reklama

Ševcem bez verpánku – zkuste lepidla nové generace

Možná, že se vám to také stalo. Našli jste na zánovní botě díru a zkusili jste si ji opravit sami. Jestli jste měli správné lepidlo a dodrželi jste postup, výsledek mohl být uspokojivý. Pokud jste ale lepidlu nedali dost času, aby „vydýchalo“ rozpouštědla, splakali jste nejspíš nad výdělkem. Poradíme vám, čím a jak doma lepit. Trh nabízí nové spolehlivé produkty.

Ševcem bez verpánku – zkuste lepidla nové generace

Moderní technologie přinášejí do domácností, co se lepení týká, novinky s takovými možnostmi, o kterých se nám ještě před pár lety ani nesnilo. Jedním z posledních převratných vynálezů v oblasti vývoje lepidel jsou tzv. lepidla nové generace. V sortimentu je má i značka UHU.

Co jsou to lepidla nové generace – značka UHU
Co jsou to lepidla nové generace – značka UHU

Kontaktní lepidla – dodržujete postup?

Mnoho z vás má jistě zkušenosti s univerzálními kontaktními lepidly. Lepí vše možné, práce s nimi není právě nejsnadnější. V dnešní uspěchané době mnoho uživatelů nedodrží předepsaný postup, především pak časy, které jsou nutné k odpaření rozpouštědla při lepení nesavých povrchů. A malér je na světě.

Pokud skutečně není všechno rozpouštědlo z lepidla odpařeno, nepomůže nám ani ten největší svěrák, do kterého lepený předmět – třeba onu výše zmíněnou botu – sevřeme. Takto slepená bota nevydrží ani jednu vycházku, natož přespolní běh.

Ke slovu přišli vývojáři

Technologové firem specializujících se na výrobu a vývoj nových, skutečně kvalitních lepidel, si lámali hlavu, jaké vyvinout lepidlo, které by vyhovovalo těm nejnáročnějším požadavkům dnešních uživatelů a zároveň bylo jeho použití co nejjednodušší.

Ke slovu přišli vývojáři
Ke slovu přišli vývojáři

Mnoho lidí stále preferuje při opravě lepením tzv. sekundové lepidlo. Je to především proto, že lepení je rychlé, ovšem kvalita a životnost spoje zůstává stranou. Sekundová lepidla totiž mají tři základní limity, kterými jsou poměrně jasně určeny hranice, co s nimi můžeme lepit.

  • Nejsou pružná. To znamená, že lepit můžeme pouze tvrdé předměty.
  • Neodolávají vodě. Po určité době se působením vody rozdrolí a spoj se rozsype.
  • Slepí pevně povrchy do velikosti asi 1 cm2. Větší plochu již lepit s dostatečnou pevností nelze.

Nová generace lepidel – rychlá-kvalitní-univerzální

Při vývoji nového lepidla šlo o zachování rychlosti, jako tomu je u sekundových lepidel, ale o podstatné vylepšení kvality. Tak bylo možné rozšířit rozsah jeho použití. Výsledkem jsou lepidla nové generace, která splňují všechny tyto podmínky. V sortimentu je má i značka UHU.

Nová generace lepidel – rychlá-kvalitní-univerzální
Nová generace lepidel – rychlá-kvalitní-univerzální
Nová generace lepidel – rychlá-kvalitní-univerzální
Nová generace lepidel – rychlá-kvalitní-univerzální

Právě takovými jsou i lepidla UHU alleskleber Strong & Save, případně jeho mladší kolega BISON NEXUS. Umožňují velmi jednoduchým způsobem lepit všechny pružné i tuhé, porézní i neporézní materiály, jako je např. porcelán, keramika, plast, kov, dřevo, sklo, kůže, guma, pěnový polystyren, papír, karton apod. Nejsou ale vhodná pro lepení PP, PE (tzv. neslepitelné plasty), teflonu, silikonu a textilu.

V čem jsou právě výhody těchto lepidel nové generace?

Již rozsah použití nám trochu napovídá. Nemusíme řešit, zda lepíme savé nebo nesavé materiály – vždy nanášíme lepidlo v tenké vrstvě pouze na jednu stranu. Po spojení lepených předmětů nedochází k okamžitému slepení. Máme asi 20 sekund na korekci spoje, což je hlavně u pružných materiálů velká výhoda.Lepidlo je po vytvrzení pružné, odolává vibrací i otřesům.Lepený spoj odolává vodě a teplotám od -50°C do + 100°CJe transparentní a bez zápachů.

Můžeme doufat, že i další novinky, které nám vývoj nabídne, budou stejně zajímavé a pomohou nám rychle, stabilně a kvalitně vyřešit drobné nehody, které se v domácnosti vyskytnou.

Více informací na www.uhu.cz.

Publikováno: 9. 7. 2011, Autor: Elena a UHU (text), UHU (foto), Profil autora: Redakce