reklama

Firma tesatape slaví 75 let vzniku!

Pětasedmdesát let příběhu značky tesa: je to tak - příběhy úspěšných značek začínají často díky inovativním a nevšedním nápadům. Jeden takový se začal psát před 75 lety, přesněji 17. února 1936, kdy byla úředně registrována značka tesa - později známá také jako tesafilm. Dnes je tesa jednou z nejrespektovanějších značek lepicích pásek u koncových uživatelů, tak i na poli průmyslových aplikací a technologií. V Německu se dokonce slovo "tesafilm" dostalo do výkladového slovníku spisovného jazyka, jako všeobecný název pro lepicí pásku.

Firma tesatape slaví 75 let vzniku!

tesa: jméno, které vypráví příběh

Nedělitelnou součástí příběhu jsou dvě postavy, které stojí na počátku úspěchu. První byla v roce 1904 paní Elsa Tesmer (sekretářka generálního ředitele společnosti Beiersdorf) z jejího jména se přesmyčkou první slabiky příjmení „te“ a poslední slabiky jména „sa“ zrodil samotný název tesa.

Druhou postavou se o celých 30 let později stal průmyslník Hugo Kirchberg, který v roce 1934 nastoupil do společnosti jako obchodník. On věřil v téměř neomezené možnosti samolepicí technologie a především v sílu značky tesa. Jeho víra byla oprávněná, byť se do té doby celá řada samolepicích produktů vyráběla a prodávala pod různými značkami. Teprve jejich spojení v roce 1941 pod značku tesa bylo opravdovým zlomem. Obě osoby z našeho příběhu se nikdy nemohli potkat, avšak jejich vliv je patrný dodnes.

Příběh má samozřejmě pokračování - díky mnoha novinkám a inovacím se tesa propracovala k celosvětovému prvenství v oboru. Mnoho výrobků se za léta používání stalo pro uživatele opravdovou klasikou – například maskovací pásky tesakrepp (1941), těsnění pro okna a dveře tesamoll (1953), balicí pásky tesapack (1960) či moderní oboustranné proužky tesa Powerstrip (1994). V současné době obsahují výrobky značky tesa přes 7.000 produktových řešení, z nichž více jak 300 je určeno pro koncové spotřebitele.

tesa: jméno, které vypráví příběh
tesa: jméno, které vypráví příběh
tesa: jméno, které vypráví příběh
tesa: jméno, které vypráví příběh

Nápady z vlastních laboratoří

Úspěch značky je založen na inovacích a výzkumu. Společnost nechává zaregistrovat každým rokem okolo sedmdesáti nových patentů. Padesát procent celkových tržeb tvoří produkty uvedené na trh v průběhu posledních pěti let. Díky vědeckému výzkumu ve vlastních laboratořích umíme vytvořit i technologicky velmi náročné produkty, které splňují nejpřísnější normy a které lze používat pro nejrůznější aplikace.

Blízko k zákazníkům – ať už jsou kdekoliv

Sídlo společnosti tesa se nachází v Hamburku. Ten je již staletí považován za „bránu do světa“. V případě společnosti tesa to však platí několikanásobně: ve více než padesáti dceřiných společnostech po celém světě je zaměstnáno na 3.700 zaměstnanců. Deset výrobních závodů, efektivní logistická centra a pevná síť podpory zaručuje kvalitní servis pro zákazníky ve více než sto zemích.

Blízko k zákazníkům – ať už jsou kdekoliv
Blízko k zákazníkům – ať už jsou kdekoliv
Blízko k zákazníkům – ať už jsou kdekoliv
Blízko k zákazníkům – ať už jsou kdekoliv

Do budoucna na zelenou

Dlouhými léty ověřená síla výrobků této značky dává společnosti dobrou pozici k vývoji nových produktů, které mohou ovlivnit i životní prostředí – například využitím recyklovaných materiálů při jejich výrobě. Tuto myšlenku zcela naplňuje ekologická řada kancelářských produktů tesa EcoLogo, která předurčuje další vývoj a směřování v budoucnu, zaměřené především na výrobu vysoce kvalitních ekologických produktů a současně omezení jejich vlivu na životní prostředí. Nová řada ekologických produktů tesa obsahuje lepicí tyčinky, korekční a lepicí strojky, kancelářské pásky, odvíječe, krepové pásky a balicí pásky.

Více informací naleznete na www.tesa-tape.cz

Publikováno: 30. 4. 2011, Autor: tesatape (text a foto) , Profil autora: Redakce