reklama

Tekutá čistička vzduchu

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jaké složení má vzduch, který například doma, v kanceláři či kdekoli pobýváte, skutečně dýcháte? Často nemocné a nachlazené děti, astma, alergie, virová nebo infekční onemocnění – to vše jsou důsledky znečištěného ovzduší, které dýcháme nejen venku, ale i v interiérech. Nepřátelé v podobě virů, bakterií, roztočů, ale i plísní a spor neviditelně a tiše, za to však o to důkladněji, na nás útočí i v domnělém bezpečí našich domovů, kanceláří či příbytků.

Tekutá čistička vzduchu

Řešení na dosah ruky

Účinným a jednoduchým východiskem z těchto problémů se zcela lehce může stát unikátní produkt na našem trhu – tekutá čistička vzduchu ve formě nátěru s názvem Aktivní nanostěna FN2. Řešení problémů za pomocí tohoto výjimečného produktu přinesla do českých domácností tradiční společnost vyrábějící barvy COLORLAK, a.s.

Výhodou Aktivní nanostěny FN2 je nejen její bezporuchovost, ale i nízká pořizovací cena, absolutně žádná údržba, ale především neuvěřitelná účinnost – tekutá čistička vzduchu ve formě nátěru na vašich zdech dokáže ze vzduchu odstranit během 24 hodin až 90% škodlivých organických látek.

Řešení na dosah ruky
Řešení na dosah ruky

Co způsobuje toto "zázračné" čištění vzduchu?

Za vznikem tekutého nátěru, který čistí vzduch, stojí objev českých vědců, patentovaný ve světě, který využívá unikátních vlastností oxidu titaničitého. Tato látka, která je v podobě titanové běloby součástí mnoha výrobků (např. šlehačky, jogurtů či zubní pasty) dokáže působit doslova jako likvidátor organických škodlivin či nepříjemných zápachů. Ze zdravotního hlediska je zcela neškodná - pro člověka ani ostatní obyvatele domácnosti není při dotyku (ani náhodném požití) nijak nebezpečná.

Jak to funguje?

Nanočástice oxidu titaničitého dokážou pomocí ultrafialového záření, které je součástí obyčejného denního světla, zničit škodlivé organické částice v ovzduší tím, že je fotokatalyticky rozloží na neškodné látky – vodu a oxid uhličitý.

Jak to funguje?
Jak to funguje?

Obyčejný nátěr zdi neobyčejným přípravkem

K aplikaci nátěru se používají stejné pomůcky jako při běžném malování. Na vaši interiérovou barvu nanesete tekutou čističku vzduchu – nejlépe se osvědčila metoda stříkáním. Přestože aplikaci zvládne zručnější kutil svépomocí, doporučujeme využít služeb odborníků – vyškolených aplikátorů, tak, aby se efekt maximalizoval a vy měli jistotu dokonale provedené aplikace.

A co venkovní prostor?

Příznivou zprávou je jistě skutečnost, že k dostání je na našem trhu společně s tekutou čističkou vzduchu Aktivní nanostěna FN2 určenou pro interiéry také venkovní inteligentní nátěr identických vlastností Aktivní nanoštít FN1 – používající se na ošetření betonu (střech, plotů a dalších betonových povrchů) a míst silně zasažených mikroorganismy nebo plísněmi (fasády, střech, apod.).

Díky těmto bezbarvým nátěrům ochráníte jakoukoliv stavbu před špínou, řasami, plísněmi a zabráníte tak rychlému stárnutí povrchů. Nezanedbatelný je i jejich účinek proti graffiti – aktivní nátěr nejen zapříčiňuje menší přilnavost sprejů na povrchu zdi, ale také usnadňuje jejich odstraňování.

A v neposlední řadě je dalším, nezanedbatelným efektem produktu jeho schopnost čistit vzduch od škodlivin a alergenů v okolí ošetřeného domu.

A co venkovní prostor?
A co venkovní prostor?

Reference jako důkaz

Tekutá čistička vzduchu Aktivní nanostěna FN2 byla otestována v mateřské školce ve Vinařicích na Kladensku v prostoru určeném pro děti s alergiemi, astmatem a oslabenou imunitou. „Z místnosti po instalaci okamžitě zmizely veškeré pachy,“ popisuje citelný účinek nátěru ředitelka mateřské školy paní Soňa Dvořáková. Z místnosti se po čase vytratily také alergeny, které s mikroorganismy bývají častou příčinou astmatu. Důkaz účinnosti tekuté čističky vzduchu na sebe nenechal dlouho čekat – při vyhodnocení po půl roce provozu bylo zjištěno, že se nemocnost dětí znatelně snížila.

Vězte tedy, že k tomu, abychom dýchali čistý vzduch, stačí překvapivě málo. Pojďme tedy věnovat minimum času a úsilí svému zdraví a pokusme se pomocí pár jednoduchých kroků zachovat i v interiéru čisté ovzduší. S tekutou čističku vzduchu to jde opravdu velmi lehce.

Více na www.aktivnistena.cz nebo www.colorlak.cz.

Publikováno: 16. 10. 2011, Autor: COLORLAK, a.s. (text a foto), Profil autora: Redakce