reklama

Wienerberger je opět partnerem Akce cihla

Až do 19. srpna si letos Pražané budou moci koupit a pomalovat benefiční cihličky. Známé stánky Akce cihla se přitom v ulicích hlavního města objeví už 9. května. Výtěžek z prodeje bude použit na výstavbu nové chráněné dílny v Davli, kde se pracovně uplatní handicapovaní lidé při výrobě oblíbených nakládaných sýrů a utopenců s názvem „Dobroty s příběhem“. Hlavním partnerem této benefiční akce je již osm let společnost Wienerberger cihlářský průmysl.

Wienerberger je opět partnerem Akce cihla

V dalších městech, kde bude akce probíhat, půjde výtěžek z prodeje cihliček na podporu místních projektů. Letos si přitom mohou koupit dobročinné cihličky lidé ze všech míst ČR. Svou činnost totiž zahájily webové stránky www.akcecihla.cz, na nichž si lze virtuálně pořídit nejen klasickou cihlu, ale i megacihlu. Zde prodej poběží nepřetržitě během celého roku.

Otvírání jednotlivých stánků bude zároveň i nápaditým happeningem. První den prodeje bude u každého stánku v Praze postaven rozměrný umělecký objekt nebo monstrózní umělecká stavba, kterou nebudou moci kolemjdoucí přehlédnout. Pražané se mohou těšit i na řadu kulturních, společenských, uměleckých a sportovních projektů, které budou akci již tradičně doprovázet. Na stáncích se také objeví patroni akce z uměleckého světa: houslista Jaroslav Svěcený a herečky Simona Stašová a Ivana Chýlková, kteří přicházejí podpořit tento projekt již pravidelně. Termíny konání jednotlivých akcí jsou k dispozici na webových stránkách www.akcecihla.cz.

Benefiční cihličky si lidé v ulicích Prahy mohou koupit za 150 Kč, na internetu lze jejich virtuální podobu pořídit za 100 Kč. Kdo by chtěl akci podpořit finančním obnosem 1 000, 5 000, 10 000 Kč či více, může si na internetu zakoupit firemní cihlu nebo dokonce dobročinnou „megacihlu“. Akce na stáncích trvá do 19. srpna, na internetu lze pomáhat nepřetržitě.

Více informací najdete na www.akcecihla.cz a www.porotherm.cz.

Publikováno: 10. 5. 2011, Autor: Wienerberger (tisková zpráva) , Profil autora: Redakce