: Peter Zárubňovský a Václav Kotva - Křídla: Valerij Petlicov a Martin Šperhák - centr: Tomáš KlíčDalší hráči: Ivan Kovanečkin, Dmitrij Oceloprahin, Jaroslav Zámečník, Oleg Vložkin, Zbyněk Paklíč, Lukáš Čep, Jaroslav Dveřník a další. Masér týmu Filip Olejník, pomocný kouč Matěj Klička.

SHERLOCK Hockey tour

Exhibice, která se odehrála v neděli 02. Ledna 2011 v pražské Sazka aréně nesla od začátku přízvisko hry plné zvratů. Hlavní sudí Jiří Malacký byl po úvodním buly nešťastně trefený hokejkou Dmitrije Oceloprahina rovnou do holeně a skácel se na led jako vyražená dvířka od chlíva. Jelikož Oceloprahinovi vyrazil hokejku soupeř, nebylo jasné, zda se jednalo o úmyslný faul a záležitost se po přerušení hry projednávala za zamčenými dveřmi. Trenér Klika měl hned na začátku smůlu. Verdikt ovšem potvrdil hráčovu nevinu a pokračovalo se dál. V půli první třetiny se parádně uvolnil Čep a pravé křídlo (Petlicov) letělo do útočného pásma! Střela šla ale mimo a sražený puk zkoušel vyšťourat Šperhák zpoza brankoviště. Podařilo se a následovala přihrávka na Klíče, zpátky na Šperháka, od něj na Paklíče a výstřel do skrumáže před brankovištěm, kde se šikovně usadil Zárubňovský, který tečoval dráhu puku přímo za záda reprezentačního gólmana Romana Otevřeného. 1:0 !

Druhá velmi vyrovnaná třetina se obešla bez gólů a větších šancí na obou stranách.Ve třetí soupeř srovnal jednobodový náskok a týmu SHERLOCK Bezpečnostní dveře šlo o všechno. Trenér Klika se rozhodl, po poradě s koučem Kličkou, točit jen tři pětky se dvěma pozměněnými sestavami. Závoru tak v poslední třetině podpořili také Dveřník, Zamčený a René Madlo.

Změna se začala okamžitě projevovat a tým rychle přešel do ofenzívy. Madlo se chytil šance na break, ale jeho záměr zkazil připravený Otevřený v bráně. Další útok hbitě otevřel Paklíč a do rány mu jel Zamčený. Jenže klíč k úspěchu opět nenašel a puk skončil v lapačce Otevřeného. V posledních pěti minutách jsme soupeře nepustili za modrou, ale gól se v řádné hrací době dát nepodařilo. Přišly tedy na řadu nájezdy systémem náhlá smrt… Tady trenér Klika nasadil jako prvního Čepa, kterému zatím v pauze Olejník pořádně namazal klouby. Čep se rozjel a bekendovým blafákem zakotvil puk do Otevřeného brány. Soupeř svůj pokus promarnil – Závora nepropustil a slavilo se vítězství týmu SHERLOCK Bezpečnostní dveře!

A jak vedení klubu mimořádně těžký zápas komentovalo? Klíčem k úspěchu je kvalitní obrana proti nečekaným útočníkům. Strategie naší společnosti dbá především na KVALITNÍ SYSTÉMY BEZPEČNOSTNÍCH DVEŘÍ RUKU V RUCE S ODBORNOU MONTÁŽÍ A KVALIFIKOVANÝM PORADENSTVÍM ČI SERVISEM, tak i způsob hry má stejný základ – profesionalitu.

Publikováno: 1. 4. 2011, Autor: SHERLOCK bezpečnostní dveře, s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce