reklama

Dvě malá strašidýlka

Podzimní dekorací nemusí být jen vydlabaná dýně či věnec ze sušených květů. Zapojte do výzdoby i děti a vyrobte si strašidýlka ze slaného těsta.

Dvě malá strašidýlka

Recept na slané těsto:

- 2 šálky pšeničné mouky- 2 šálky soli- 20 polévkových lžic vody- 2 polévkové lžíce lepidla na tapety

Smíchejte sůl, mouku a lepidlo na tapety s vodou. Vypracujte hladké těsto. Dávejte pozor, aby se dalo dobře formovat, ale nebylo přitom příliš měkké. V případě potřeby přidejte mouku nebo vodu. Hotové těsto uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě, pak s ním můžete pracovat i několik dní.

Co budete potřebovat?

- bílou, červenou a žlutou akrylovou barvu- červenou foukací barvu- kousek ozdobného zlatého drátku- 2 zlaté zvonečky - červenou foukací barvu- kousek ozdobného zlatého drátku- 2 zlaté zvonečky, ø 7 mm- vykrajovací formičku ve tvaru hvězdy- bezbarvý lak- špejle

Postup:

1. Vyválejte plát těsta silný 5 mm a vykrojte z něj dvě hvězdičky. Vytvarujte dvě oválná těla strašidel o rozměrech 3 x 5 cm, uprostřed je lehce stlačte (jako krk) a konce hlav vymodelujte do špičky. Strašidýlka upevněte pomocí vody na vykrojené hvězdy. Špejlí udělejte po stranách těla dírky na zvonečky.

2. Strašidýlka upečte, nechte je vychladnout a pomalujte je. Oči nakreslete fixem, pusu foukací barvou. Líčka domalujte nastrouhanou tuhou z pastelky, poté vše přelakujte.

3. Na každý zvoneček připevněte kousek drátku dlouhý 2 cm, který vytvarujte do očka. Drátky pak vlepte do dírek na bocích strašidýlek.

Postup:
Postup:

Vybíráme z knížky Figurky ze slaného těsta edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 12. 10. 2011, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce